1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Rahatsızlıklarımız - Önerilerimiz - Memnuniyetlerimiz

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Erdal tarafından 16 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Erdal

Erdal

Benim görüşlerimi belirttim belki biraz sert oldu ama cümlemde ( Benim açımdan ) yani bence dedim. Sadece okuyoruz anlamıyoruz bu adam niye böyle diyor diye. Hanginiz bana diyebilir bu formda 11 bin üye var ama yazan 100 kişiden fazla diye. Benim rahatsız olduğum şey kalıp cümlelerle insanlara birşey yazmamız bu portalın farkındalığını azaltıyor diatom başlamış hayırlı olsun temizlik ekibini gir su değiştir vs vs bunlar her yerde bulunabilicek bilgiler.

Bizim diatom yorumlarımızın farklı olması lazım bizim yorumlarımızın daha bilimsel ama eğlenceli olması lazım, bizim yorumlarımız her zaman her konuda gereksiz bilgiler taşımıyor olması gerekmez mi ? ( diatom en basit örnek kimse üstüne alınmasın hani çok sorulan sorular arasında olduğu için belirttim kimseyi hedef göstermek gibi bir niyetim yok )

Genelde var Hakan bu olay bütün konularda.

Evet yaptık ama ölçüyü kaçırmadan ;)

Sohbet muhabbet her zaman olur olacak tabiki eğlenmek hakkımız ama ölçüyü kaçırmadan portalın amacının ne olduğunu unutmadan.

http://www.akvaryumportali.com/#akvaryum-kahvesi-habitat-scuba-diger.71

Kırdıysam özür dilerim fikirlerimi belirttim. Gibine gelmiyor ve bu benden kaynaklanıyorsa bana özelden yazabilirsin ne yapabiliriz konuşuruz. Ayrıca portala yakışmayan çok daha fazla konu var beni rahatsız eden.

Abi Allah rızası için bi düşünün bu portalda ben rahatsız olduğum zaman dile getiremeyecek miyim ? illa isim mi vermem lazım ? insan kendini bilmez mi ? ben yeri geldiğinde özrümü dilemesini kendimi düzeltnmesini de bilen bir insanım... illa rahatsızlığını konu sahibinin mi dile getirmesi gerekiyor ? Ben onun konusunda kayboluyorsam bu konuda benim söz söylemeye hakkım yok mu ? Her cümlemde ( bence, benim açımda, benim şahsi fikrim ) diye boşuna mı yazıyorum. En baştan dedim adamın günlüğünü bozuyoruz ve bozmaya devam ediyoruz.

Özür dilerim sert uslup için. ( benim şahsi görüşlerim bunlar ) bizim formu geçen seneyle göre kıyaslayın derim kaç yazar çizerimiz kaldı.

corax, veysel, Fatih BARLAS ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Erdal seni bildiğimiz için özellikle net cümleler kurdum ki yazdıklarının bu platformla bağdaşmadığını sende iyi biliyorsun.Yazdıklarında katıldığım noktalar var elbette, günlüklerin amacı dışında geyikle dönmesi bana göre de yanlış ancak bu demek değildir ki en bilgisiz bir hobicinin bile bir konu hakkında ki paylaşımı değersiz olsun.
    Kendi adıma günlüğümde geyik muhabbeti fazla olursa ( ki aşırıya kaçtığını görmedim) müdahale edeceğime, mod arkadaşlardan biten geyiği temizlemelerini isteyebilirim kimseyi kırmadan.
    Bazen öylesine derine ineriz ki bir olumsuzluk için gözümüzün önünde ki basit bir hatayı göremeyiz. Çoğu kimsenin akademik makale yazmaya bırak bilgisi, hazır olanı okumaya sabrı yok. Bu yüzden çok seslilik iyidir, görüş paylaşmalıyız ki birlikten kuvvet doğsun.

YIKIKTEMO, Onurs, YMR_AY ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  3. Erdal

Erdal

Paylaşalım Hakan ama paylaştığımız görüşler kendi görüşlerimiz olursa daha güzel olmaz mı standartlardan uzak yoksa ben şimdi her kezin bilgi standart haline gelmiş bir görüşü yazıyorsam örneğin balık benek oldu ısıyı yükselt... bunu balık besleyen her insan biliyordur bilmeyen içinse buna ulaşmak çok kolaydır.

Tekrar ediyorum benim gerildiğim konu bazen öyle net cevaplar veriliyor ki konularda insan kendi tankında şüphe duyuyor. Abi ben başına gelmeyen bir olay için bi kamyon yazı yazılmasına karşıyım tecrüben varsa yaz ona okay.. Ama sen biliyorsun bu iş ihtimallerden uzak sende olan sorun bende çok farklı yollarla ortaya çıkabiliyor sorun aynı oluyor ama çözümü farklı olabiliyor. Sen su değiştirirsin düzelir ben kumu yayayı gibi.

4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Burasıda dahil Dünyada İnsanlar sadece görselliğe odaklanmışlar.

Görsel paylaşalım arkadaşlar. GÖRSEL...

Görsel paylaşımından korkmayalım.

corax, MESUT_KERİM, Pennywise ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Artı 1 diyorum.

6. gogol

gogol

Yer:
    Kartal-İSTANBUL
    İsim:
    gökhan göl
    Nazar oluyor :) foto paylaştım ertesi gün cyano bastı sonraki gün ps taştı !!!

ka2n bunu beğendi.
  7. Erdal

Erdal

Ps taşması bulaşıcı olabilir. Kronik bir rahatsızlıda olabilir ;) benim tanklarıma hiç o nazar değmedi paylaşımlardan en azından ben farketmedim :D

corax ve ka2n bunu beğendi.
  8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Erdal dün bebek uyutmadı galiba agresif gördüm seni ;) Yazdığın cümleler biraz amacını aşmış bence . Veya çok çabuk olgunlaşmışsın ki dönüşünde "full geyik gibi bir ithamda bulunmuşsun" ;) Buraya yabancı değilsin. Senin mod olduğun zamanlardan yüzlerce mesajın çıkar bu son söylediklerinle KAT BE KAT ZIT düşecek.

Demişsin. Ölçün nedir? İnsanlar konularını senin ölçülerine göre mi şekillendirmelidirler?
    Salt bilgi paylaşımı bizim gayet ciddi yazılmış onlarca makalemizde var olmayan da wikipedi de var . Son yıllarda AP nin ivmesinin, üye ve dostluk anlamında yukarı doğru olmasının bana göre en büyük sebebi bilgi den çok bunun paylaşım şekli. Konunun gidişine veya katılımcılara göre bazen konudışını abartabiliyoruz evet ama bu durumda hoşnut olmayan konu sahibi zaten müdehalesini yapıyor veya yaptırıyor.

Sen kendinde söylemişsin Fatihin konusuna bişey yazarken çekiniyorum diye bu mantıkla düşünürsen kaç kişi paylaşımına katılabilir. Veya konusunu birtek kendi ilerleten biri kaç mesaj daha yazar.

Bir başka cümle : Senin kalıp cümleler dediğin şeyler mesela diyatom yeni başlayan birine japonca kadar yabancı. Ne denmeli stronsuyum 3464657 , redoksun 4654654 olduktan sonra ionik dengen otursun sonra achille le devam edelimmi yazılacak? Veya "Diatom beklenmeli" ne kadar bilimsel ve farklı bir dille yazılabilir.

Bir kaç kişiyi kastederek genel bir ifade kullanıyorsan isim vermelisin evet ya da herkesi zan altında bırakmadan bizlere bildirirsinki gerekli takipten sonra ters bir durum varsa gereği gerektiği şekilde yapıılsın.

Başlığı Rahatsızlıklar- Öneriler-Memnuniyetler olarak değiştiriyorum. Bakalım burdan gelecek cevapların ortalamasına göre gerekirse değişikliklere gidilirilir. Gerekmez ise AP bir kişiye odaklı bir portal değil genel memnuniyete göre hareket edilir.

