1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Reef von Welly

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde WELLY tarafından 28 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. WELLY

WELLY

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Veli CEYLAN
    @zorvolkan merhaba
    Ben yaklaşık 6-7 ay uğraştım. İlk başta fosfat ölçülemiyecek kadar yüksekti. Test tüpü mavi oluyordu.
    O sıra pro3 plus a geçiş yaptım. İlk ayarlarda beyazlar %40 gibiydi. Yosunlar resmen çostular. Forumdan okudukların ve tavsiyeler üzerine beyazları tamamen kapadım. Diğerlerinide kıstım.
    Fostatı düşürmek için fosfat tutucu ekledim. Bir şekilde fosfat sıfırlanınca limitasyon olmuş. Ne kadar kötü yosun varsa sırayla çıkmaya başladı.
    @Çağatay Utku nun tavsiyesi ile fosfat gübresi girince yosunlar 1 ayda kayboldu. Kimyasal bir ilaç kullanmadım.
    Şu an gün ışığını hiç kullanmıyorum. diğer beyaz ise %5.
    Sorunsuz devam ediyorum.
    Bence ilaç kullanmadan sabırla beklemek gerek

hiter ve zorvolkan bunu beğendi.
  2. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Su anda benimde fosfatim 0.025 diyebilirim, nyos ile baktim hatta kararsiz kaldim 0 mi 0.025 mi diye biraz daha 0.025 e yakin gibi.
    Benim isiklar komple kapali 2 gundur. Aksamlari yem verirken mavileri acip bakiyorum sadece, nitrat testi olmadigi icin bakamiyorum. Valla kafayi yedirtti bu yosun bana dostum :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. ömer_

ömer_

İsim:
    Ömer KÖMÜRCÜ
    Fosfat ölçümü için Hanna kullanın imkan varsa ..
    Yosun ana sebebleri ; Nitrat - Fosfat dengesizliği , Fazla ışıklandırma oluyor benim gördüğüm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş