1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Söğüt fidanım yeşerdi

Başlığı 'Paludaryum ve Amfibyum' kategorisinde Emrah Ece tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Ne zamandır yapmayı düşündüğüm bir küçük proje bu, bu tarz işlerde kendimi bazen Leonardo Da Vinci ye benzetirim o garibimde benim gibi başladığı birçok şeyi hep yarım bırakmış doymak bilmez hevesi ve yeni fikirleri yüzünden :)
    İki hafta evvel sonunda zamanı geldi diye düşünerek evime yakın bir evin bahçesindeki bir söğüt dalını kırıp eve getirdim iki ucuna bıçağı balta gibi sertçe vurarak traşladım, iki haftadır bir bardak su içerisinde bekliyordu birinci haftanın sonunda kökler çıkmaya başlamıştı şimdi ise köklerden daha küçük kılcal kökler çıkmaya başladı ve üstelik yeni yemyeşil filizleri var
    aslında bu söğütle bonsai denemesi yapmayı düşünüyordum ama sanırım paludaryumumu yeniden kuracağım ve paludaryumun odak noktasını bu söğütle mandalara yuva yapacağım :D Söğüt suyu çok seven bir bitki bu güne kadar göl kenarlarında çok söğüt gördüm gövdesi suda kalıp yapraklarına su temas etmedikçe bir problem olmayacak hatta çok iyi gelişecektir fakat işte asıl sorunumuz burada başlıyor bu dev arkadaşı ne yaparız sonra ? tabiiki sık sık budar onlardan yeni fidanlar oluşturur sonrada her bulduğumuz boş yere dikeriz, paludaryumdada gayet görsel bir eleman olabilir kendisi dibine balık yumurtlar dalına kuş konar vs vs vs.
    Saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Söğüt fidanım yeşerdi

Hay maşallah sana da söğüt dalına da. naz: İlklere imza atmayıda atanı da çok severim. saat:gif Paludaryum merakına hastayım senin Emrah. Gel sana tuzlu su paludaryumu yapalım Abdullah hoca duymadan. saat:gif

3. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Söğüt fidanım yeşerdi

Yapacağız onuda yapacağız inşallah Oda türkiyede hiç yok onuda ilk ben yapacağım nasipse :) ama önce tatlısuda yapılması gereken çoook işim var şimdilik tuza bulaşıp ağzımın tadını bozmayayım :D önce bi tatlı su içmeye iyice alışalım sonra tuzluda içeriz su tazeleme hortumundan.

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Söğüt fidanım yeşerdi

Emrah bu arkadaşlardan bir tanesi de benim BWIM'a süper gider... Nasıl olsa akvaryumun arka tarafında kapak yok... Hem bu meret suda nitrat mitrat da bırakmaz... Aman da aman... Hemen beni de söğütlendiriyorsun... ama benimkine kuş konmasın... Çünkü kuşlardan nefret ederim...

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Söğüt fidanım yeşerdi

Peki o zaman en yakın zamanda bizim mahalleye geliyorsun ve komşunun bahçesindeki ağaca dalıyoruz gizli:

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Söğüt fidanım yeşerdi

Eyvahlar olsun, memleketin göllerinde bitki bırakmadınız şimdide ağaçlaramı sardınız. :F :F :F
    Sizlerden kormaya başladım ne yalan söyleyeyim, buda em34: em34: em34:

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Söğüt fidanım yeşerdi

Ne yapalım abi sucul bitkiler kesmedi beni :D

8. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Söğüt fidanım yeşerdi

Daha henüz benim diğer akvaryuma bir şekilde sokulmuş bitki mi görmediniz... :F :F :F

9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Söğüt fidanım yeşerdi

Nedir merak ettim şimdi syngonyumdan bahsetmiyoruz değilmi ?

10. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Söğüt fidanım yeşerdi

Ne Syngonium'u... smiley18.gif

Veronica... Ama daha tam oturmadı... Ama ilk resmini ilk fırsatta sizlerle paylaşacağım...

Büyüyünce böyle olacak...

11. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Söğüt fidanım yeşerdi

Nerden buldun bunu ?

12. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Söğüt fidanım yeşerdi

Aydos'ta su kenarından almıştım ya...

13. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Söğüt fidanım yeşerdi

Güzel işler peşindesin yine Emrah güzel bir çalışma düşünüyorsun. Şimdiden ellerine sağlık diyorum.

14. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Söğüt fidanım yeşerdi

Sayın Emrah ECE ; Bir söğüt fidanı kalmıştı el atmadığınız ve onu da başardınız. Tebrik ederiz.

15. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Söğüt fidanım yeşerdi

Güzel iltifatlarınız için teşekkürler ama birazda işin sonuna saklayın daha çok yolu var bu söğüdün daha manda yuva yapacak

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Söğüt fidanım yeşerdi

:D manda yuva yapacak insallah, bu bizim jungle sitesinin ulkedeki en iyi doga sitesi olmasina benziyor degil mi Emrah ?

17. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Söğüt fidanım yeşerdi

Plaudaryum içindeki söğüte manda değil SU ÖKÜZÜ pardon DENİZ İNEĞİ'nin yuva yapması lazım.

18. taygun

taygun Guest

Söğüt fidanım yeşerdi

Tebrikler Emrah. Bardakt ağaç yetiştireni de ilk defa gördüm. haha: Senle Abdullah'tan korkulur.

Tebrikler.

19. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Söğüt fidanım yeşerdi

Teşekkür ederim Tamer abi ama bardak geçici ikameti arkadaşın yakında yerine yerleşecek inşallah, aslında bi fikrim var bunlardan şöyle bi elli tane yapsak sonra toplaşıp bi boş araziye dikiversekte portal hatıra ormancığımız olsa ;) ne zamandır aklımda bu iş ama mümkünmüdür acep.

20. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Söğüt fidanım yeşerdi

Neden olmasınki ?

Sayfayı Paylaş