1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço Balığı Üretim & Yaşananlar

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sabah yarısı ölmüştü aşağı yukarı. Isıtıcı ayarı düşük olmasına rağmen ısı 30 derece görünüyor hep. Aydınlatma düzeni ve şekli sıkıntılı. Ana akvaryumun ışık yansıması ile olmadı hatalı vuruyor, müdahale edilecek vs.

ozgun_cyprus ve murat parin bunu beğendi.
  2. Erdal

Erdal

Geçmiş olsun abi anaçlar sağlıklı oldukdan sonra gerisi teferruat yenileri gelir sende bu işi yapamayacaksan kimse yapamaz artık.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Geçmiş olsun abi, bu kadar emeğin sonunda mutlaka galibiyet gelecektir.

4. Puruva

Puruva

Yer:
    Pendik/İstanbul
    İsim:
    Fatih GÖK
    Geçmiş olsun, larvaların hepsi çıktı mı?

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Takipteyim abi.
    Durumları merak ediyoruz.
    Sen demişsin larvaların şekli önemli diye. Ben de diyorum ki yaşamaları önemli.
    Doğru şekli eş değiştirerek nasıl olsa bulursun. Bence önemli olan yaşatmanın ayarını tutturmak

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayır, bant görünümu önemli değil, sağlığı, rengi ve alımı olması önemli diyorum. Sayı ile işim olmaz.

7. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Abi doğa zaten bu tip şekli ve sağlığı yerinde olmayanları diğer canlılara yem ediyor. Örneğin bant yapısı diğerlerinden farklı olan yavru diğerlerinden dışlanıp anemondan atılıyormuş. Böylelikle gelecek nesiller daha düzgün ve güçlü bireyler tarafından devam edebiliyor. Balığın bant görünümu önemli değil, sağlığı, rengi ve alımı olması önemli tabi ama benim yukarıda açıklamaya çalıştığım şu.
    Bu balıkları üretebiliyor muyum? Evet yumurtladılar.
    Bu balıklar yumurtadan çıkıyorlar mı? Evet çıktılar.
    Bu balıklar yaşayabiliyor mu? Şuan için yaşıyorlar.
    Bu balıklar büyütülüp akvaryumun içinde dolaşabiliyorlar mı? işte burasını göreceğiz.
    Son sorunun cevabını göremediğimiz için senin yapmış olduğun uygulamanın doğruluğunu test etmen gerekiyor diyorum.
    Yaşadı ve büyüyebiliyorlar ise diğer soru geliyor.
    Form olarak istediğim bir balık mı? Cevap evet ise devam. Hayır ise çeşitli sorular gelecektir. Örneğin, Doğru eşler mi, doğru yem mi, doğru akıntı mı, doğru ışık mı...vs gibi.
    Form, sağlık, rengi de yaptığın uygulamanın bir parçası olabilir. Işığın şiddeti ve rengi bile balığın rengini etkileyebiliyor diye biliyorum, yanlışım varsa düzelt abi.
    Mesela üretim True Percula ve tomato percula gördüm geçen bir akvaryumcuda. Bant yamuk, renk soluk ben almam o balığı. Sen üreyeni de lav ederim diyorsun. Buna da ne diyebilirim ki.

Montimahir, TencoMelih ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok çok doğru tespit ve doğru düşünce. Fakat zaten yorumu son noktayı baz alarak yaptigimiz için bunları söylüyoruz. Yoksa tecrübe kazanım aşamasındaki eksi, hatalı ve bozuk yanları zaten çok da olağan görmek gerekir. Üstelik bu sadece bizim için geçerli değil üreyen çift içinde geçerli. Yaşamayan geçen sürede aldıkları mesafeyi ve onların da nasıl tecrübeye ihtiyaç duyduğunu pek anlayamaz. Ele geçen ilk larvalarda sözünü ettiğimiz unsurlar her iki taraf içinde hoş görüye açıktır.

Pennywise bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    6. Gün

Emre marabaoğlu, Erdem., Erdal ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben babamla canlı canlı gördüm larvaların maşallahı var...:nazar:

murat parin ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Maşallah abi. Buyuduklerini de görürüz inşallah

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Son larvalar sonrası 2. parti geldi, yaklaşık 700 yumurtadan oluşan ve yumurta renk tonu şaşırtıcı şekilde turuncu halde olan bir batın oluyor.

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Balıklar yumurtlarken bizde oradaydık çay içe içe seyir ettik, yumurtaların dizilişi ve rengi çok güzeldi, Valla bu yumurtalar diğerlerine nazaran çok çok daha kaliteli, Temel abim ilk sefer ki yumurtalardan larva aldın ya bunlardan hayde hayde alırsın. :nazar:
    Müzik de süperdi insanı oynatıyor, helal olsun diyorum...:D

argento76 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Anne: Yabani wild hybrid black photon
    Erkek: onyx picasso percula

Yavru beklentisi: C-quest onyx percula - onyx picasso - onyx misbar percula. Pembe tonu çok ilginç olacaktır, koyu pas turuncu.

Ya da sence ne Mahir?

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence de C-quest onyx picasso veya diğer C-quest bireyleri olacak.

16. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Sağlıklı olsunlar da :D

Montimahir bunu beğendi.
  17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Larvaların adına konuşuyorum dünyanın en üstad ellerindeler, kesinlikle sağlıklı olacaklarına kalıbımı basarım. Çünkü bu yumurtlamadan öncekiler daha da zayıflardı şu ana kadar yaşıyorlar, yani onları yaşatan eller bunları cam gibi çıkartır diyorum abi...;)

TencoMelih, nhtkmn, Pennywise ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Aslında bir espri bu. Hani hamile bir kadına sorarlar kız mı erkek mi diye. Cevap ne olursa olsun denilen sonraki cümle bellidir. " Sağlıklı olsun da " kız erkek mühim değil. Sağlıklı olsunlar da rengi cinsi önemli değil ;)

Alparslan ve murat parin bunu beğendi.
  19. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Aslında harcanan paraları düşününce rengide önemli..:):)En azından kendini amorti ederse o zaman level atlar.

Alparslan bunu beğendi.
  20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Anladım abi de biliyorsun palyaçoların hepsi nötür erkek oluyor...:D

Sayfayı Paylaş