1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço Üretim Deneme Tankı 01

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde erdoganv tarafından 4 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Erdoğan hocam bence şu larva taşıma işini bırakın.Halil'in yaptığı larva trap son derece işe yarıyor.Bir tane ondan yaptır derim.Hem larva peşinde koşma derdinde kalmaz.Çıktıklarında kutudan alırsın.

Tapatalk...

2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    İlk olarak; saksıyı mümkün olduğunca anaçlar ile birlikte tutmakta büyük fayda var.

Alındığı tanktaki su değerleri anaç tankı ile tutuyorsa (Sıcaklık, tuzluluk, pH); taşınmasının, hatta taşırken kısa süre su dışında kalmalarının bile sıkıntısı olmaması lazım. Eğer sağladığınız akıntı yeterli değilse, zarı açıp yumurtadan çıkamayabiliyorlar(çıkmaya yakın babanın yumurtaları daha şiddetli yellediğini gözlemleyebilirsiniz).

Frank Hoff hava kabarcıklarının kesinlikle yumurtalara değmemesini, değse bile yumurtalara takılı kalmamasını önermiş(1996), Joyce Wilkerson ise bu konuda bir sıkıntı yaşamadığından ve kabarcıkların sorun teşkil etmediğini yazmış. Bu kabarcık konusu biraz da kullanıcının kendi deneyimi ve tekniğini oluşturmasını gerektirecek bir olay. Yumurtaların titreme hareketlerinden çok, salınım hareketi yapmalarına çalışmak lazım, hatta bunun için airlift ya da çok ufak ve kısık akıntı motorları önerilmiş. Günümüzde çoğu hobici yumurtaları kuvvetli bir şekilde havalandırdıklarını ve kabarcıkları önemsemediklerini yazmaktalar(yumurtaları zeminden kopartmayacak şiddette).

Diğer yandan, tatlı su üretiminde kabarcıkların kesinlikle yumurtalara değmemesi gerektiği bilinmektedir, fakat sanırım tuzlu suda bu pek önemsenmiyor.

Az akıntıda, kötü su şartları ile birlikte mantar ihtimalinin de arttığını biliyoruz.

Bir de larvaların gözleri oluştuktan sonra, incelemek için bile olsa çok şiddetli ışık ile bakmamak gerekiyor. Hatta en ufak ışıkta bile çıkışı erteleyebiliyorlarmış. Önerilen ortam; "tam karanlık" denilebilir. Sıcaklık ise 27 C° dolaylarında. Anaç tankı ile mutlaka aynı sıcaklıkta olması öneriliyor.

Havalandırma için, düz seramiklerin saksılara göre daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 30 Mayıs 2016
    TencoMelih ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Henüz böyle bir işlemi yapma şansım olmadığı için bir şey öneremem ama güzel bilgiler eklenmiş konuya.

Ben nasıl bir yol izlerim en küçük fikrim yok ama genel düşünce olarak doğal sürecin işlemesinden yanayım.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Hakan abiye katılıyorum senin sistemler bölmeli olduğu için o grubu kapatıp larva trap kurman daha doğru olacaktır .

5. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
  6. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Erdogan bey ellerinize sağlık.Gelişme varmı ?

7. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Şu an bir gelişme yok . Clarkiler yumurtlamayı kestiler , yakın zamanda yumurtlarlar inşallah . Saygılar.

8. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Tekrar bir hevesle balıklarla uğraşmaya başladım .
    Dört veya beş çiftim düzenli yumurta döküyor.
    bende rotifer ve fito temin yoluna gittim .
    fakat aldığım kültürler pek uygun değildi .
    kontamine olmuşlar.
    Ne yapacağımı düşünürken sağ olsun ; HALİL arkadaşım imdadıma yetişti.
    Rotifer yumurtası verdi , bakalım ilk denemek bana nasip oldu inşalah yumurtalar çıkar .

gokhan58, Courageous, trkz89 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    not : resimleri yüklenmiyor .

10. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Erdoğan bey bazı resimler boyut olarak büyük geldiğinde bu hatayı alırsınız.Resimi bilgisayara atıp sağ tıklayın.Açılan menüde düzenle seçeneğini göreceksiniz.Bu seçeneğe bastığınızda resim paintte açılacak.Paintte menüde yeniden boyutlandır var.Oraya 50 yazarsanız resmin boyutu %50 düşer.Tekrar resmi kayıt edin.Bu şekilde resmin boyutunu düşürmüş olursunuz.

Courageous ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    nihayet bunlarda fotolar

Ekli Dosyalar:

burak ozu bunu beğendi.
  12. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    tomato larvaları çıktıktan sonra iyi yüzemiyorlar.
    büyük ihtimale ane ve baba iyi beslenemiyor diye düşünüyorum .
    anne ve baba için artemia ları algamac 3050 ile zenginleştirip öyle beslemeye başladım .
    bakalım bir daha ki larvalardan çıkma ve yüzme oranı ne olacak .
    not : şu ana kadar büyüttüğüm hiç larva yok .

Ekli Dosyalar:

• 031.jpeg
      031.jpeg
      Dosya Boyutu:
      62,9 KB
      Görüntüleme:
      286
    gokhan58 bunu beğendi.
  13. gokhan58

gokhan58

bir gelişme var mı,balıklarınızın genel diyetleri nedir

14. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Bu aralar iş yoğunluğundan pek ilgilenemiyorum .
    yurt dışında idin (çin ) , fito ve rot lar ölmüşler .
    rot ları tekrardan canlandırmaya çalışıyorum .
    3 veya 5 çift var sürekli yumurta döküyor , larvalarıda görüyorum
    ama bir türlü ayırıp yüzdürmek nasip olmadı .

15. bayhiçkimse

bayhiçkimse

İsim:
    burak keskin
    Uğraşınızda Başarılar

16. İbrahimfirat

İbrahimfirat

İsim:
    İbrahim
    Merhaba sizler kadar tecrübeli olmasam da kardinaller hakkında yasadıklarımı paylaşmak istedim önceki tankım da bende çok hevesliydim ilk olarak forumlardan buldum kişiden bir çift aldım daha önce yavru aldını söylemişti ve de kuru yem yediklerini ancak dişi kuru yem almıyordu. Neyse sizin gibi kalamar karides midye karışımları falan hazırladım ancak olmadı. Sonun da tankı bozdum şuan yeni tankımda akvaryumcudan aldım bir cift var ilk yumurta aldın da ayırmadım erkeği yumurtaları yuttu şimdi ikinci sefer ilk günden ayırdım 3.gun hiç bir problem yok sizede tavsiyem boyle kalamarla falan ugrasmayın onun yerine her sabah nori verin ancak restorantlarda alınanlardan degil balıklar için olup çok işlenmemiş olanından ve ilk günden ayırın ben dişinin rahatsız ettimi düşünüyorum kardinallerin çok eşli yaşamından .
    üslupta hata olduysa af ola saygılar

17. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Zemin katta epey zor oluyordu balıklarla ilgilenmek . teras katta bir odayı büyütüp balıkları buraya taşıma kararı aldım .
    ama çok yavaş işliyor planlar ...

Ekli Dosyalar:

• a.jpg
      a.jpg
      Dosya Boyutu:
      65 KB
      Görüntüleme:
      156
    • b.jpg
      b.jpg
      Dosya Boyutu:
      48,4 KB
      Görüntüleme:
      153
    • c.jpg
      c.jpg
      Dosya Boyutu:
      66,8 KB
      Görüntüleme:
      146
    • d.jpg
      d.jpg
      Dosya Boyutu:
      103,3 KB
      Görüntüleme:
      162
    • o.jpg
      o.jpg
      Dosya Boyutu:
      50,1 KB
      Görüntüleme:
      153
    YIKIKTEMO ve cimlikaya bunu beğendi.
  18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Burada ne palyaço üretilir bee:D Kolay gelsin güzel olacak gibi görünüyor. Şuana kadar yavru alma konusunda ilerleme var mı?

19. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever

20. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Erdoğan abi FAF' ın rotifer kistlerinden rotifer çıkmış mıydı?

Sayfayı Paylaş