1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda Başlıyoruz

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde EmirG tarafından 25 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Abi kurulum tamamlanalı daha 1 hafta oldu. Henüz testler için çok erken. Diatoma kadar bekle istersen. Diatom iyice yayılsın sonra testlere geçersin şu anda yanıltıcı olabilir. Her sistem kendine hastır. 1 hafta da oturan da var 1 ayda oturanda. Benimkisi hemen hemen 3 hafta sürdü diatomun gelmesi ;)

2. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    yapma kayaların üzerinde bulunan poliüretan köpük üzerinden diyatom başlangıcı görülebiliyor, sarımtırak renk kendini iyice kahverengiye çevirmiş durumda. IMG-20180706-WA0000.jpeg IMG-20180706-WA0002.jpeg

veysel ve Montimahir bunu beğendi.
  3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Kaya peyzajı gayet güzel ve verimli olmuş, balkonların tamamının ışık alması ayrı bir detay. Mercanlarla birlikte daha güzel gözükecek.

EmirG bunu beğendi.
  4. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    geçen hafta perşembe günü ilk diyatom belirtilerini görmüştüm, suda nitrat miktarı artıyor, kh 8,0 civarlarında biraz acele ettiğim için tam net çıkaramadım.
    ancak diyatom çok yavaş ilerliyor, daha doğrusu bana ilerliyor gibi geliyor ev halkına göre rüya görüyorum.

karidesin kuma gömülü kısmı epey erimiş durumda, dışarıda kalan kısmı biraz daha etli gibi duruyor.

veysel bunu beğendi.
  5. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    tank kurulalı 3 haftayı doldurdu, 14 günlük aquaforest bio s girişi yaptıktan sonra suda nitrat okunmaya başlayınca bir adet yellow tail blue damsel atarak suyumuzu test ettik. balık yem yemiyor ama çok hareketli ve keyfi yerinde bir görüntü çizdi. cumartesi günü damselin yemediği yemleri de toplasınlar diye conch almaya gittim, bir anlık gaz sonucu tankta şu an iki palyaço ve bir kum deniz yıldızı da eklendi. palyaçolar geldiklerinden beri yem almaktalar, deniz yıldızı gelir gelmez kendini gömmüştü bugün baktım ortalıkta geziyor hatta cama bile tırmanabiliyor. güzel kısmı dropoff tankın tamamını gezecek demektir IMG_20180714_182914_203.jpg DSC_1914.JPG

veysel bunu beğendi.
  6. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    O damsel şimdi bir yeri sahiplenecek oraya koyduğunuz mercanı bile ite-kaka yere düşürecek hele o bölgeye elini uzatsan seni bile ısırır , yakalamak ise mümkün değil. oraya yaklaşan her balığıda kovalar. Benim damsel maceram böyle oldu sonunda öldüde kurtuldum ama çok güzel balıktır

hiter ve veysel bunu beğendi.
  7. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    sormayın zaten arkadaşın akvaryumda yakalayacağız diye kayaları çıkardık, şimdi de bende derin tarafı mesken tuttu, palyaçolar sığ tarafta, ara ara gidip voltasını atıp geliyor. deniz yıldızına bile tersleniyor bakalım nasıl yapıcaz bu deli arkadaşla

Çağatay Utku bunu beğendi.
  8. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Çok basit, bir ay sonra falan yakalamakla uğraşacaksınız :) Yeni sayılabilecek bir tankta yıldız umarım beslenebilir.

Çağatay Utku bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yıldız için çok erken olmuş, ölecek gibi olursa bekletmeden çıkarın tanktan, suyu çok çabuk bozar. Yada geri verip başka bir canlı alın tanka.

hiter bunu beğendi.
  10. EmirG

EmirG

Yer:
    Ortaköy/İstanbul
    İsim:
    Emir Giresunlu
    takip edeyim, ne yazık ki hafta sonuna kadar geri götürme şansım yok iş güç açısından belki bir arkadaşa verebilirim geçici olarak.

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş