1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ORP controller tavsiyesi..

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Ontheway tarafından 22 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Denitrifikasyon amaçlı kurduğum siporax kısmında oksijen tüketimini görebilmek ve belirli seviyeye geldiğinde bir pompayı çalıştırıp oksijenlenmiş su takviye edebilmek istiyorum. Bunun için ORP controller lazım olduğu açık, ama nasıl bir şey önerirsiniz? Şöyle ucuz ve iş göreninden :)

2. gogol

gogol

Yer:
    Kartal-İSTANBUL
    İsim:
    gökhan göl
  3. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Nette ikinci el orp controller lar var ama orp prob yok. Uygun fiyatlı prob bulsak olacak aslında.

4. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Problar bnc girişli olanlar tüm cihazlara oluyor diye okumuştum.
    Milwaukee marka akvaryum merkezinde vardı diye biliyorum.
    Birde siporax ayrı bir alanda izole anladığım kadarı ile kapalı devre reaktör.
    İşleyiş nasıl gidiyor işe yaradımı?
    Siporaxlar kirlenmeye başladımı?

5. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Ista marka olanlar 500 civarında aslında ama. Galiba en güzeli ebay dan bir tane almak olacak. Siporax lar renk değiştirmedi henüz. Nitrat ta hafif bir düşüş var ama sebebi siporax lar mi değil mi emin olamadım. Siporaxlara farklı bir düzen vermeyi düşünüyorum. Ufak bir akvaryumun içine koyup onu da sumpa yerleştirip pompa ile içine su basacağım. Su akışı yavaşlayınca etkinliği artacaktır. Işte o pozisyonda oksijene neler olduğunu izleyebilmek lazım..

6. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT

Sayfayı Paylaş