1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Peppermint Karides Denemesi (Lysmata Seticaudata)

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde Montimahir tarafından 8 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Konunun sonuna geldik, bugün itibarı ile yavrular çıkalı 97 gün, metamorfoz başlangıcından 61 gün geçti. Yavrulardan bazıları yumurta almaya başladılar. Boyları 3-5 cm arasında değişiyor. Net olarak herhangi bir marka kuru yeme henüz iştahlı şekilde alıştıklarını görmedim, ama balık yumurtası, canlı artemia, donmuş yemler vs. iştahla yiyorlar.

Son video ile bu maceranın sonuna geldik, destek olan herkese teşekkürler. Karidesler Alparslan' ın üretimhanesi ve Ateş abinin yeni tankı için beklemedeler.

veysel, basma tulumba, KGEYGS ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Eline, koluna, emeğine sağlık.Üretim yapacaklar için takip edebilecekleri süper bir kaynak oldu.Vesile ile tuzlu suda hayalin olan üretimi gerçekleştirebildiğin içinde ayrıca tebrik ederim.

Montimahir bunu beğendi.
  3. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Süpersin Mahir..Benim eski tank aiptasia istilasına uğradı onları tüketiceklerini umuyorum..

Montimahir bunu beğendi.
  4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Sağolasın, darısı tüm portala artık.

Ufak boylardakileri tükettiklerini test etttim, bunun dışında "Lysmata rathbunae" türü peppermintleri de Kıvanç abi'nin dükkanında test ettik, aç karidesler aptasialari güzel şekilde tüketiyor, ancak bol yem atılan bir sistemde aç kalmadıkları için özellikle büyük aptasialara dokunmayabilirler diye tahmin ediyorum.

Reklama girebilir diye videoyu buraya koyamadım, ancak BURESIF youtube kanalında ithalatta aç kalmış Lysmata rathbunae' lerin kayalara nasıl saldırdıklarını görebilirsiniz.

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Mahir bey ellerinize sağlık,bu muhteşem olayın her aşamasını bizimle paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Aboneyim ben zaten o kanala.:cool:

Montimahir bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mahir abi senin göndereceğin pepermint karideslerini üretmeye devam ettireceğim...

Montimahir bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben BURESIF Bursa Resif Hobi Kulübü - YouTube abonesiyim ve tavsiye ederim sizlere. Peppermint karides üretimi konusunda ellerine sağlık mahir, tebrikler. Gerçek anlamda tecrübe ile yüklü çok değerli bir kaynak oldu. Ben aslında tüm bunların yanında olayın kalitesine hayran kalmaya devam ediyorum, bir insanın paylaştığı ister basit bir iş olsun ister son derece bilim irfan isteyen olsun kalite ile sunmasındır ve bunu sadece bu konu değil birçok konuda veya katılımında görmek mümkün.

hayhay1969, harfuzmani, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Mahir sende akademisyenlik var mı? :)

9. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Yıllardır bitmeyen bir yüksek lisans tezim var (Mimarlık Ana bilim dalı). Belki bir gün biter...:)

murat parin bunu beğendi.
  10. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Mimar olduğunu biliyorum hangi okul?Bende mimarlık fakültesi mezunuyum..(End.Ür.Tas.)Mimar Sinan Üniversitesi..

11. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Doğu Akdeniz Kıbrıs mezunuyum. Hatta Tansel arkadasimiz ile aynı donemdeniz. Yillar sonra portal da karşılaştık. Aslında bu hobi hepimizi; biraz Biyolog, biraz kimyager, biraz da makine ve elektrikci yapıyor.

Akvaryum, mobilya ve peyzaj tasarımı da cabası. Her daldan birşeyler var.

Tapatalking

erdoganv, Hermit, Alparslan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  12. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Emeği geçenlerin ellerine sağlık. Çok güzel bir konu ve tecrübe oldu...

Montimahir bunu beğendi.
  13. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Torunlar...

erdoganv, YIKIKTEMO, murat parin ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mahir abi hayırlı olsun güzel haber...:)

Montimahir bunu beğendi.
  15. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Valla biz gidip akvaryumculardan alıyoruz bununla birlikte ne kadar zahmetli süreçlerden geçiliyormuş...Böyle izleyince anlıyor insan...Emeğine sağlık kardeşim:okey:

Montimahir bunu beğendi.
  16. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Teşekkürler Ozan abi. Bunları Halil ile Hakan' a vereceğim onlar büyütecek inşallah :)

17. eerr46

eerr46

Yer:
    Bursa
    Mahir gercekten cok guzel isler cikariyosun.
    Eline emegine yuregine saglik.

Montimahir bunu beğendi.
  18. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ya benim karidesler de birbirine hiç yaklaşmazdı. Şimdi hep beraber takılıyorlar. Bir bölgeyi ev edindiler orada takılıyorlar.

Montimahir bunu beğendi.
  19. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Mahir hocam maşallah.Kaç yavru var?

Montimahir bunu beğendi.
  20. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Beş larva toplayabildim, o da rastgele oldu zaten, normalde fazla ilgilenemiyordum artik.

Bugün yavruları da başka bir yere yolladım, orada hayatlarina devam edecekler.

Tapatalking

basma tulumba bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş