1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço balıklarının eş oldukları Nasıl anlaşılır

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde saydogan tarafından 6 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. nebi

nebi

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Nebi
    Literatürler de Tang bakma kapasitesi de fazla verilir. O durum abartılı olduğunu düşünenlerdenim. Ancak kaynak bilimsel olunca ve aksini ispatlamak için elimizde bir deneysel veri olmadığından ispatlayamıyoruz maalesef. Şu da bir gerçek ki 50-75 sayısı da yaşamın kalitesi açısından da çok sağlıklı olmadığı da hem fikrimizdir. O sadece tek tür için değil ortak palyaço türleri için yazılmış bir makale. Soru cevap şeklinde yazılmış.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Elimizde gerçek yaşanmış kaynak var Nebi yok değil. Nereden nasıl balık alacağına bağlı. Yaşarlar ve hatta birbirlerine güvenerek yaşarlar.

Düzenleme: 8 Ekim 2015
    TencoMelih ve Burcu bunu beğendi.
  3. nebi

nebi

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Nebi
    Üstadım, orda yazılanla bu aynı şey değil ki ! Orda yazıyı yazan vatandaş sağlıklı güzel bir ortamdan ve canlıların yaşamını tolere edecek kurulması gereken sistemden bahsediyor. Yani ps bozulsa dahi 3-5 idare edebilecek bir sistemden bahsediyor. 20 lt de yaşayacak 2 palyaço ile 120 lt de yaşayan 2 palyaço nun şartları ve sistemdeki aksaklık halinde tolere edilebilecek zaman aynı olmayacaktır.

Maşallah diyelim nazar değmesin bu arada

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Seni anlıyorum Nebi ben, anlaşılacağı üzere hepsi belirli sartlara göre değişecek fikirler. 120 litrede sağlıklı bir çift bakımından da söz edilebilir veya şu üstteki videoda gördüğün balıkların hepsini sadece tek bir pipo filtre ile çok sağlıklı bakıp büyütebilmekten de söz edilebilir.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sen benim ne kadar üretici olup olmadığımı nereden biliyorsun? Bu ünvanı ben talep etmedim hak ederek kazandım.

Evet ben 20 yaşında ufak çaplı bir genç palyaço balığı üreticisiyim ama bu demek değil ki ben böyle kalacağım, yaş itibarı ile ilerleyen dönemlerde elbette çok büyük üretimlere imza atacağım, belkide Wilkersonları bile geçme imkanım vardır. Dünyada 5 ten büyüktür ama senin gibiler her daim bu topraklarda mevcut 1000 sene öncede vardı bu günde karşılaşıyoruz, yerli malı kötü ama yabancı yerden söylenen ve gelen çok iyi oluyor senin gibiler de nedense.

Fitne fesat çıkartmak yerine genç insana destek vermek " abicim şunu şöyle yaparsak iyi olmaz mı" demek daha kıstas değilmi dir.

Madem konuyu açtın ürettiğim balıkları hediye ettim diyorsun ve çok ayıp ediyorsun, benim aldığım terbiyede hediye edilen söylenmez söylenirse de bir anlamı kalmaz, sen benim kime ne kadar hediye edip etmediğimi nereden biliyorsun ki, sen 1 hediye ettiysen ben 1000 hediye etmişimdir. "durumu düzgün olmayıp ihtiyacı olan çoğu insana elbetteki senden çok hediye etmişliğim vardır."

Abi lik Türk geleneklerinde bir ünvan, statü dür. Abim olamazsın olman içinde abilik yapmış olman gerek, benim abi dediğim insanlar belli zaten, benim kimseye mudarram yok hak edene abi derim hak etmeyene selam bile vermem işime bakarım.

Bilindiği gibi Türkiye nerede Avrupa nerede, bu davranışlardan belli oluyor zaten gençleri teşvik etmek lazım ki biraz da olsa yabancıları yakalayalım.

Türkiye olarak bu zihniyetlerle maalesef hiç bir yere varamayız, demem o ki abi abiliğini bilsin kardeş kardeşliğini, benim kardeşlikten yana hiç bir kusurum olmadı olmaz da, varsa bir kusur yaptığım biri söylesin, eğer öyleyse herkes işine baksın bu siteye de girmem, kıymetim bilinmiyorsa bir daha da hiç bir paylaşımda bulunmam sizin gibiler de mr. Wilkersonların yaptıklarına bir Türk olarak vaybe der gocunup durursunuz...:)

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Polemige gerek yok bazen birtek dogru olmayabilir bazende dogrular değişebilir. Bizim burda bildigimizi paylasir bilmedigimizi ogreniriz. En dogruyu ben biliyorum sen yanlış biliyorsun anlayışı hos degil.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sen okuyarak mı öğrendin? :) Mütevazi olmak gerek biraz Alpi. Daha evelde yazdım yine yazayım, palyaço üretimi hobiye yeni başlamayı biraz aşmış ve orta seviye tüm hobicilerin yapabileceği bir şeydir. Daha ileri seviyedeki hobicileri tatmin etmez. İleri de elbette daha iyi işler yapacaksındır ama seni eleştirenlerin uzaklaştırılmasını isteyerek değil kendini doğru anlatarak bunu yapabilirsin.

Pennywise ve harfuzmani bunu beğendi.
  8. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Konuyu kitledim arkadaşlar.....

BARREEF

TencoMelih ve Gmsy bunu beğendi.
  9. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Saygı ve sevgi çerçevesinde bilgi paylaşımı devamı için konu kilidi kaldırılmıştır......

Montimahir ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  10. saydogan

saydogan

Yer:
    Ankara
    İsim:
    sedat aydogan
    kavga eden iki palyaço balığı için aynı cinsiyette diyebilirmiyiz . yoksa bu bir üstünlük kavgasımıdır
    üstünlüğünü ispatlayan dişi mi olacaktır .

tek olan palyaço balığının yanına attığımız balık aynı cinsiyet ise mi genellikle kavga ederler ( Dişinin yanınan Dişi atıldığı zaman sonu genelde ölümle bitiyor heralde - erkek de ise üstünlüğü kabul ederse güçlü olan balık dişiye mi dönüşüyor

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yazılar okunmuyor herhalde, şöyle yazıyor.
    Benim yazımı silip 123 yazmış.
    Konunun altına " By nebi " nick li üye kendi kısmına da " Ticari faaliyet gösterdiğinizden ilanınız kapatılmıştır" yazmış. Ben ne zaman ticari üye olmuşsam anlamadım gitti.
    By nebi nin Ankarada zabıta görevlisi olduğunu da öğrendim, ilerleme kaydediyorum...:)

12. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Alpi bize ne başka mecraların icaraatlarından.

YIKIKTEMO ve Pennywise bunu beğendi.
  13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Alpi eski bir moderatör olarak aleni başka mecralarin isimlerini yazmanda kasıt aramiyorum ama dikkat etmeni bekleriz.

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Uzaklaştım zaten fark edilmiyor mu...;)

15. saydogan

saydogan

Yer:
    Ankara
    İsim:
    sedat aydogan
    Konu kitlenebilir veya silinebilir

Sent from my iPad using Tapatalk

Düzenleme: 10 Ekim 2015
  16. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Sedat bey bunun için bir sebep yok. Sebep olacak mesajlar silinerek konu temizlenmistir. iyi forumlar.

Sayfayı Paylaş