1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Rotifer

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Canlı İlanları' kategorisinde JOEBLACK73 tarafından 7 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Arkadaşlar, yumurtlayan balığım için rotifer arıyorum.

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    İlan forumu mu burası ne o öyle .
    Arkadas öncelikle hoşgeldin bir tanit bakalım kendini hangi balık yumurtluyor anlat bakalım rotifer kolay kısmı .

Seyyar cihazdan online.

harfuzmani bunu beğendi.
  3. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Halil çok bazen çok kırıcı olabiliyorsun ,arkadaşa 1,5 kg göndersen olmazmı.:p

murat parin bunu beğendi.
  4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Teoman abi sen gönder dersen hemen göndereyim 2 litre ne olacak altı üstü roti.

Seyyar cihazdan online.

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Ok.bana gönder bende fer var canım.

6. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Selam
    Memleket Eskişehir, 4-5 yıldır tuzlu takılıyorum :)
    falce perculam yumurtluyor seriye bağladı, 4 oldu. her seferinde larvaları gördüm ancak gerek sağlıklı koşulları gereksede rotiferi veremediğim için öldüler. Rotifer tedariğinde Enes arkadaştan iki defa rotifer aldım ancak bir türlü rotiferler yaşamadılar, çok yardımcı oldu kendisine teşekkür ederim.
    Son defa başka bir elden tedarik edip eğer olmazsa bi daha uğraşmamak.
    Ticari bir kaygım yok, tamamen 1 tane bile olsa yavrunun yaşadığını görmek.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Benim de yumurtam yok. İlan mı açsam acaba.:D

Bu şekilde burada bit vermezler Cüneyt, akvaryumunu tanıtman, biraz konulara katılman gerek.

veysel ve murat parin bunu beğendi.
  8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Çüneyt bey forumda biraz bilgi var yok değil . Fitoplankton üretiyormusunuz peki ?

9. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Bilgi tarafında eksiğim yok sanırım, sadece tecrübe ve roti eksiğim var :)
    plankton üretmekte de sıkıntım yok, şu ana kadar gereksinim kadar olanı kendim hallediyorum.

Valla katılım konusunda eksiğimi ha deyince telafi edemeyeceğim, zamanla katılımlarımız bilgi paylaşımlarımız olacaktır mutlaka. Kullanıcı ismimi bilenler, diğer forumlardan bilir. Yeni birisi değilim forumlara, ancak bu foruma yeniyim, burayı nedense aklımda tatlısu forumu olarak kaldığı için girmiyordum, şimdi portföyüme burayıda ekledim.
    Haaa forumlarda öyle çok katılımcı bir üye olduğum söylenemez, işimin yoğunluğu ve vakit darlığı nedeniyle çok aktif olamıyorum ancak arada bir göz atarım mutlaka. şimdilik bu kadar.

Okurt bunu beğendi.
  10. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Kabul görmedim sanırım :(

11. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Kabul görme meselesi değil cüneyt bey.
    Bu platformdaki insanlar tıpkı bir aile üyeleri gibi karşılık beklemeden birbirlerine yardım ederler. Kimse de forum müdavimlerine yük olmamak için lüzumsuz birşey istemez. Yani burada rotifer kültürü satan kimseyi bulamazsınız. Aile içine girerseniz kimde varsa vermek isteyen herkes verir. Doğal kural böyle, ne yapalım. Ya aile içine gireceksiniz ya da başka yerden temin edeceksiniz.
    Bu arada percula larvalarını beslemek için arıyorsanız saf brachionus plicatilis türü bulmanız lazım.
    Aylarca üniversiteler dahil aramama rağmen saf kültür bulamadım türkiye de. Pek te kolay bulunan bir şey değil.

cirol, taakaa, veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol

şu anda hala yumurtluyor.

veysel, Okurt, Pounce ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cüneyt abi helal olsun diyorum,benim anaçlar da aynı durumda yakında ben de bir video yaparım...:)

JOEBLACK73 bunu beğendi.
  14. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Teşekkür ederim Alparslan kardeşim, cep tel. ile çektim görüntü kalitesi pek iyi değil, CD kapağı yumurta dolu. :)

Alparslan bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Gördüm abi görmemi gelişmeleri yakından takipteyim,imkan buldukça video foto ekle abi...:)

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Maşallah maşallah.:nazar: Güzel görüntüler, daha evvel yaşanmış mıydı? Larvalar süreci tamamlayıp suya dağıldı mı hiç?

17. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Teşekkürler Temel bey.
    Bu 5. yumurta döküşü sanırım, yaklaşık 15 günde bir döküyor.
    Larvalar yumurtadan çıkıyor, süreç sağlıklı tamamlanıyor. Ancak ya yem oluyorlar yada skimmerda kıyma....

18. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Valla süreç bundan öteye gitmeyecek gözüküyor, rotifer olmayınca sanırım canlı yem olacak larvalar.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Üzülmene gerek yok, bu sıkça yaşanan bir durum çoğu tanklarda. Farkında olmadan çok larvalar heba ettik. Rotifer konusunda bizde sorun yaşadık. Saf kültür bulamayınca Amerika'dan kist temin ettik. Yeni bir süreç bizim ki ve henüz yumurta aşaması yok, yumurta süreci başlamadan kisti başlatamıyoruz.

20. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Bu kist olayını hiç duymamıştım, sonucu merak ettim şimdi.

Sayfayı Paylaş