1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Picasso Percula Çok Hasta

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde harfuzmani tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Konu benzer diye buraya yazıyorum. Öncelikle Hakan Kardeşime; balığın çok güzel pozitif düşün düzelir diyelim.
    Kendi konuma gelince akvaryumda unlu benek devam ediyor. Dikkatimi benim palyaçoların durumu çekti. Bir tanesi pırıl pırıl diğeri Tang lere özenmiş galiba derisi puslanmış. Yem ayni ortam ayni durdukları yer bile ayni biri benekli biri temiz. 1016 tuzlulukta banyo tavsiye edermisiniz?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tahir abi her şey aynı ama balıkların bağışıklık gücü ve sistemleri, alt yapı güçleri aynı değil. Daha derine inersek dişi gece yuvanın korunaklı bölgesinde daha az stres yaşarken nöbet tutması veya dışarıda kalması gereken erkek özellikle bu tarz durumlarda daha çok stres yaşar, bunun yanında dişiyi geçmek istemeyen veya baskıdan dişiden daha az beslenen erkek dişi ile aynı güce sahip olmaz. Bu durumda soru şu; benekli olanın cinsiyeti ne, büyük olan mı benekli küçük olan mı?

1.016ppm yoğunluk parazit için etkili değil ama balığa rahatlama sağlar. Bu tuzluluk indirme işini akvaryumda mı yapmayı düşünüyorsun anlamadım? Mercan durumu nedir bakmak gerek, karantina tankı ise zaten hiç düşünmeden ilk olarak 1.015 ve sonrasında günlük su alıp tatlı su eklemeler ile 1.009 aralığına indirmen iyi olur.

3. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Küçük olan hasta.Benimkiler haymatlos zaten. Host edinmediler yarasa gibi baş aşağı uyukluyorlar 2 aydan beri. 15 litre karantina kurdum. Şu an blue tang kalıyor tek başına. Blue beneği bayağı attı. alıştırarak palyaçoyu ilave etsem olur mu? Karantina da yavaş yavaş tuzluluk indiriyorum. Şu an 1020 civarında ancak parazit ilacı refraktometreyi yanıltıyor mu acaba?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Erkek hasta dediğim gibi Tahir abi.:) Blue tang kalsın biraz daha, ilaç olarak ne kullandın yazılan ilaç mı başka mı? Percula balığını karantina tankına almak mümkün ama almadan önce normal karantina su değişimini yapıp ilaçtan bir doz daha girersen percula üzerinde gelenlere yaşam ortamı sağlamamış olursun. Yavaş yavaş tuzluluğu indirmek mümkün ama ilaç iyi geldiyse hiç buna girmeyebilirsinde.

5. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kim satıyor Temel abi söylediğin yemi alalım ondan da.
    Bu arada az önce eve geldim ve tekrar yem yedirme operasyonuna başladım.Bu sefer dondurulmuş yemlerden cylops denedim, onu sevdiğini bildiğim için.Baya baya yedi kerata, bugünüde kurtardık, bakalım yarın neler olacak.
    Biraz sonra yine dip çekimi yapıp, su değiştireceğim bir miktar.Hidrojen peroksit gireyim mi, yarın mı gireyim?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dün yemesi lazımdı aslında gafula attı beni, şuraya yazıyorum demiştim taca çıktık onun yüzünden. Bu yemi nereden bulursun inan fikrim yok Hakan, bende var ama nasıl gelir yarısı sana onu bilmem. Bir de benzer yem JBL marka var sanırım, kalite farkı var mıdır fikrim yok.

Hidrojen peroksite devam Hakan, balığın yukarı bakış ve bekleyişi hoşuma gidiyor.

harfuzmani bunu beğendi.
  7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Soytarılık yapıyor Temel abi, yiyecek inşallah.

Bu dediğin yemden Türkiye'de yok.Jbl in var alıp deneyeyim olmazsa.Birde bu donmuş yemlerde de var.Onu kullansak nasıl olur?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bülent getirmişti demek yurt dışından almış. Donmuş olarak bu yemi kullanmadım ama yerler diye düşünüyorum.

9. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    5. Gün :)

murat parin, erdoganv, YMR_AY ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yukarı bakıp beklemesi çok hoşuma gidiyor.:)

harfuzmani bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kefeni yırtmış... [​IMG] [​IMG]

harfuzmani ve halituzun bunu beğendi.
  12. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bugünkü durumunuda paylaşalım.Toplamda 6. gün oldu ve kuru yem almaya iyice başladı.Bugün başka yem vermeyide düşünmüyorum baya yedi çünkü.Ancak hareketlerinde bir yavaşlama var sanki.

veysel, halituzun, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavaşlama değil denge yerine geldi sadece. Akvaryumu hazırla yavaş yavaş Hakan. Son kurulan biopellet reaktörünün akvaryum üzerindeki etkileri netleşti veya sorun çıkmadıysa güzel bir su değişimi yaparak biraz picassonun sevmediği unsurları uzaklaştıralım ki adaptasyon rahat olsun.

14. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Haklısın Temel abi az önce gittim yine yanına, yukarı gelince yem attım bende.Hayır demedi baya yedi.Pazar günü su değişimim var, o zamana kadar dursun olmazsa.Günlük su değişimleriyle devam ediyorum.Her su değişiminde 2.5 ml peroksit ilave ediyorum.
    Bu arada flagyl almıştım, vermeye gerek yok sanırım.

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yem aldığına göre bir çay bardağı içinde iki adet flagy eritip bir cay tabağına bir tatlı kaşığı eriyikten alıp yeme emdirip verebilirsin. Suya ekleme peroksit ile ters teper. Meret ne bulursa oksitliyor. Zaten gerek de yok.

16. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yarın denerim, bu arada ben şurubunu almıştım yeme emdirecez diye. :D

YMR_AY bunu beğendi.
  17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Flagy şurup mu varmış, ilginç.

18. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Maşallah iyi olmuş.Emeği geçen herkese teşekkürler kurtuldu balık.

harfuzmani bunu beğendi.
  19. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Maşallah ilk zaman üzülmüştüm. Üstad artık senin lakabın doktor :) haberin olsun.

Bjk Vatandaşı

20. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Sağol Halit, ancak doktor birisi varsa oda Temel abi.
    Nasıl ve ne kadar tecrübesi olduğunu bildiğim için balığın durumu kötüye gitmeye başlayınca ondan yardım aldım.
    Henüz balık kurtulmuş sayılmaz ama çok yol katetti.En büyük teşekkürler Temel abiye, sağol abi.

veysel, YIKIKTEMO, Montimahir ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş