1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço Üretim Deneme Tankı 01

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde erdoganv tarafından 4 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Büyük ihtimal ikisi de erkek abi, umudum yok gibi birşey :) Genelde ikisi de ayrı takılıyor ve yanyana geldiklerinde çene altlarını şişiriyorlar. Arada bir tok bir ses te çıkartıyorlar. Ayrıca dün karides verdim, yüzüne bile bakmadılar, daha nasıl kuru yeme alıştırabilirim bilmiyorum :)

2. Oceanic

Oceanic

Erdoğan bey tebrikler. Sağlıkla büyütürsünüz inşallah. Sisteminizden fotograf ekleme sansi var mi?

3. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Sağolun büyük ihtimale bunlarda çıkmayacak . ama bundan sorakilerden umutluyum . Balıkların net fotolarını çekemiyorum .yumurtalar hiç çekilmez .

4. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    İtalatan gelen balıkmıydılar . Onlarda yem sorunu oluyor , daha önce bende epey sorun yaşamıştım hiç kuru yem aldıramadım zorla karides kalamar midye yedirebildim.
    ama kolay kolay açlıtan ölmüyorlar denemelere devam .
    Cinsiyet içinde üretim yapılmasın diye büyük ihtimal hep erkekleri yoluyorlar :) bir ara tatlı suda sarıprenses kimse üretemiyordu ,dişi yoktu piyasada , sonra lepistes gibi oldu balıklar ...

Oceanic ve Montimahir bunu beğendi.
  5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bangaiiler için de bir dönem tuzlu suyun lepistesleri deniyormuş. MBI' dan aldığım verilere göre yumurta alanların diyet yüzdeleri şu şekilde. İlk sırada her üreticinin kaderi olan ev yapımı yemler var; taze deniz ürünleri, karides, balık yumurtaları, kalamar vs. harçları yani :)

erdoganv, Oceanic ve Alparslan bunu beğendi.
  6. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Bu akşam balıkları incelerken clarpolar arasından Kardinaler çıktı ön cama gelip sanki bana ağızındaki şişliği gösterdi ler . Sanırın yumurta aldılar . inşalah atmazlar .

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Abi acilen onların yanındaki palyaçoları al bence yoksa strese girip atabilirler.

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Gözün aydın abi...:)

9. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Diğer tankın yapımını hızlandırıyorum . Büyük ihtimalle bu hafta su doldurmaya başlarım . Bu saba baktığımda clarpoların arasında geziniyorlardı yem attım dişi yeme çıktı onda bir tepki yoktu , bakalım inşalah yanlış alarm değildir .

10. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Sağal Alparslan , inşalah sonunu getirebiliriz ....

11. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Erkek yem yemiyorsa almıştır Erdoğan abi...Gözün aydın :) Böylece portalda yumurta almayan erkek banggai kalmadı sanırım :)

12. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Kaldı Mahir.:D

13. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bülent abi göreve o zaman :) Kardinalhaneden bekleniyorsunuz...

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Mahir yumurta almayan erkek kardinal dedi, erkek olduğu sanılan dişi kardinalden söz etmedi.:D

15. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Teoman abi dişilerden iki tane alalım. Bangaii kıtlığı var :D
    Tanesi 35 eder :)

16. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Bir kaç gün yine gözlemleyecem . İnşalah almıştır .

17. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Bu akşam 2 side yeme çıktı . Ya yumurtaları attı yada yanlış alarmdı . Diğer tankı hızla kuruyorum büyük ihtimale haftaya su doldurmaya başlayacam . Kardinalerin yanından palyaçarı ayırınca daha rahat gözlemleye bilecem .

Montimahir bunu beğendi.
  18. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    Geçen hafta tatile çıktım . Giderkek clarki lerde bir hareketlilik vardı . Cumartesi döndüğümde clarki erkek saksının içinde duruyordu dişde yanına girip çıkıyordu . Yumurta döktüklerini zannetim . Çünkü saksının ağızı ters tarafta idi göremiyordum .Pazar günü de erkek saksıdan çıkmıyor fazla uzaklaşmıyordu saksıdan . Kesin yumurta döktüler dedim , meraktan saksıyı görülecek şekilde çevirdim . Birde ne göreyim , saksının içi yumurta dolu ve yeni yumurta değil gözleri falan beli oluyor lardı .
    kıpır kıpır hareketli idiler . Dün akşam sadece kuyrukları saksıya tutunuyrdu . Saksıyı ufak larva tankına almaya karar verdim . Çünkü her an larvalar çıkacak mış gibiydiler .
    Ama hazırlıksız yakalanmıştım , tatil nedeni ile . Larva tankı aktif değildi , hazırda rotifer yoktu . Yinede saksıyı anaçların yanından almaya krar verdim . Ana tankın ısısı 25tuzluluk 1020 idi . Larva tankı için 20 lt taze su koydum ve tuz ilave ettim , 1020 yakalayınca ana tanktan da 10 lt su alıp ilave ettim . Isıyı ayarladım , bir hava taşı ile havalandırmaya başladım . Sıra şimdi saksıyı anaçları strese sokmadan tanktan çıkarmaya geldi .Işıkları kapadım , bir poşet içine saksıyı sokup hiç hava ile temas etirmeden tanktan çıkardım ve larva tankına koydum . Anaçların yanına aynı saksıdan koydum . Larva tankının üstüne çok az ışık veren led gece lambası taktım . Oda karanlık led ısık beli belirsiz aydınlık yapıyor , ay ışığı modunda . Fenerle larvaları bir süre izledim salınımlarına devam ediyorlardı . Ve huzurlu bir şekilde yatmaya gittim . Sabah uyanır uyanmaz yanlarına indim . Sonuç hüsran larvalar saksıdan ayrılmamış sopa gibi duruyorlar . Larvaları kaybetim , ısıda bir oynama yoktu , fakat tuzluluk 1023 çıkmış .
    Nede hata yaptım acaba ? Birdaha aynı hatayı yapmamam için siz üstatların tavsiyesi nelerdir acaba ? Saygılar .....

19. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun
    Larvalar için hazırladığınız suda ph ölçtünüz mü? Ana tank ile fark var mıydı değerler arasında.

20. erdoganv

erdoganv

İsim:
    erdoğan vatansever
    ph ölçümü yapmadım . sadece tuzluluk ve sıcaklık kontrolü yaptım .

Sayfayı Paylaş