Konu; Rahatsızlıklar - Öneriler ve Memnuniyetler in değerlendirilmesi olarak devam edecek ve polemik yaratacak veya cevap hakkı doğuracak mesajlar düzenlenecek-silinecektir.

Keyifli Paylaşımlar dilerim,

corax, YIKIKTEMO, Alparslan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Yanlış üstüne yanlışta inşaa edilmez arkadaşlar.....

Erdal Hatalıdır.

Lakin....
    Kelimeler SH OW ve Ge yiktir. Neden bu kadar alınganlık bu. Küfür yok ortada neden bu tepki bu kadar. Bugün işlerimin son günü yazacak 1 saniye vaktim yok olmadığı halde hayretle okuyorum. Bu kadar insanların üzerine gitmeyin.

Kimse kimsenin söylediği ile O olacak değildir. Ortada bir hakaret yoktur.

İşlerim bitene kadar söyleyeceğim bu kadar.

Sakin kafa ile düşünelim lütfen... !!!

YIKIKTEMO, Erdal, veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ustune gitmek olarak algilanmasin Erdal benim buranin disinda da gorustugum sevdigim bir kardesim.
    Fatih sen kendin yazdin simdi hepimiz bu durumda yillardir karsiliksiz olarak buraya birşeyler katmaya, insanlarin keyif ve bilgi alabilecekleri bir ortam yaratmaya ve bunu korumaya calisiyoruz.
    Ancak cumle altlarinda yonetimi hedef alan bu tur mesajlara karsi tahamulsuzum.
    Belkide biz surekli icinde bulundugumuz icin göremiyoruzdur belki de Erdal haklıdır. O yuzden bu konunun amacina ulasmasi icin bu baslik altinda genis katilimli bir geri ddönüş olmasi durumumuzu, yolumuzu ve rotamizi belli edecektir diye düşünüyorum

Erdal bunu beğendi.
  11. Erdal

Erdal

Mesut istersen mesajlarımızı karşılıklı bir karşılaştıralım ortamı germek istiyorsun gibi birşey var sanki, yazdığım cümlelerin amacını aşıp aşmadığına ben karar vereyim ;) Amma çok üstüne alınan oldu ya ben sayının bu kadar olmasını beklemiyordum.

Ben haddimi bilirim merak etmeyin ;) Benim mesajlarımı kimseye alanen hakaret etmediğim sürece silemezsin öyle bir hakkın yok ancak açıklamasını istersin doğru mu ?

Arkadaşlık ayrı tartışma ortamı ayrı beni rahatsız eden birşey niye bu kadar insanı rahatsız etti onu anlamadım

12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Amacin ne Erdal?

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Samimiyetin SH OW ve Ge yiklik olarak anlaşılması alınganlık göstermemize neden olabilirmi? Fatih bey gibi hamuru ciddiyet olan bir arkadaşımızın konusuna portalda şimdilerde hemen her arkadaşımız fikir belirtir oldu.Önceleri sadece okuyup beğeni yapıp geçiyorduk. Şimdi ise o duvarlar yıkıldı ve pek çoğumuzun hiç bilemediği konuları kendiside iyi niyet ve sabırla yanıtlıyor.Öteki türlü sayfaları okuyup akvaryumla ilgili bir derginin sayfalarını karıştırıp kendi sorunlarımıza yanıt aramak olurdu.

Ontheway ve harfuzmani bunu beğendi.
  14. Erdal

Erdal

Amacım portal a daha önce giren paylaşan şuan uğramayan arkadaşlarım düşüncelerini paylaşmak amacım portalın yapısının bozulması ve paylaşımın olmamaması, insanların üstüne gereksiz konularda MOD lar dahil saçmalaması. Örnek vereyim mi ? yada direk bi konu söyleyim mi orada yazılanları bi okumak istermisiniz ?

