1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Selam Arkadaşlar, Yeni Kurulum

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde ruzgar-rr tarafından 27 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. ruzgar-rr

ruzgar-rr

İsim:
    baris aydogan
    Arkadaslar, yeni tuzlu su akvaryumumun siparisini verdim, 200 litre. İki dalga motoru, ps, bakterili su 200lt, 5 kilo canli kaya, yani herseyim hazir::==) Bende herseyini kendim yapacağim bir akvaryum isterdim ama, yasadigim ülkede uğrasmak biraz sorun. Benim sorum herseyi kurduktan sonra neler yapmaliyim? İlk tuzlu su akvaryumum, saygilar.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Barış bey avartarınızda İstanbul yazıyor. Nerde yaşıyorsunuz ? IP adresinizden İsviçreden katıldığınızı görüyoruz ?

Umarım güzel ve sorunsuz bir kurulum gerçekleştirir,ve gelişmelri bizlerle paylaşınırsınız.toka:gif

3. görkemtemel

görkemtemel

Merhaba barış bey ;

200lt için 5 kg canlı kaya biraz az gibi , ama Türkiyede bazı hobicilerin kullandığı ital kayalar diğerlerinin 3 katı yer kaplıyor o kayalardanmı aldınız bilmiyorum ? :) Sorunuzun cevabıda herşey kuurlduktan sonra canlıları eklemeden önce diyatom döneminin oluşmasını beklemeniz ,yani suyun hazır hale gelmesi :) Genelde temizlik ekibi 3 ve 4. haftalar arasında eklenir :)

4. ruzgar-rr

ruzgar-rr

İsim:
    baris aydogan
    ::=)) 4 yıldır İsvicre'de yaşıyorum ama gonlüm hep memleketimde. O yüzden İstanbul yazdim::))

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Her şeyi kurduktan sonra biraz sabır lazım. Eğer akvaryumunuz ve malzemelerinizi fotoğraflar eklerseniz kurulumu görerek yapılması gerekenler ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu daha iyi olur.

Malzemeler neler, konumları yerleri hakkında görsel olarak uyguladıkça eklerseniz daha iyi hakim olunabilir.

6. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Barış bey hayırlı olsun kurulumunuz.

7. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Şöyle boş günlerinizde İsviçredeki deniz akvaryumcuları gezin bakalım, fotolar çekin paylaşın da oradaki deniz akvaryumlarının durumu bir görelim.Zaten küçük ama zengin bir ülke.

Sayfayı Paylaş