1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

PS Geciktirici Röle yardım

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde yekim tarafından 22 Mart 2017 başlatılmıştır.

1. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Arkadaşlar elimde ENTES marka ERTC01 röle mevcut. Bunun ile PS geciktirici yapmak istiyorum. Fakat devreyi sanırım tam ayarlayamadım yada bağlantıları yanlış yaptım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Röle kullanma kılavuzu linkte.

Ben 10 ve 12 numaradan elektrik verdim. dLYOFF modunda set+yukarı tuşu ile startı verdim. 1 2 ve 3 ün 2li kombinasyonundan ps ye elektrik için kablo çektim ama çalıştıramadım.

2. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    Selamlar,

1. ve 2. pine normal şebekeyi bağlayabilirsiniz. Cihazı gecikmeli çalışmaya programlayın.
    cihaz yeniden çalıştığında bir süre sonra 8(NO) ve 9(C) pinleri kontak konuma geçecek. bu iki pini anahtarlama elemanı gibi düşünebilirsiniz.
    dokümandan anladığım bu umarım yardımcı olur :)

Kolay gelsin.

Cagri7 bunu beğendi.
  3. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Emre bey;
    Bu fotolara göre hangi uçlara şebekeyi hangi uçlara Ps yi bağlamalıyım. Folardan anladığım kadarı ile buton yerine 6 ve 9 numaralı ucları bir kablo ile bağlarsam direk start vermiş olurum fakat sürekli bağlı kalması bir sıkıntı oluştururmu.

Tapatalk ile gönderildi

Emre. bunu beğendi.
  4. Emre.

Emre.

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Emre
    aşağıdaki şekilde deneyebilirsiniz.

upload_2017-3-23_15-39-14.png

Ekli Dosyalar:

Cagri7 bunu beğendi.