1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço yemi

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde seyyahFatih tarafından 9 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Öncelikle herkese merhaba. Artık ben de bir deniz akvaryumu sahibiyim çok şükür. Fakat iliklerime kadar acemiyim tabiki sürekli araştırıyorum ama derya deniz, birden yüklenince de karman çorban oluyor bazı konularda :) yakın bir zamanda tankımın tanıtımını yapacağım inşallah. Ama onun öncesinde müsadenizle bir kaç sorum olacak;

Biraz tankimla ilgili bilgi vereyim. Kurduğum tank Newa more 30r.(ps-filtre-isitici-led) sağolsun firma canlı kaya-kum-tuz hediye etti. Başlangıçta 2 palyaco 1 mercan ve birkaç snail beslemeyi düşünüyorum. Akvaryumu kuralı 4gun oldu, diotom bekliyorum artık sabırla...

1- hangi yemleri almalıyım? (internetten sipariş vereceğim tam marka tür söylerseniz çok sevinirim çünkü hiç bir bilgim yok)
    2- tuzu aldığım kişinin söylediği oranlarda karıştırdım fakat tabiki tuz ölçer almam lazım ama 25liraya da 125 liraya da var. 20 liralık alsam işimi görür mü?
    3- kayaları koyma şeklim doğru mu?
    4- bunların dışında acil almam veya uygulamam gereken bir şey var mı?

yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler...
    [​IMG][​IMG][​IMG] içinden bu canlı ve [​IMG] bu canlı çıktı, araştırmama göre faydalıymis sanırım bu canlılar...

D6502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

veysel bunu beğendi.
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Öncelikle hoşgeldiniz ve biz de sizler gibi acemi olarak bu işe başladık.

1. Terra A olabilir
    2. İkinci el de olsa refraktometre diyorum. Diğerine para harcamayın
    3. Gayret güzel bence
    4. Şuan bekleyin sadece

Düzenleme: 10 Mayıs 2016
  3. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Hoşbuldum, tamamdir çok teşekkür ederim, sabırla diotom u beklemedeyim :)

4. aytacsaygi

aytacsaygi

İsim:
    Aytaç
    Merhaba akvaryumu nereden temin ettiniz acaba malum Bodrum'da yaşıyorum ve herşey Ateş pahası mecburen internet alışverişine girmem gerekiyor

5. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Merhabalar. Kizildenizakvaryumdan aldım ben telini buldum o şekilde irtibata geçtim, bilgilendirme konusunda da yardımcı oluyorlar zaten. Fakat bu ürünun sonuncusunu aldigimi söylemişlerdi sen istersen gene de bir sorarsin

aytacsaygi bunu beğendi.
  6. aytacsaygi

aytacsaygi

İsim:
    Aytaç
    Teşekkür ederim

seyyahFatih bunu beğendi.
  7. tristan

tristan

İsim:
    kutlu
    Palyaço yemi olarak Sera marine olabilir. Çok severek yiyorlar keratalar... Hem su yüzeyinde kalmıyor, ıslatmadanda atabilirsiniz, batıyor.

8. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    Tamamdir teşekkür ederim diotom bitti bu gün salyangoz falan alıcam, yem i de alırım beraberinde

Sayfayı Paylaş