1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Satılık Dr Karides çifti

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde muratmuratt tarafından 23 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Pardon o %2 lik ABD enflasyona esnafın ödediği gümrük masrafları, su zammı, elektrik, kira, çalışan masrafları da dahil mi? Bunlar Türkiye’de enflasyona bu fiyatlanmalara göre şekillenmiyor mu? Peki bu fiyatlanmalar ürüne yansıtılmıyor mu? Türkiye maalesef zor bir ülke...

Ki daha artan vergi yükleri, kur farkı...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. İsmail YILDIRIM

İsmail YILDIRIM

İsim:
    İsmail YILDIRIM
    Her zamanki gibi konu yine amacından saptı. Arkadaşlar bu karidesler bu kadar para etmez, ama ticaret böyle bir şey doğru veya yanlış tartışmaya açık, bul bul al, bul bul sat.
    Parası olan alsın olmayan teke karideslerle idare etsin. Ben şahsen 120 liraya aldım ama alırken çok düşündüm, 200 lira falan deselerdi kesinlikle almazdım, karidesin ömrü zaten topu topuna 2-3 yıl, aldıklarımız yetişkin ne kadar ömrü kaldığını da bilmiyoruz.
    Ticari bir malın değerinin hesaplanması için süper matematik formüllerine gerek yoktur, bu işleri bilen birisine sorarsanız size yaklaşık maliyetini çıkartır 3-5 +- olarak.

Marineros, Apolim ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Enflasyon maliyet artışı değildir, direk olarak paranın değerinin düşmesidir, dolar karşısında elektrik, su, hatta kiralar artmadı, hatta çalışan maliyetleri düştü ülkede (2013 asgari ücret 451 dolarken bu yıl 421 dolar) senin dediğin gibi bir durum yok, dolar olarak maliyetlerde bir artış yok. Buna karşılık bir çok üründe dolar kuru üzerinde fiyat artışları var, hemde tüketimin yani talebin düşmesine rağmen. Bence çok saçma bir şeyler dönüyor ve bunun ceremesinide en çok esnaf ve bu işin ticaretini yapanlar çekecek.

corax bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Konun çok dağılmasından dolayı kilitlenmiştir.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş