1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Son Kedili

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Sena tarafından 17 Mart 2019 başlatılmıştır.

1. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
  2. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Torch çok formda maşallah

Sena bunu beğendi.
  3. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    2 yıl geçti alalı ama bu akvaryumda kendini buldu. Kolları çok uzun çevresindeki bütün spslere yapışıp yakıyor =)

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Masallah kardes :nazar:

Sena bunu beğendi.
  5. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Merhaba,

Yellow tangin bir gözü puslu bir hal aldı. Hatta bir kısmının üzerinde sanki sümüksü bir yapı var. Fotoğraflardan ne kadar anlaşılıyor emin değilim. İnternetten araştırdığımda fluke olabileceğinden şüphelendim. Ancak gözü dışında halsizlik, iştahsızlık, hızlı nefes alıp verme gibi başkaca bir belirti yok.

Tedavi olarak praziquantel isimli ilaç ve tatlı su banyosu tavsiye ediliyor.

İlaç Türkiye’de tabii ki yok veya ben rastlamadım. Etken maddesi aynı olan ama kedi, köpek, at vs için farklı bir parazit ilacı mevcut ama onu da işin ehli birinin yönlendirmesi olmadan akvaryumuma sokmayı düşünmüyorum.

Tatlı su banyosu da çok sıcak baktığım bir yöntem değil ama eğer fluke olduğundan eminsek ve başka yapacak bir şey yok ise mecbur yakalayıp yapacağım.

Yorum yapabilirseniz çok memnun olurum. Eğer balıklarımı kaybedersem büyük ihtimal tankı da bozarım ki yellow namı diğer “pırpır”, kimseye vermeye kıyamadığım için akvaryumun bu boyuta ulaşmasının sebebi. Bu arada 2 yıldır, belki fazlası benimle, yani yeni eklemedim.

Akvaryumda 3 tang var ve aksiyon eksik olmuyor. Dolayısıyla darbe almış olması çok olası ama darbe sonucu böyle olur mu bilmiyorum. Ayrıca en son 3 Ocakta balık, 7 Mart’ta da mercan ekledim.

İyi akşamlar.

Erdem. bunu beğendi.
  6. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Bende palyaço böyle olmuştu sonra kendiliğinden düzeldi birşey yapmadım. Muhtamelen travma yüzünden olmuştur

Sena bunu beğendi.
  7. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Umarım!

hiter bunu beğendi.
  8. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Katarak olmus kardes senin yellow

Gecmis olsun gercekten. Umarim duzelir biran once

9. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Her şey yolunda :)

Erdem., hiter, Ufuk_Arslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  10. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Ufak bir güncelleme de yapayım:

Aquaforest 1-2-3 dozaj pompasına bağlı. Elimden geldiğince de düzenli AF ABEV ve Growth Boost kullanmaya çalışıyorum.

Fosfat tutucu veya Nitraphos kullanmıyorum. Nitrat ve fosfat diplerde seyrediyor.

Canlı olarak Yellow, Kole ve Orange Shoulder olmak üzere 3 azman tang, 1 adet Bangai Cardinal, 1 Yellow Watchman, 1 doktor karides ve 1 çift de palyaço mevcut. Başka da balık eklemeyi şimdilik düşünmüyorum. Zira tanglerin yanında küçük balıklar yeme ulaşma konusunda ciddi zorluk yaşıyorlar.

Wrasse 3 kere tanktan atladı, 2 kere yakaladım ancak son seferinde sabah ölüsünü buldum.

Cardinaller aslında çiftti ancak yıllar sonra araları açıldı ve ayrı ayrı takılmaya başladılar. Bir süre sonra da bir tanesi öldü.

Chromisler birbirleri ile didişirken 1 tane kalmıştı. O da yakın zamanda yok oldu gitti.

Ufak ufak sps fragları ekliyorum. Acro denemelerim dışında problem yok. Şu an 2 tane staghorn da fena gitmiyor gibi.

Yakın zamanda akvaryumun yerini değiştirmem gerekecek. Bahaneyle gerek kaya dizaynı gerekse de mercan yerleşimlerinde ufak değişikler yapmayı planlıyorum.

Yer değişikliği ile beraber bu tankın yanına ufak bir de anemon akvaryumu hayalim var. Olursa palyaçoları o tanka alacağım ama hayırlısı :)

Düzenleme: 13 Haziran 2020
    Erdem., hiter ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  11. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Akvaryumun yeri değişti, kum çıktı, plate kayalar ile mercan koyacak alan açıldı. Sadece tıka basa sps doldurmak kaldı =)

Önce:

Sonra:

veysel, WELLY, Erdem. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş