1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

RO slikat reçinesi tuttuğu maddeleri geri bırakır mı?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde LostRua tarafından 15 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. afatih

afatih

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih Kahraman
    Üstad 2.000 tl yi arıtmaya yatırırsam akvaryum hayal olur:(, Delme bağlama işleri elimden gelir;) mebran ve diğer filtreleri ayrı ayrı alabileceğim bir yer var mı ankarada? yada bir marka alıp Erdoğan beyin dediği gibi ilerde mebranı değiştirmek lazım.
    "1- Gpd = Gallon per day ( günlük galon miktarı) demektir. 75 gbd alırsanız : 75 x 3.78 lt = 283.5 lt su alırsınız. 100 gpd ise 100 x 3.78 lt =378 lt üretir. ( 1 galon = 3.78 lt )"
    Gpd nin büyük olması hızlı su almaya yarıyor anladığım kadarıyla, 75Gdp işimi görür ozaman. (kuracağım akvaryumun 200 litre civarı olacağı düşünürsek.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu konuda Kaan yardımci olur sana, gecen gun housing ile geziyordu.:) Ka2n

ka2n, afatih ve Gmsy bunu beğendi.
  3. afatih

afatih

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih Kahraman
    Kağan ve utku beyle 2 sene önce tanışmıştık, denize yeni başlayan bir öğrenci olarak onlardan ve sizlerden öğreneceğim çok şey var.

veysel bunu beğendi.
  4. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    @ka2n ankaranın Kahraman'ı :D o her yerde... ;)

veysel ve afatih bunu beğendi.
  5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Fatih abi sen bana özelden yaz ben yardımcı oluyum :)

veysel bunu beğendi.
  6. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Bu arada foruma ve denize Hoşgeldin.
    Utku abi karizmalara bakıyor hala, ara ara kulaklarını çınlatıyoruz :)

afatih bunu beğendi.
  7. afatih

afatih

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih Kahraman
    Teşekkür ederim, Utku hocam kriza goldlara o kadar güzel bakmış ki, kendi yavrularımdan 3 tane tekrar aldım.

Bu arada emeğinize sağlık deniz akvaryumu çok güzel olmuş, bende istiyorum aynısından.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ka2n bunu beğendi.
  8. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Parça parça alıp toplamaya kalksan rahatlıkla aynı rakamı bulur veya büyük ihtimalle bahsettiğim 380 tl'yi geçer diye düşünüyorum. Uygun fiyata paket almak en mantıklısı. Toplama yapmak , sadece elinde Housing varsa mantıklı.

Evet doğru anlamışsınız. Bu konu aslında sizin tesisat basıncınızla da ilgili ama fazla kafa kurcalamaya gerek yok, çoğu yerde basınç sıkıntısı olmuyor. Bende 75 gpd kullanıyorum ve akvaryumum 800 lt'nin biraz üstünde su alıyor. Size rahatlıkla yeter.

afatih bunu beğendi.
  9. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Doğuş Bey, housing'leri ve aparatları aldığınız yerin linkini gönderebilirmisiniz? Hausinglerin içinde silikat reçinesini koyduğunuz kapta orjinal olarak bulunuyor dimi?

10. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İkilisi 120₺ Teklisi 70₺ olmak şartıyla elimde mevcut. Teminini Konya'da farklı yerlerden yapıyordum malzeme temini özellikle içindeki kapta beni zorluyor. Onun haricinde sistem başarılı bir şekilde reçineye işlevsellik katıyor.

Toplu alımlarda ikilisi 100₺ teklisi 60₺ bandından teminini gerçekleştirebilirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş