1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

PS İçin Zaman Rolesi

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Toygar NİRON tarafından 5 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Merhaba;

Ekte fotoğraflar olan geciktirici zaman rölesi tarafıma satıldı ama ben bağlantılarını yapamadım. Bunun doğru şey olup olmadığından da emin değilim. Elektrikten anlayan portal üyelerinin yardımlarını bekliyorum. Cihaz doğru ise bağlantıyı nasıl yapacağımı ve zamanı nasıl ayarlayacağımı söylerseniz sevinirim.

IMG_3112.JPG

IMG_3112.JPG

Ekli Dosyalar:

2. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    Bunu newejtte sıkıntı yaşarken araştırdıydım hatta alıyordum da vaz geçtim.
    Bu cihazın özelliği elektirikler gidip geldiğinde üstündeki timer ı ayarlayınca okadar zaman süre sonrasında elektirik vermesi. Bu cihazı sigorta kutusunda hangi hatta bağlamak istiyorsanız arasında bağlantı kurup bağlamanız gerekiyor. Beni aşacak bir durum olduğundan elektirikçi eve gelip kurarım demişti.

3. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Bağlantısı ve ayarı nasıl yapılıyor biliyormusunuz? Yada kurulusu var mı sizde?

4. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    Satın almadığım için birde kurulumu benide sizin gibi düşündürdüğü için vazgeçtiydim. Ama istersen benim komşum olan bu ürünüde alacağım elektirikçi abimiz sana yardımcı olacaktır. Telefon numarasını alayımmı istersen?

5. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Çok sevinirim. Ben kime sorduysam yanıt alamadım. Bana satan adam da bilmiyor. Sadece bu alet o işe yarar dedi ama ben nasıl bağlandığını bilmem dedi verdi.

6. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    Bu cihazın kutusu üzerinde gösteriyor olması lazımmış.

7. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    20150105_151203.jpg

crazy_st bunu beğendi.
  8. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Cihazın üzerinde de bağlantı şeması fotoğraflarını ekledim ama ben birşey anlamıyorum o bağlantı şemasndan

9. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    Başı kalabalıktı arattırıcam seni abi diyemedim 2 dk içinde şunu şuna unu buna dedi ama kafamı karıştırdı yanlış bilgi vermiyeyim sana ama müsait olunca telefonunu isticem arkadaşın..

10. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    İşte bana da aynsını yaptılar kaç kere:D

11. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bu zaman rölesi çift fonksiyonlu hem alırken hemde bırakırken zamanlayabiliyor. Bağlantı şeması internette vardı ama sump içine koyacaksanız oksitlenmemesi açısından bir kutu içerisine almanızda fayda var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    kutusu var tesisati cekili ve akbaryumdan uzak. sadece hangi kabloyu nereye takicami ve zaman ayarini nasil yapacsgimi ogrenmem gerekli

Huzur Doğadadır!

13. Divin

Divin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Mert Yılmaz
    Toygar Bey,

http://www.maasco.com.tr/multi-functional-range-timer-szr-m1/ sayfasında benzeri bir ürün için açıklama mevcut. Sizdekinin farkı tek fonksiyonlu olması.
    Açıklamalardan gördüğüm kadarı ile, L/N uçları 230VAC, B1 ve B2 ise 12-24 AC/DC uçları. Direk priz uçlarını kullanacaksanız L/N ucuna şebekeyi, 1,2,3 uçlarına da isteğinize göre çıkış uçlarını (PS) bağlamanız gerek.
    "Rng" yazan potansiyometre gecikme süresini "Time" ise bu sürenin çarpanını temsil ediyor. Yani 0.06 saniye - 30 saat arası gecikme ayarlanabiliyor.

Selamlar,

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  14. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Ben doğru mu anladım;

L ve N yi direkt elektiriğe bağlayacağım sanırm. PS ye elektirği nereden vereceğim? 1-2 yada 2-3 yada 1-3 gibi mi? Motoru yakma riskim var mı patlama vs:)

15. Divin

Divin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Mert Yılmaz
    Toygar Bey,

Aynen söylediğiniz gibi; L/N 230V AC şebeke girişi, prizden bir kablo gelecek.
    1 ortak uç olmak üzere; 1-3 NO, 1-2 NC yani biri ayarlanan süre sonrası devreyi tamamlayıp cihaza elektrik verecek, diğeri de tam tersi ayarlanan süre boyunca verip sonrasında kesecek gibi anlaşılıyor. PS bağlamadan evvel, test ederseniz hangi kombinasyon uygunsa onu kullanırsınız. Yalnız ne verirseniz onu çıkartacak, 1,2 ve 3 bacaklarında 230V AC olacaktır, dikkat edin. Multimetre veya kontrol kalemi ile test edin.

vicia ervillia bunu beğendi.
  16. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Bakalım akşam ne kadar sorun yaşayacağım:) Teşekkür ederim ilginize denemelerimi yapacağım akşam

17. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Olmadı:) Bütün denemelerime rağmen 1-2-3 de elektrik yok. Birde N yada L de hangisinin faz olacağının bir önemi varmış gibi bir hisse kapıldım. Ne zor işmiş elektrik faslı

18. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Toygar bu aldığın ps geciktirici çok fazla teferruatlı. .. portal sponsoru ALBATROS da var ben kullanıyorum çokta memnunum 2 konumu var 4ve8 dakika hangi konuma alırsan elektrikler geldiğinde o kadar sonra çalışıyor fiyatıda çok uygun

19. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Uygun fiyat sanırım 100 lira. Bu ay akvaryum bütçesi ne yazık ki dolu. Elimdekilerle çözüme ulaşmak istiyorum. Yapamazsam zaten mecburen alacağım. Firmanın kendisini arayıp yardım isteyeceğim yarın.

King Elvis bunu beğendi.
  20. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Neyse ki şu saat itibariyle 30 liraya bir PS zaman rölesi sahibi oldum sonunda. Bağlantı şekli;

Giriş;
    L=Faz
    N= Nötr
    2=Faz

Bağlantı 1 elektrik geldiğinde belirlenen zaman ardından cihaza elektriği veriyor.
    N=Nötr
    3=Faz

Bağlantı 2 elektrik geldiğinde belirlenen zamanda elektriği cihazdan kesiyor.
    N=Nötr
    1=Faz

muradtekin ve Ontheway bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş