1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

REEF OCTOPUS Protein skimmer

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Bahri Ulusoy tarafından 15 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. Bahri Ulusoy

Bahri Ulusoy

İsim:
    bahriulusoy
    Selam arkadaşlar,
    Yeni bir akvaryum kuruyorum 120*60*45 ölçülerinde Sump+refugium olacaktır.Toplam su hacmi 500-600 Litre arası (sump ve ref. ölçüleri tam aklımda değil) bunun için protein skimmer arayışı içerisindeyim.
    Aklımda ;

REEF OCTOPUS Elite 200INT
    http://www.coralvue.com/elite-200int-protein-skimmer

REEF OCTOPUS REGAL 200S cihazları var.
    http://www.coralvue.com/regal-200sss-protein-skimmer

Kullanan yada bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.
    Sps-Lps-Soft türlerin olduğu bir tank olacaktır.

2. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Benzer ölçülerde(130-60-47) akvaryum bende kuruyorum ,bu iki modeli bende çok araştırdım ikiside aynı motoru kullanıyor aradaki tek fark taban ölçüsünde biri az yer kaplıyor(regal) diğeri motoru dışarıda biraz daha fazla yer kaplıyor(elite) ama elitin motor dışarıda olduğu için motoru temizlemesi daha rahat sumptaki yerinize göre tercih yapmanız gerekiyor eğer refigium olacaksa yer daralacağından dolayı regal daha mantıklı gibi. Ben tavsiyelere uyarak elite 220'yi tercih ettim.

Bahri Ulusoy bunu beğendi.
  3. Bahri Ulusoy

Bahri Ulusoy

İsim:
    bahriulusoy
    Teşekkürler hocam yorumunuz için bu fiyat aralığında bu kapasiteler icin alınabilecek en iyi cihazlar gibi duruyor bence (sıfır cihaz için) dediğiniz gibi 220 de olabilir fiyat farkı çok yok ama hava emisleri 2000-1200 gibi bayağı fark var.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Bilemiyorum üstadlar bana bunu önerdi deneyip göreceğiz. DC motoru olduğu için başlangıçta düşük ayarda da kullanılabilir , ileride canlı ve mercan yükünüz artınca PS yi değiştirmek yerine gücünü artırarak kullanma avantajınız olur. Malzeme satış ilanlarında PS satışlarını incelerseniz ya "tankı kapattığım için" yada" PS yetersiz geldiği için" satıyorum der.

Düzenleme: 15 Mart 2018
    Bahri Ulusoy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş