1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Portal İleri Seviye Hastalık Tedavisi ve Yöntemleri

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Temel hocam sizi ve ARGE ekibinizi ayakta alkışlıyorum.Çok cesurca bir adım.Bunu yürekten söylüyorum.Balığını havluya yatırıp ilaç uygulaması yapan biri olarak.Suya ne enjekte ettiğinizi bilmiyorum (şimdilik) Rompon etkisi var.Hayvan uyanık ama tepkisiz.En güzeli tedavi sonrası.Kaçmıyor,saklanmıyor.Sanki sağlıklı gibi kendini soyutlama ihtiyacı duymuyor.Benim gözlemlerim yarası olupta saklanan balığa diğerlerinin daha çok saldırdığı.

cirol ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abi her zaman ki gibi süpersin...:)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Devam çalışmaya, teşekkürler yorumlara. Balığın da selamı var size.:)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mahir güzel videolar, devam çalışmaya. Var mı işe yarar tüyo?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bülent adamlar yürütmüş uygulamayı, hamsi bayıltıyorlar.:D

Süper ekleme ve bilgi katkısı olmuş Mahir teşekkürler. Hava verilmesi ve pH kısmından çıkarımı yaptım.:)

6. Temel abi Allah'a şükür hiç bu gibi müdahaleleri gerektircek durumlar yaşamadım. Fakat bu ilaç sayesinde balığı uyuşturup dışarda elle müdahaleyi kolaylaştırmışsın yürekten tebrik ederim. Önemli olan bu müdahalelerde bulunurken hayvanın iyice ızdırap çekmeden süreci tamamlamak buda artık mümkün. Bravo.. temo11

Abi bu arada canlı çok güzel temo10 Başlamadımı hala serpiştirmeye, yakında atın üzerinden adam alır demedi deme :D

:portaliseviyoruz:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Onlara baktığım gibi kendime baksam yıkıkoğulları hanedanlığı kurardım, bunlar daha başlayacak icraata.:D

Erdem. bunu beğendi.
  8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Uygulama her türlü vardır temel.
    Yan etki olmadan bayıltabilmek, hayvanda hiçbir zararlı madde bırakmamak gibi ince noktalar var.
    Karanfil yağı ile aynı etkiye sahip birsürü bitki var. Yağ türevleri suda zor çözündükleri için kullanışsız bence. Senin formül çok hızlı emiliyor suda. Birsürü avantaj var yani ;) devam testlere.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

veysel ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Temel abi söyleyecek bir şey bulamadım.Beyaz benek tedavisi ile ilişkilendirecek olursakta büyük aşama kaydedildi bence,canlı tedaviye hazırlandı.Artık ikinci aşama kullandığın merheme benzeyen beneği mukozadan söküp atacak bir karışım bulmak olacak galiba abi . Mesela sarımsak püresi gibi.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Murt abi hakikaten sarımsak püresi merhem gibi sürüle bilir...:)

murat parin bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler arkadaşlar yorumlara. İlk konu başına bakarak balıklara bir takım uygulama yapıldığını veya belirsiz uygulamalar yapıldığını düşünenler olabilir, yahut anlam veremeyenler olabilir. Belirtmem gerekirse, aslında bu tür bildiğiniz gibi dayanıklı balıklar olarak bilinir ve ilk eklenen balıklar arasında yer alır.

Bunu bende yıllarca böyle düşünüyordum ve işin aslı kolay balık olarak görüyor ve tahmin edemeyeceğiniz kadar rahat davranıyordum. Bunu adaptasyon sırasındaki hızlı hareketten tutunda elde edilen her türü veya bireyi sorgulamadan akvaryuma ilave etmek olarak basitçe açıklamak mümkün. Oysa bu düşünceler bir hata ve hem de büyük bir hata. Bu türde diğerleri gibi istekleri olan ve yapılması gerekenlere uyulması gereken bir tür.

Özellikle bu videoda hasta olan dişi ve erkek eşi bir wild yani doğadan yakalama olunca inanın işler içinden çıkılamayacak kadar sarpa sarabilir. Hani yazsam ne ifade eder, yazmasam ne ifade eder bilemiyorum ama bu tombiş Ayşe başka birinin ellerinde olsaydı çoktan ölmüştü, açık ve net ifade ediyorum.:) İnşallah beni tekrar üzmeyecek, bana söz verdi.:)

Erdem., veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bir makalede karafil yağının uzun süreli kullanımda balıklarda renk kaybına yol açtığı, dayanıklı olan yılan balıklarında bile uzun süreli kullanımda ölümlere yol açtığı belirtilmiş. Bülent abinin dediği gibi karanfil yağını kullanırken içine (suda kolay çözünmediğinden) alkol gibi çözücülerle kullandıklarını ifade ediyorlar. Yılan balıkları, (tatlı su da olanlardan bahsediyorlar.) Belirli bir süreye kadar dışarıda hava alabildikleri halde fazla dojaz da, denge kaybı ve konsantrasyonu kontrol etmenin zorlaştığı belirtilmiş.

Montimahir bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abi ne güzel elden yem yiyor,hayata dönmüş bu Maşallah...:nazar:

14. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Temel Abi konu rafa mı kalktı benim tuzlu su ile alakam yok ben bile merak ettim şimdi. Daha neler göreceğiz kim bilir. :eek:

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Konu niye rafa kalksın, her türlü itina ile balık bayıltılır ve ameliyat yapılır.:) Ayrıca tatlı su içinde aynen geçerlidir konu.

LostRua bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş