1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ro (reserve ozmoz) Sistemlerinde tds sıfır için hangi filitreler kullanılmalı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Bektürk tarafından 16 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Membrandan sonra tankı kullanma nedeniniz sanırım RO'yu aynı zamanda içme suyu olarak ta kullanmanızdan kaynaklanıyor. Eğer reçinede kendine yol açacak kadar basınç yoksa sorun değil.

2. Murat006

Murat006

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Murat
    Bu arada bende aynı şekilde kullanıyorum. TDS 0 alabiliyorum ama düşük hızda daha verimli olacaktır düşüncesindeyim.

3. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Su yolu oluştumu göremiyorum. Oluştuysa sallasak düzelir mi acaba... mantık yürütmeye çalışıyorum tabi.

Aslında bu benim tercihim değildi montaja gelen adam öyle bağladı. 10 litreye kadar akış kazan desteği ile hızlı geliyor fakat sonrasında ip gibi oluyor resmen.

4. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Bence 0 tds 0 tds dir. Acaba hızlı akış reçinenin dolması ile ilgili süreyi etkiler mi? Ama onuda litre hesabıyla yapıyorsa sıkıntı yok . Çift tank bile kullanırım beklemektense :)))

5. Su arıtma hızınızı belirleyen eleman "Membran Filtre". Bu eleman ne kadar hızlı ise su süzme hızınız da o kadar hızlı. Bizim kullandığımız membran filtreler genelde 75 GPD. GPD = Gallon Per Day yani bir günde bu filtrenin üretebileceği suyun galon biriminden değeri. Bizdeki filtreler günde 75 galon kapasiteye sahip başka bir deyişle günde 283,90 litre su üretir bu filtremiz. Bu belli koşullar altındadır elbette (basınç, sıcaklık, vb. faktörler değeri değiştirecektir). Kısacası bizim membranlar dakikada 1,17 litre su üretme kapasitesine sahipler. Bu da evet ip gibi bir su akışı demek ve tank doldurmak oldukça uzun zaman alıyor. Hobinin her aşaması her kademesi her işlemi sabır sınıyor :)

6. musty.skr

musty.skr

İsim:
    mustafa
    Merhaba,
    lg membran 80 gpd Hakkında deneyimi olan varmı? LG marka membranlara ne kadar güvenebiliriz

Sayfayı Paylaş