1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prensesim hamilemi yardım talep ediyorum

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde GÖKHAN2772 tarafından 11 Ekim 2017 başlatılmıştır.

1. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    İyi forumlar forumdaşlarım
    Bugün hergünki zevkimle işten gelince ışıkları yaktım balıklarımı yemledim o yemleri güzelce yemelerini izliyodum sonra bir prensesin saklandığını gördüm normalde yemleme saatinde hepsi doluşur sonra arkasını döndü bi baktım boğazı şiş aklıma hemen ağzının yumurta dolu olması geldi videoda göreceğiniz üzere önde duran erkek sarı prensesimin çiftleşme ısrarları kaçgündür sürüyordu sürekli dişilerin yanına gidip zangır zangır titriyordu bugün bunu gördüm bi fikrinizi alayım dedim ne yapmalıyım hamile ise hangi yolları izleyeyim birde akvaryuma silus bembeyaz kun almayı düşünüyorum şıklık açısından güzel suruyor.
    Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

2. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    Değil sevgili arkadaşım, ağzında yumurta olan bireyler çeneleri alta doğru genişlemiş şekilde olurlar.

3. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Teşekkür ederim yorum için galiba boğazındaki şişliğin sebebi farklı bişey yem sıkışmış olabilirmi birde sürekli saklanıyor bu arkadaş

4. Balık çok sık solunum yapıyor gibi göründü bana, bir sağlık sorunu yaşıyor gibi.

Saygılarımla..

5. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Bir fikriniz varmı dostlar

6. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN

Arkadaşlar bugün ikinci gün hızlı solunum yapıyo demiştiniz onda yem yemişti belkide ondan öyleydi bugün böyle bir video kaydettim sürekli saklanıyor ve digerleri gibi hiperaktif değil ben hamile olduğu kanısındayım sizin fikriniz ne

7. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    İlk videoda sağdaki balık ve ikinci videoda gösterdiğin başık aynı balık ve kesinlikle hamile. Mümkünse onu yavruluğa al. Yoksa yavruları diğer balıklara yem edersin.

Düzenleme: 13 Ekim 2017
  8. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    teşekkürler yorumun için bugün 3. gün balığın kaçıncı günde ayırmalıyım ayrıyeten bi yavruluğum yok akvaryumun içine byüyük süzgeç gibi birşey koymayı düşünüyorum yavruların kaçmıyacağı balığı kaçıncı günde ayırayım kaçıncı günde kusturayım veya kendsiinin çıkarmasınımı bekliyeyim

9. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Akvsryumu hergün takip ediyorsanız ve balıkları sürekli kontrol ediyorsanız ilk tespit ettiğinizden itibaren 20. Günde yoksa tespit etiğinizden itibaren 12-15. Günlerde alabilirsiniz.
    Balık ilk kez yavrulayacaksa kendisi salsın yavruları.
    Yavruları ayıracağınız yavruluk veya diğer matelyeli ince kadın çorbı ile sarın yoksa ya deliklerden yavrular çıkıyor yada çok küçük dekillerden bile yavruları emerek çıkartıyorlar.

10. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DEĞERLİ TAVSİYELERİNİZ İÇİN BEN HERGÜN TAKİP EDİP İZLİYORUM BALIKLARIMI BUGÜN YAVRULUK ALICAM 20. GÜNDE BALIĞI YAVRULUĞA KOYAR KENDSİNİN SALMASINI BEKLERİM SALDIKTAN SONRADA ANA TANKA BIRAKIRIM DOĞRUMUDUR

11. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Tül yavruluk alma ve Yavruluğu muhakkak dışarda vayan çorabı ile muhafaza altına al. Yavrular enaz 1-2 cm olupda kendi başlarına büyük balıklardan kaçabilecek duruma gelene kadar ana tanka salma. Akvaryumda saklanma yerleri mevcutsa birazdaha küçükken salabilirsin. Her ihitmale karşı 20. Güne bekleme 17-18. Günde yavruluğa almanı tavsiye ederim.

12. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    Valla birazdan gidicem almaya plastik alırım etrafınada çorap geçiririm diye düşünüyorum nasıl yavruluklar var bilmiyorum görmedim daha peki balığın agzını kontrol etsem sorun olurmu

13. korkmazm52

korkmazm52

Yer:
    Ordu
    İsim:
    Murat KORKMAZ
    Yavrulyğa kpymak için balığı yakaldığında fazla zorlamadan kontroş edebilirsin ama dikkatli olman lazım

14. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN
    tamamdır üstad aldım yavruluk dediğin gibi tül değil plastik aldım aralıklardan kaçmaması içinde bayan çorabıyla sarıcam bugün 3. günü 18. günde yavruluğa alırım kendisinin çıkarmasını bekleriz hadi bismillah ilk akvaryum deneyimimde ilk yavrular olucak inşallah

15. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN

Son durum

16. GÖKHAN2772

GÖKHAN2772

İsim:
    GÖKHAN

Bu erkeğe dişi dayanmıyor :) prenseslerin 2. sininde ağzı dolmuş ama biliyordum çünkü kumu eşip çukur yapmışlar 1 günde akşam eve geldim baktım bu çukur ne böyle dedim dişi sp orda yatıştaydı erkekte balık yaklaştırmıyordu akvaryumda 2 tane erkek 2 tane dişi sp var 2 tanede yavru sp var o erkeği çıkarı dişi sp kaç tane eklemeliyim yada 2 erkek dursun ekstrada dişi sp mi ekliyeyim sizce yavruları büyük ihtimalle petshopa verip dış filtre alıcam kendi kendine masrafını çıkarır umarım :)

17. ahmet ahmet

ahmet ahmet

İsim:
    ahmet özbilgin
    bana hamile gbi geldi %99. hacım yem at yerse hamile değildir :SDFsdf

Sayfayı Paylaş