Hakan sen adamı az önce zan altında bırakmamış mıydın yermemişmiydin ? Sen neyin muhasebesini tutuyorsun bırak Allah aşkına. Net olacaksın kimseyi yargılamayacaksın en azından ben gözlemleyebileceğim sen bi dal frag istermisin tankına bakalım bulaşacak mı ha bulaşırsa dersin Fatih senin mercanların hasta banada bulaştı Temel abiye de sunada buna ama sen özür dilemek yerine hala neyin peşindesin yok alıngan gün vs .

Düzenleme: 16 Kasım 2015
  15. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Erdal bey en üstteki mesajında iki kez özür dilemiş. Mesai saatleri içinde yazılmış mesajlarda hassasiyet kayıpları veya gündelik strese bağlı amacı aşan ifadeler olabilir. Birbirimizi hoşgörelim derim..

Bu noktada ufak da bir 'rahatsızlığımı-önerimi' dile getireyim madem :). Elbette bir sebebi vardır ama, yazılan mesajların edit süresinin olması hoşuma gitmiyor. Bi şeyleri yanlış ifade etmiş veya hatalı bilgi vermişsem bunu bir sonraki sayfada düzeltmek yerine o mesajda düzeltebilmek istiyorum. Lüzumsuz olduğuna kanaat getirdiğim mesajlarımı silebilmek istiyorum. Bunun çaresi yok mudur?

ka2n ve Erdal bunu beğendi.
  16. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Onların nesi olarak onların düşüncelerini paylaşıyorsun? Ben yukarda da yazdım senin dışında da önerisi-rahatsızlığı veya memnuniyeti olan varsa yazacak çoğunluğa göre hareket edilecek.

17. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bizler sizler için varız ;) :D Böyle bir durumda mesajların düzenlenmesini isteyebilirsiniz. Geriye dönük düzeltem uygulaması forumların %99 inde yoktur ki yasal bir ihlalde delil teşkilş edebilsin diye.

Ontheway bunu beğendi.
  18. Erdal

Erdal

Bana göre hareket edilmesin Mesut kimse beni ilgilendirmiyor yazdıklarımızdan kendimiz mesulüz ama ben sana net söyleyim rahatsız edici çok şey okumaya başladım geldiğimden beri eskiden bukadar yoktu. En son adamın birisi ilan açmış a b c d malzemeleri fiyat telefonda pazarlık telefonda demiş piyasasının %25 altına demiş..

o konuyu baştan sona okudum ben o ilan sahibinin yerinde olmak istemezdim arkadaşlar yazmış kimseyi kazıklatmayız vs vs yok çok pahalı vs vs bırakın bunları alacak adam yorumlasın eğer ben bi bk ps alacaksam zaten fiyatını 3 aşağı 5 yukarı bilirim yada kazıklanır geçerim.

Mesut böyle bi kaç şey daha yazarım ama inan içimden gelmiyor kimse kırılsın istemiyorum kimseyide yermek yada germek istemiyorum.

Benim hatalarım yok mu var tonla ama her seferinde özrümü diledim benden 15 yaş küçük arkadaşlardan bile. Forum hepimizi beni geyiğin bu kadar alıp başını yürümesi USER olarak rahatsız ediyor. İllaki yapılır ama her konuda her sayfada değil açıklayıcı oldu mu?

19. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Yanlış hatırlamıyorsam do.nanim.hbr forumlarında limitsiz düzeltme hakkı vardı. Bir büyük yabancı reef forumunda da gördüm sanki...

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  20. Erdal

Erdal

Ondan yana sıkıntı olmaz yanlış yazarsın farkedersin düzeltmesini yaparsın yada birisi alındımı dersin kusura bakma yanlış olmuş bunu dicektim olur biter. Buradaki ardaşların hiç birisi takılmaz öyle şeylere en azından eskiden öyleydi şimdi bilemicem yanlış yönlendirmeyim ;)

Ontheway bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş