1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Siporax Medyasının Nitrat Düşürücü olarak Kullanımı

Başlığı 'İleri Seviye Deniz Akvaryumu Konuları' kategorisinde Ontheway tarafından 26 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Katastrophe

Katastrophe

İsim:
    Fatih Çelebi
    Tesekkurler. Tamamen suyun icinde duruyor demekki. Bir abimden suya hafif temasi ve siporaxin suyu kendisi emdigi takdirde daha iyi is yaptigini duymustum. Simdi tamamen suyun icinde olunca sasirdim acikcasi

2. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    O tarz bir kullanım belki tatlı suda geçerli olabilir, havayla temas etmesidir muhtemel amaç. Böylece aerob bakteriler faaliyete geçer. Sonuç, amonyağın hızla nitrat a dönüşmesi. Hatta youtube da fıskiye ile üzerine su püskürtme yöntemini kullanan videolar var. Ama bendeki amaç farklı. Ben nitrat ı azaltmaya çalışıyorum, bu yüzden siporax'ı Anaerob bakterilerin daha iyi çalışacağı şekilde düzenledim.

3. tristan

tristan

İsim:
    kutlu
    Peki bu sporaxları kullanırsak akvaryumlarımızdaki kaya yığıntılarını azaltabilir miyiz?

4. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Hedefim bu. Hatta mümkünse sadece dekor-saklanma kayası kalsın istiyorum ama, sumpta daha fazla siporax alacak çok yerim yok. O yüzden akvaryumun reaksiyonuna göre yavaş yavaş azaltmayı planlıyorum kayaları.

inifnity ve tristan bunu beğendi.
  5. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    En iyisi bu iş için düşük debili bir dış filtre kullanmak sanki

Ontheway bunu beğendi.
  6. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Düşük akıntı hızına sahip bir bölge yoksa sump içinde, evet düşünülebilir.

Sayfayı Paylaş