1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Resun sk300 çırpıcı sorunu

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde furkant tarafından 26 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Herkese merhaba , Resun Sk300 model psnin motoru çalışmayınca komple söküp motorunu çıkardım. Mil ve çırpıcı pervane hiç kımıldamıyordu. Zorla çıkarmaya çalışırken çırpıcının bazı kolları kırıldı . Parçayı çıkarınca motor çalışmaya başladı.. Nette arama yaptım ama yedek parça bulamadım. Bu model bir ps ye motor uydurabilirmiyiz ya da motora herhangi bir çırpıcı ve mil uydurabilirmiyiz?
    ImageUploadedByTapatalk1430063222.817988.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Sonuç : motor şişmiş pervane ondan dönmüyormuş . Eminönü esnafını dolaştım. Sadece motor olarak satılık yok piyasada . Yedek parçasıda yok. Özet : Geçmiş olsun :)

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Furkan bu ps leri incelemedim hiç sma bm qq gibi küçük pslerin motoru uyarmı buna senin göz göze gelmişliğin ps le var bir bak bakalım.:)

furkant bunu beğendi.
  4. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    ImageUploadedByTapatalk1430228451.974827.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1430228485.158817.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1430228531.829550.jpg

İçi ve motoru böyle abi bilmiyorum qq motorunu hiç canlı görmedim bende uyarmı uymaz mı

5. sasori

sasori

İsim:
    Yusuf Polat
    Furkan BM QQ motoru olmaz, çok büyük kalır.

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Venturi ve süzgeci çıkarsa uyabilir aslında bende new qq var motoru bu kadar bir şey,
    denemeden görmeden masraf etmemek lazım. Yakınlarında varsa bm kullanan bir boyutlarına göz atmak fikir verir. Olursa sessiz ve güçlü yeni tip motorları.

7. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Sk300 ün komple sıfırı 85 lira civarında. Nacqq nun motoru tek satılıyor mu fiyatı ne kadar ?

8. Osman.34

Osman.34

Yer:
    İstanbul
    Nac New QQ motoru sp 600 o motor sk 300'e olmaz maalesef

furkant bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Olmaz diyenler çoğaldığına göre dikkae almak lazım Furkan. Be sk 300 hiç kullanmadım fotolardan gördüğüm kadarı bu. Bm qq tanka asılabiliyorsa boyutuna göre harika iş yapıyor.

furkant bunu beğendi.
  10. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    2.el kendi motorunu bulmak en sağlıklısı olucak sanıyorum gövdesi vs kırılmış birilerinde vardır belki. ilan açtım ama bakalım aciliyeti ve mecburiyeti yok

veysel bunu beğendi.
  11. furkant

furkant

Yer:
    İstanbul
    Çözüm : Motoru bozulan sk300 nano skimmera malesef motor uydurulamıyor. Tek çare sander 1 numara tahta hava taşı :) temizledikten sonra test için birsüre kullanacağım. Güzel oldu gibi

ImageUploadedByTapatalk1431974002.162593.jpg

Sayfayı Paylaş