1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda Başlıyoruz

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde EmirG tarafından 25 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    bir durum güncellemesi, yavaş yavaş ilerlemeye devam ediyoruz, zoalarımız sanki kafa vermeye başlayacak şekilde büyümeye başladılar. Aquaforest amino mixi ne zaman girsem cyano başlıyor. o nedenle o katkı buz dolabında uzak bir köşeye kaldırıldı. mercan ilerlemesini artırmak içn aydınlatma şiddetini %10 artırdım. bakalım nasıl tepki verecekler.

IMG_1263.jpg IMG_1258.jpg IMG_1276.JPG

veysel, hiter ve Çağatay Utku bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Rutin ilerleyin derim, klasik su değişimleri ile katkı vs olmadan.
    Aydınlatmayı da artırırken günlere yayarak yapın.

3. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    bir çılgınlık edip digitata ekledim, umarım yaşatabilirim.

kh biraz düşük gibi bunu artırmak için nasıl bir yol izlemem lazım?
    IMG_1438.jpg

hiter ve WELLY bunu beğendi.
  4. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    En güzeli su değişimi yeterli gelmez ise mecbur katkı lt hesabı ile

5. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    30 kasım akşamı cyano tedavisine başlamıştım chemi clean ile, şu an tankta cyanodan eser kalmadı, tekrarlamaz umarım. ancak henüz ps düzene giremedi, toplama kabım çıkık olarak devam ediyorum nerdeyse 20 gün oldu bu sürede 75 litre su değiştirdim. bugün veya yarın akşam bir 30 litre daha değiştireceğim. çok canlı yüküm yok diyerek kendimi avutuyorum ama ne zaman kritik duruma düşer suda biriken atıklar.
    2 palyaço bir blue tang 4 adet chromis var. mercan olarak da 2 ayrı zoa fragı 2 parça halinde gsp 1 hairy mushroom 4 kafa torch bir adet de montipora digitata var.

hepsinin keyfi yerinde gibi hatta epeydir açmayan zoalarım da açmaya başladı sanırım cyano onu rahatsız ediyormuş

IMG_1918.jpg IMG_1920.jpg IMG_1921.jpg IMG_1919.jpg

Ekli Dosyalar:

veysel, Montimahir, hiter ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    elimde seyşellerden gelme bir miktar kaya var, bunları sıfırlamak niyetindeyim, daha önce çamaşır suyu kürünü ro suyla yapmıştım diye hatırlıyorum. bu sefer su değişimi ile çıkan suya çamaşır suyu katıp ona yatırsam diye düşünüyorum, uygulanabilir mi?

7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Yapılabilir, RO ile yapmak daha mantıklı.

EmirG bunu beğendi.
  8. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Bende de daha once benzer bir durum oldu. Toplama kabini taktim iki veya uc seer tam doldu bosalttim. Tekrar koydum sonunda kendine geldi.

Onerim su su degisimi yapacagin zaman toplama kabindan yap atacagini atsin sonra duzene giriyor.

9. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    aynen öyle yaptım teşekkürler. seni konuda görmek çok güzel...

burak ozu bunu beğendi.
  10. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    selamlar,

aralık ayının ortalarından itibaren yaptığım testlerin loglarını tutmaya karar verdim. henüz çok data olmadığı için günlük/haftalık tüketim ile ilgili veri elimde yok. ancak KH 5,6-5,7 seviylerinde. Ca380Mg1110 mertebesinde.
    tankta 2 ayrı tip zoa, 1 hairy mushroom 1 torch, 1 adet de digitata var. sanırım Ca ve Mg biraz tuzluluk artırılarak ve su değişimleri ile şu an için çözülür ancak KH için katkı girmeye başlamam gerekiyor. işin üstadlarından bu konuda yorum alabilirsem çok mutlu olurum.
    düşündüğüm katkı aqua forestin kh plus katkısı.

edit: gsp yi unuttum, zaten kendisi unutturdu acaba kh düşüklüğünden midir nedir pek açmıyor bu aralar

not: erinç sen yorum yapmazsan sevinirim =)

WELLY bunu beğendi.
  11. phatign

phatign

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Onur
    Selamlar, önce tuzluluğunuzun olması gereken değerlerde olduğundan emin olun. Sonrasında tüketime göre yönteme karar verirsiniz.

12. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    teşekkürler çok zekice bir cevap vermişsiniz, tuzluluk 1023 seviyelerinde azar azar 1025e çıktığında zaten ca ve mg sorunu bitecek. KH kısmının düzelmesi mümkün değil 8 üzerinde tutmak istiyorum.

13. phatign

phatign

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Onur
    Bunun zeka ile bir ilgisi yok hocam. tuzluluk düşük iken değerlerim düşmüş diye katkı giren çok gördüm. O yüzden uyarmak istedim. Anlıyorum ki gerektiği kadar zekisiniz. Kolay gelsin.

14. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    9. ayı geçiyoruz sanırım, bir torch coral 4 tane chromis kaybımız dışında herşey yolunda.

dün bir cleaner shrimp ile yellow wrasse girdim tanka. mevcut canlı yükü olarak 1 blue tang 2 palyaço 3 chromis 1 yellow wrasse var.
    biraz green star polip(parçaladım sarmasını bekliyorum) kenya tree, 2 değişik tür zoa, ricordea, hairy mushroom var.

nitrat 25 ppm seviyelerinde çıkıyor fosfat çok düşük, nitratı tüketmek için dün red mangrov aldım. bakalım nasıl etki edecek.

52BB1AA8-FC1B-413C-9A0C-13A64A153442.JPG B00928C2-BE1D-4B2C-8F77-B8357BDA5D65.JPG IMG_3585.jpg

WELLY, Montimahir ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş