1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Powder blue tang balığı tecrübelerimiz.

Başlığı 'Tang Balıkları' kategorisinde bulents tarafından 27 Eylül 2012 başlatılmıştır.

?

Powder blue tang tecrübeniz oldu mu?

1. Tankımda halen var 0-3 aydır besliyorum

12,5%
  2. Tankımda halen var 3 aydan uzun süredir besliyorum

5,6%
  3. Şu anda sahip değilim, geçmişte 0-3 ay süresince tecrübem oldu

8,3%
  4. Şu anda sahip değilim,geçmişte 6 aydan uzun süre besledim

11,1%
  5. Hiç tecrübem olmadı, eklemeyi düşündüğüm türler arasında

47,2%
  6. Hiç tecrübem olmadı, asla eklemeyi düşünmüyorum

11,1%
  7. Tankımda 24 saat kaldı ve yetti

5,6%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Utanmasa beni bile yiyecek. Elimden yem yemeğe başladı..

2. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Maşallah maşallah. Powdercıları gaza getirecek bu olay.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Özkan 34 bunu beğendi.
  3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Benim powder blue da çok iştahlı.Bu balıkların kötü şöhreti nereden geliyor anlamadım?:)

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Hepsi bir olmuyor işte Powder ını satmayı düşünen varsa düşünebiliriz. :D

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Halil daha fazla direnme bence.:D

6. sıtkı yılmaz

sıtkı yılmaz

Yer:
    Avcılar-İstanbul (DELİORMAN)
    İsim:
    SITKI YILMAZ
    Arkadaşlar bugün bende bir power blue tang aldim gerçekten mükemmel bir canlı insanı kendine çekiyor resmen. Ama neyazikki baligi aldıktan sonra araştırdım ve bu yazılanları okudum inşallah sağlıklı birsekilde hayatına devam eder.

murat parin ve Özkan 34 bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sıtkı abi hayırlı olsun...:nazar:

8. sıtkı yılmaz

sıtkı yılmaz

Yer:
    İsim:
    SITKI YILMAZ
    Yem yemiyor kerata bakalım neyapicaz taşları tirtikliyor ama neyapiyor tam olarak anlamıyorum. Bakalım kuruyeme nasıl alistiricaz.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ufak bir taşa nori sar ver abi hayır demeyecektir...

10. sıtkı yılmaz

sıtkı yılmaz

Yer:
    İsim:
    SITKI YILMAZ
    Siparişi bugün verdim salı günü ancak elimde olur saliya kadar neyapabilirim acaba.

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yakında Çin lokantası varsa orada vardır abi...

sıtkı yılmaz bunu beğendi.
  12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Biraz erken olmuş powder için ama hayırlısı. ...

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. sıtkı yılmaz

sıtkı yılmaz

Yer:
    İsim:
    SITKI YILMAZ
    Banada öyle gibi geliyor ama olan oldu artık baligi aldıktan sonra araştırdım diken uzerindeyim suan.

14. fatih70

fatih70

İsim:
    fatih
    3 adet powder blue meftah olduktan sonra bir daha bu balığı alıp koymayacağım diye karar almıştım. Fakat aradan biraz zaman gecti ve gene içimi kemirmeye başladı powder Blue dıye dayanamayıp aldım. Poşeti elime aldığımda eyvah cok küçük dedim ama yapaçak bir şey yoktu almıştım bir kere alıştırma sonrası akvaryuma saldım diğer tang turlerının 3de bir boyunda herkese kafa tutuyor, kuyruk savaşı acıyor. Diğerleride ufaklık der gibi bunu pek ciddiye almıyordu. Yem sorunu tabiki bundada vardı taşları dıdıkliyor verdıgım yemlerın yüzüne bakmıyordu ve beyaz benek sorunu başlamıştı
    Ben umudum. Pek yoktu gene aslında ama belki diyerek U mut ediyordum benek her ylerini sarmıştı.

