1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço Balığı Üretim & Yaşananlar

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Şartları hazırlarsanız neden olmasın Kaan. Larva tankı, rotifer, fitoplankton hazırlamanız lazım. :)

2. Hasan ÇOKO

Hasan ÇOKO

İsim:
    HSNCK
    Merhaba forumu uzun süredir takip ediyorum bnmde eş palyaçolarım var vüdeolardaki gibi heyecanlılar, bu sayfaya kadar soluksuz okudum bir sorum olacak;
    Akvaryumum yaklaşık 200 LT ekipmanı gayet güzel sadece palyaçolarım var yavru almak istiyorum ama conch var akvaryumda 5 adet bunlar yumurtalara zarar verir diye düşünüyorum ama sizin görüşleriniz nedir bu konuyla ilgili olarak ?

3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Kisisel fikrim; o conchlar yuvaya yaklastirilmaz bile...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

TencoMelih ve Pennywise bunu beğendi.
  4. Hasan ÇOKO

Hasan ÇOKO

İsim:
    HSNCK
    kayaların üstünde şeffaf hava baloncuğu şeklinde bir sürü kabarcık var, hava kabarcığı o şekilde toplanmaz kanısındayım şeffaf yumurta olabilir mi ?

5. Erdal

Erdal

Resim alırsak çok daha net cevap verilebilir ama fotosentez kabarcigini tarif eder gibisiniz kayada diatom yada yosun var mı? Beyaz ışık yandığı zaman artış gösteriyor mu?

6. Hasan ÇOKO

Hasan ÇOKO

İsim:
    HSNCK
    Evet diatom baya var, ama kayanın her yerinde kabarcık yok.

7. Hasan ÇOKO

Hasan ÇOKO

İsim:
    HSNCK
    ayrıca akvaryumumda palyaço çifti haricinde balık yok, canlı olarak balık harici konç var 5 adet, konçun biri sürekli kabarcıklara yetişmeye çalışıyor.

8. Erdal

Erdal

Resim Yükleme imkanınız varsa net cevap verebiliriz ama hala onların fotosentez kabarcigi olduğunu düşünüyorum kapatın beyaz ışığını kabarcıklar azaldığını göreceksiniz iyi geceler

9. Hasan ÇOKO

Hasan ÇOKO

İsim:
    HSNCK
    tamda dediğiniz gibi olmuş :) ışık kapanınca sabaha birkaç tane kalmış ;)

10. Erdal

Erdal

O zaman sorun yok ;)

11. relooper

relooper

Yer:
    izmir
    İsim:
    günay
    çok güzel görüntüler ALLAH herkeze nasip etsin...

12. Nihan09

Nihan09

İsim:
    Nihan
    Iyi günler.
    Suan 11. Gunde olan clownfish (palyaco baligi) larvalarimiz var.bunlarin beslenmesi icin gereken zooplankton canlisi olan Rotifer i kultur olarak bulma imkanimiz olmadigi icin asil amaci mercan yemi olan Hikari marka Coralific delite jel urununu bir akvaryumcu tavsiyesi üzerine almis bulunmaktayiz.Siz den ricam bu urunun yavrulara verilmesi uygunmudur.yem bilesigi fotografta ki gibidir

Ekli Dosyalar:

13. kocak

kocak

İsim:
    Cihan
    herkese selamlar, bu muhtesem calisma icin Temel beye tesekkür ediyorum , daha bugün araniza katildim ve türkiyede bu tür basarili hobby olarak bu kadar gelistirmis birilerini görmek beni sevindirdi. yanliz bayadir Temel beyden baska yazi gelmemis sanirim yada yaniliyormuyum?

14. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Temel Beyden çok yazı var portalda ama son 1 senedir kayıplarda kendisi. Ara ara uzaktan izlediği söyleniyor.

15. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    Evet uzaktan bir yerlerden bakıp bize gülümsüyordur :)

harfuzmani bunu beğendi.
  16. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Forum yetkilisi olarak kamuoyunu bilgilendirmemiz gerekiyor sanıyorum;

"YIKIKTEMO" nickli üyemiz, İstanbul "56.Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi" tarafından, 341641 sayılı kanuna göre, 05/08.2016 tarih 2016/0874 sayılı kararı gereği ;

-Rotifersiz tuzlu su canlı üretimi yapmak,
    -Armatürsüz SPS beslemek,
    -Marmara denizsuyuna tuz eklemek,
    -Akvaryuma işeyerek azot döngüsü başlatmak,
    -Balıklara makarna ve sebze yedirmek,
    -Yetkililerden izinsiz palyaço tasarlamak,

suçları nedeni ile ülke çapındaki tuzlu su ve resif forumlarından 5 yıl süre ile idari men cezasına çarptırılmıştır.

Kendisine geçmiş olsun diyor, kısa sürede aramıza dönmesini ümid ediyoruz. Belki af çıkar.

Ufuk_Arslan, cystein, Okurt ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  17. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Af mı?daha beter ceza alması lazımdı;)

18. kocak

kocak

İsim:
    Cihan
    BU bi saka olmali diye düsünüyorum .. :/ hangi yetkiliden , palyaco tasarlamak icin izin almak gerekiyormus onuda anlamadim , USA da kimse kimseden izin almiyor, hatta yeni tür palyaco üretildigi icin tesekkür ediliyor. türkiye de bu yetkili kurum kimmis izin alinilacak gercekten merak ettim dogrusu :D

19. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    Kahkaha ile güldüm Mahir :koptum:

Bu arada Orhan Gencebay eşliğinde youtube paylaşımlarını unutmayalım :)

Temel abi buraları okuyorsan geri dön, bak ben bile 4 yıllık şark hizmetinden döndüm akvaryum kuracağım.... :)

cystein, kocak ve Montimahir bunu beğendi.
  20. kocak

kocak

İsim:
    Cihan
    Dön dön hadi hepbirlikte destek verelim belki gelir :)

Sayfayı Paylaş