1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Schooling Bannerfish

Başlığı 'Kelebek Balıkları' kategorisinde ege3580 tarafından 23 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. ege3580

ege3580

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Gökhan Yüksel
    Merhaba arkadaşlar,

Tankı nanoya (120+30sump) çevirince farklı balıkları bakmak istiyorum. Mevcut balıklarım Yellow Tang , Pearl Toby , 3 palyaço , clown goby,2 purple fire goby.

Yellow Tangi çıkarıp 2 yada 3 adet S boy Schooling Bannerfish eklemek istiyorum..Bu balıklar heryerde reefsafe olarak geçiyor. Bakımı da kolay gözüküyor. Bu balığı besleyen arkadaşlar var mıdır aranızda? Tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Yem alanını bulursanız bakabilirsiniz ama katır katır mercan yiyorlar haberiniz olsun.

3. ege3580

ege3580

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Gökhan Yüksel
    Yagmur hanım bahsettiğiniz balık Longfin bannerfish. Benim dediğim reefsafe :)

YMR_AY bunu beğendi.
  4. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Schooling Bannerfish kuru yeme rahat alışan bir tür, butterfly olduğu için su şartlarına tang kadar dayanıklı değil ve çabuk etkileniyor. Acan gibi mercanları büyük ihtimalle tırtıklayacaktır,bu sebeple dikkatli olmalısınız. Bendeki Acan'ı, bir arkadaşımdaki star polibi ve brain'in avcı kollarını didikliyordu, haricinde bir mercana dokunduğunu görmedim. Uysaldır kendi kendine takılır.

YMR_AY bunu beğendi.
  5. ege3580

ege3580

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Gökhan Yüksel
    Bahsettiğiniz tırtıklama da acan lar falan etkileniyorlar mıydı? Benim için acanlar önemli :)

6. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Acan önemliyse risk yüksek. Bu canlı türünün tadı mı güzeldir nedir anlayamadım, genelde tacize uğrayan Acan oluyor. Göbek tarafına sürekli vurup bir süre sonra birkaç kafanın ölümüne yol açmıştı.Eğer mutlaka Acan besleyeceksen türler konusunda çok daha dikkatli olmanı tavsiye ederim.

YMR_AY bunu beğendi.
  7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Zoalarada vuruyor.

mekatronik bunu beğendi.
  8. ege3580

ege3580

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Gökhan Yüksel
    Neden peki bu canlı heryerde reefsafe geçiyor . Oysa reefyer geçmesi lazım

9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Sakalım yokki dinletemedim :D Vaktiyle tankımda 4 adet vardı.

ege3580 bunu beğendi.
  10. Zaferiksir

Zaferiksir

Yer:
    Manisa
    Ne toby mi

Sent from my iPhone using Tapatalk by Manisalı

Sayfayı Paylaş