Yem ufak tefek alıyordu ama cok acı çekiyordu sürtün e sürtüne derisi açıldı
    Yapacağım hiç bir şey yoktu, Sadece dua ettim. İnanın çaresiz olmak bir şey yapamamak o kadar kötü bir şey ki o balığı o halde görmek insanı çok açıtıyor, inanın parası neye maal olursa olsun yeter ki acı çekmesin veya bir an önce ölsün istiyor insan.

Ertesi gün sonraki gün ve ortalıkta göremez oldum ve inanın canımın sıkıntısından akvaryumun yüzüne bile bakalım gelmiyordu hatta bu hıbıyı komple bırakmak bile istedim. 4 gün sonra ufaklık arkalardan fişek gibi bir çıkışı vardıki benekleri azalmış yem attığım bölgeye doğru geldi tabi dururmuyum yem senin itin köpeğin olsun aslanım sen yeter ki iyi ol. Komple yem kutusunu boşaltırım senin için :) ufaklık iyi olma yolunda ilerliyordu ve bu bir mucize arkadaşlar öldürmeyin Allah öldürmüyor ama ben inanıyorum samimi bir dua bütün kapıları açıyor.

Ogün bugün dur akvaryumun en kral canlısı, o ne ederse o. 8 adet tang balığım var ve ufaklıla beraber 9 oluyor ve herkes mutlu ama bir sorun var gecen minik tang koyayım dedım abi artık aralarına baska bir canlı istemiyorlar. Basta ufaklık :) iyi geceler bir senedir beraberiz daha nice uzun yıllara.

ERSEND, FRK34, Alparslan ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  15. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Sitki bey akvaryumda powderi rahatsiz edecek bir canli yoksa biraz daha umit verici oluyor.
    En son aldigim powder elimden yer olmustu benek hic yasamamistim. Fakat diger baliklarimi adapte edip ekledikten sonra brovn tang cok hasin cikti ve powderi dove dove kacinilmaz sona goturdu. O yuzden baligi taciz edecek skopas turunden tang baligin varsa cok dikkatli olmalisin.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. sıtkı yılmaz

sıtkı yılmaz

Yer:
    İsim:
    SITKI YILMAZ
    Akvaryumun ilk tang i o. Diğer balıklar ufak balıklar sürü balıkları percula ve kardinaller var.

17. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Şansın biraz daha fazla o zaman elinde pul yem varsa pul yemi dene. Benek yapmadıysa ki yapacak pul biberi sarımsak suyu emdirerek vermeyi dene alabilir, pul yem temin edersen nori bulana kadar pul yemede az miktar kırmızı pul biber katıp verebilirsin. Dondurulmuş artemiada temin edebilirsen onuda yemle karıştırıp verbilirsin . Diyeceklerim bu kadar sana kolay gelsin diyorum.

18. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Pul siprulina yem veriyorum etçil otçul hepsi bayılıyor koca koca yaprakları yiyorlar... Hafif ıslatıp verince akvaryumun her bölgesine yayılıyor

19. sıtkı yılmaz

sıtkı yılmaz

Yer:
    İsim:
    SITKI YILMAZ
    Nori yosunu buldum aldim buaksam. Fakat beyaz bebek yapmış arkadaşlar balik. Neler yapmam lazım ısıyı biraz arttırmayı mi? Arastirdigim kadarıyla stresten yapıyormuş beyaz benegi stresini anlatabilmek için neler yapabilirim. Bu baligi yaşatmak istiyoum arkadaşlar.

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sıtkı abi powderı akvaryumdan çıkartıp mikofish de bekletmek en doğrusu, bu arada ısı yüksek tuzluluk düşük olacak aynı zamanda sarımsak ve pul biber ile karışık yemleme yapılacak, 2 günde bir dip çekimi ile su değişimi yapılıp iyileşene kadar böyle devam edilmesi lazım, yada şimdilik akvaryumun ısısını yükseltip sarımsak ve pul biber vb. ile zenginleştirilmiş yem verilmesi de olur, 2 gün gözlemle düzelmezse yukarıda yazdığım gibi karantina tedavisi uygularsın...

Sayfayı Paylaş