1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Pajama Kardinal Üretimi

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 24 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Larvalardan çıkanlar var arkadaşlar, gün hesabı doğru veya bir gün erken şaşma var. Suda yüzen larvalar var ama gözle görmek imkansız gibi bir şey.

Kısaca larvalar çıkıyor.:)

King Elvis, MESUT_KERİM, Courageous ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    Güzel ve sevindirici haber...Umarım sağlıkla yaşarlar...:)

3. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Maşallah diyelim abi.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abim Maşallah diyorum, güzel haber...:nazar:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Türkiye'nin ilk pajama kardinal üretimi çalışmasına ilgiye bak arkadaş. :) Yok yahu sertifika da kalsın istemez.:D

JOEBLACK73, MESUT_KERİM ve Alparslan bunu beğendi.
  6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Temel abi malum yaz dönemine girdik. sektör yavaştan gidiyor.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Türkiye'nin ilk pajama kardinal larvalarına merhaba diyin.:)

nhtkmn, TencoMelih, veysel ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  8. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    İkide bir de görüyorum bu resimleri ya da videoları tekrar tebrikler..
    Valla şu tankı kurayım bir hayırlısıyla emekli de oldum ben de denemeyi düşünüyorum bu işleri...:)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Merhaba :D

10. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    2015-05-24-20-39-17-1906914106.jpeg Reis kırmızı Kardinal denizlerimizde bolca var bu türü denedinmi hiç ..valla üretebilirsen diğer cardinal türlerinden çok daha güzel renkleri var

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abim helal olsun şapka çıkartıyorum, "Diriliş" müziği de coşturdu beni...:)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok güzelmiş Aşkın, sen profesyonel dalıyorsun, yakala şunlardan 10 adet de bakalım.:D Başka türlü bulamayız sanırım.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok küçükler Mahir, rotifer yediklerini ne görmek mümkün ve ne de anlamak mümkün. Sanırım yarından sonra yaşarlarsa anlayacağız, görerek mümkün değil, belki mercekli kamera vs ile belki ama bende yok öyle bir alet.

Rotiferi önce 50 mikron ile ayrı bir kaba süzdüm, sonra alttaki kaptaki suyu 10 mikron ile tekrar süzdüm. Bir şeyler geldi süzgece, zaten videoda suda yüzen toz bulutundan belli. Dertli ve yorucu bunlar.

14. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Abi sonuçlar üretimden keyif almanı sağlıyor mu?

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok çok samimi yazayım Doğuş. Bu üretim işinden sıkılmaya başladım, daha doğrusu yorulmaya başladım. Elimde süper yavrular var, ilan bile açmıyorum büyüsünler acelemiz yok, ara sıra açıyorum ilan satılsın veya satılmasın sıfır önemi var benim için. Bu aşamada ise beni burada bırakmak kesmez, çünkü bu kısmı yapılmış işler. Dünyada ilk olan varyete çıkarmaya çalışacağım, hybrid işine kızan var seven var ama dünyada bir ilki çıkarmadan palyaço üretimini sonlandırmam ama percula, ocellaris, snowflake, frozen frosbite gibi yavrular almayı bırakabilirim, son birkaç yavru almadığım full black ve konuda son videosunu koyduğum larvaların ne olacağını bende ilk kez göreceğim, sonrası bitecek bunlar. Sonrası bize ait bir varyete kovalamak olacak.

Keyif alıyorum tabii yoksa uğraşmam, frag tankı da mercan egomu tatmin ediyor, yaptığım katkıları, kullanılmayan türde floresanları kullanmama imkan tanıyor, kendim eğlenip tecrübe ediyorum. Amacımın sonu geliyor, hedefim kafamızı takarsak onu da yaparız, bunu da yaparız ve bu türün üretiminde dünyada kimsenin yapmadığını da yaparız vurgusu ile sonlandırmak ve öylede yapacağım. Getiri, götürü, satış vs umrumda değil ama umursamıyor olsam da kısmen uygun veririm ama çok da piyasa değerini düşürmem.

Düzenleme: 24 Mayıs 2015
    TencoMelih, zipkinteam ve Alparslan bunu beğendi.
  16. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Rotiferler almasın bunları ?

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Türkiye'nin ilk pajama larvalarına bay bay diyin. :D Larvalar patates oldu. C planı gelecek yayında, aşk, macera, facia, entrika ve tutku bu filmde. Erler film stüdyosunda renklendirilmiştir.

veysel, harfuzmani ve Alparslan bunu beğendi.
  18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Temel abim Erler filmden sonu hüsranlı film çıkmaz :D Filmin sonu güzel biter o yüzden sonunu görelim...:)

19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen abi bunu da üretmek gerekiyor galiba doğru diyorsun çünkü hedefler farklı yönlere gidiyor, farklı balıklar üreteceğimize göre başka kültürlerden de el altında olmalı...:)

Sayfayı Paylaş