1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Priz Kontrol ve Programlama (Akıllı Ev Sistemi)

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Fuat Çakmak tarafından 21 Eylül 2018 başlatılmıştır.

1. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Herkese keyifli hobiler, selamlar;

Öncelikle konu buraya tam olarak uygun olup olmadığını bilemedim..

İlk olarak cihaz hakkında genel bilgi ile başlayalım.

Cihazı akvaryuma uyarlayıp tek cihaz ile 4 priz yapmak mümkün. Yaptığımız 4 prizde kullanacağımız malzemeleri (armatür,ps,dalga motoru vs..) telefon ile açma,kapama, programlama gibi özellikleri kullanabiliyoruz.

Cihazdaki yeşil olan topraklama oluyor. Diğer bağlantı şeması da aşağıdaki gibi..
    Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

-Yapmanız gereken cihazla birlikte 1 adet fiş almak (cihaza güç kablosu)
    -4 adet priz
    -Prizleri cihaza bağlamak için elektrik kablosu

Not: Cihazın üreticisi "İtead" Türkiye Distribütörü ise Starfondur. Yani ikisi de aynı firma.

*Malzemelerle birlikte yukarıdaki bağlantı şemasıyla aynı şekilde kabloları bağlıyoruz.
    *Sonrasında telefona Starfon uygulamasını indiriyoruz.
    *Cihazı eşleştirmek linkteki videoyu takip edebilirsiniz.
    Hepsi bu kadar sonrasında uygulama ile programla istediğiniz prizi açma kapama işlemlerini yapabilirsiniz.

Kendi yaptığım biraz aceleye geldi ve 1 priz de şuan için yapmadım. Örnek olması için aşağıda paylaşıyorum.
    12423.JPG

Serhat demir, hiter, Montimahir ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    İstediğimiz prizi açma kapama olayı gerçekten harika... Kesinlikle deneyeceğim.

Fuat Çakmak bunu beğendi.
  3. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Google Home uygulamasıyla da kullanılabiliyormuş. Gerçekten süper.

4. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Evet onu bilmiyordum bilgi açısından iyi oldu :)

Yiğit44 bunu beğendi.
  5. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    İşt budur ben de istiyorum temo2

6. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Tabi entegre bir şekilde çalışıyor mu onu denemek lazım :)

7. Erinç

Erinç

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Erinç özkan
    Telefon programından zamanlama ayarı yapılabiliyormu? Belli saatler açılsın kapansın gibi?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Tabiki istediğiniz saatte açma/kapama her priz için ayrı programlama mevcut.

Ek olarak geri sayım ekleme seçeneği de var.

9. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    @Fuat Çakmak merhaba. Ürünün siparişini 2 gün önce verdim, dün elime ulaştı. Bizim buradaki çok zeki elektrikçi arkadaşa götürdüm ama maalesef anlamadı :) Sizin örnek resmi gösterdim, şemayı gösterdim ama yine de cesaret edip yapamadı. Bana Israrla elektrik kablosunun kaç kanal olduğunu soruyor. 3x2,5 mu başka bir şey mi ne bileyim ben dedi :) Bunun montajı için senden destek alabilir miyim ? Hangi kabloları kullanacağımızı bilirsek ben bile elektrikten anlamadığım halde sanırım yapabilirim :) Öte yandan iş yerinden bir arkadaşımda hiç uğraşma 4'lü priz al 4'lü prizin içini ben söker yaparım sana dedi ama bilemiyorum :) Numaram 0549 385 65 63 iletişime geçebilirsek çok sevinirim.

10. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    @Fuat Çakmak tamamdır dostum hallettik :) Arkadaş 6 'lı prizin içerisini açtı, gerekli bağlantıları yaptı. 2 sini iptal ettik, 4 prizi kullanıyoruz. Böylelikle büyük adaptörleri de (su tamamlama, dalga motoru gibi) arada boşluk olduğu için rahatça sığdırabileceğiz. L1 L2 L3 L4 düğmelerini tek tek kontrol ettik, açıp kapanmasından falan bir sorun gözükmüyor. Geriye sadece eve gidip fişleri yerine takmak ve cep telefonundan programı kurmak kaldı. Böyle bir ürünü bizlere tavsiye ettiğin için de ayrıca yeniden teşekkür ederim.

1.jpg 2.jpg

11. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat

Evet gayet mantıklı ve güzel olmuş çok mutlu oldum yardımım dokunduğu için ben teşekkür ederim :)

Bu arada EWeLink programını denedim onuda kullanabiliyoruz. Uygulama arayüzü daha hoşuma gitti..

Yiğit44 bunu beğendi.
  12. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Ben hem google home, hem starfon hem de EWeLink programlarını indirdim. Eve gidince üçünü de deneyeceğim :) Öncelik EWeLink olacak.

13. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    İlk Starfon uygulamasını indirmiştim onu kullanırken oluşturduğum üyelik ve simülasyon ile EWeLink i kullanabildim.
    Yani EWeLink e Starfondaki üye bilgileriyle giriş yaptığımda aynı programım çıktı birbirleriyle eşgüdümlü çalışıyorlar :) Google Home henüz denemedim

Yiğit44 bunu beğendi.
  14. G.S.İ

G.S.İ

İsim:
    Orhan Eray Tosyalıoğlu
    Merhaba ürün Google home u destekliyor mu?Alternatif bir timer için güzel ürünmüş,özellik de analog timer lara göre hem de elektrik kesildikten sonra zaman kayması olmaz.

15. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Merhaba,

Deneme fırsatım olmadı sizin için akşam deneyip haber vereceğim..

16. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Güncelleme;

Ürün için kullanılan mevcut en sağlıklı program EWeLink uygulamasıdır.

Diğer uygulamalarda uzaktan müdahalelerde ufak sorunlar yaşandığı için müşteri hizmetleriyle görüştüm ve artık EWeLink uygulamasını kullandıklarını söylediler.

Bilgilerinize,

İbrahim Yeşiltepe bunu beğendi.
  17. İbrahim Yeşiltepe

İbrahim Yeşiltepe

Yer:
    Menemen/İzmir
    İsim:
    iyesiltepe
    Mesela Elektirik gidip geldiğinde Psyi geciktirmeli olarak açabiliyor mu yoksa önüne geciktirici role takmak gerekirmi temo12

18. Fuat Çakmak

Fuat Çakmak

İsim:
    Fuat
    Geciktirme konusunda role koymadan olacağını sanmıyorum. Ancak manuel olarak yapılabilir :D yada bilmiyorum yazılım konusunda bilgisi olan varsa belki farklı şekilde de çözülebilir mi

İbrahim Yeşiltepe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş