1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Orjinalini Kıskandıran Su Tamamlama Ünitesi.

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde halilkocan tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Orjinalini Kıskandıran Su Tamamlama Ünitesi.

Halil abi süperrrrrrrrr olmuş. Ellerine kollarına sağlık. Bu kadar profesyonel bir çalışma beklemiyordum açıkçası. Çok ama çok güzel olmuş.

Özellikle tatlı su kalmadığında sistemin devre dışı olması çok güzel. Unutuyorum arada bir. Bir bakıyorum su kalmamış motor çalışıyor. Yakacağız motoru bir gün.

Tekrardan ellerine sağlık. :nazar:

2. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Tebrik ederim. Bende bir ara forumlarda satan bir arkadaştan bu şamandralardan aldım. Bendeki direkt 220V ile çalışıyor, 3w lık küçük bir motor kullandığım için, ayrıca röle ile çalıştırma gereği duymadım.Bu şamandraların sadece Ebayda satılması eksi bir taraf gibi görünsede fiyatları çok uygun.Tuzlu su akvaryumlarında kesinlikle olması gereken bir sistem.

3. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Aliexpress.com da da bulabilirsiniz. Bol miktarda ve çeşit çeşit.

4. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Halil bu kendinden fişli kutuyu nereden buldun. Daha değişik çeşitleri varmı bunun.

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Abi kutuyu ankaradan kutu işi yapan bir firmadan aldim tek tip var baska bir firmada da daha farkli modeli var ama o cok dandik durdugu icin bunu tercih ettim.

Sent from my Huawei Ideos X5 using Tapatalk

6. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Konuyu ben kendi bilgisayarıma zaten sabitlemiştim,burda da sabitlendiği çok doğru olmuş bence:ay:Tekrar emeğine,aklına sağlık abi.

7. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Teşekkür ederim Halil sensörler bugün elime ulaştı. En kısa zamanda bende girişiyorum. Bülent hocam sanada tekrar tekrar teşekkürler. :aha:

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Rica, iyi günlerde kazasız belasız kullan.

Sent from my GT-N7000

9. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Halil abi bu ekipman çalışma aşamasında başka aletlere de ihtiyaç duyuyor değil mi?Boruydu ,motordu , v.s..

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Yok yahu kendi kendine mutfaktaki ro dan suyu alıp tanka işinliyor:D
    Sumpa kurunca, borulama vs fotograf cekip koyarim. :heyo:

Tapatalk Mobil

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Yaptığımız bu alet övmek gibi olmasın ama Biraz üniversal istenilen motor bağlanıyor motorun su çıkış hortumu da ana tanka uzatılıyor ve sistem hazır her su seviyesi düştüğünde su basıyor bu kadar basit.

12. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Ben biraz uçmuşum abi ateş biraz yüksek:D diyorum motoru nereye sakladı ,su basacak hortum hani nasıl bir şey bu aşmışlar olayı moduna girdim:D bunları duyunca sevindim burada ne olsa şaşırmam çünkü:D

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bugün bu kendin yap su tamamlama aletini aldım kurcaladım vs ama tek kelimeyle süper olmuş. Konu adı kesinlikle yakışmış emeklere. Ellerine sağlık Halil, çok profesyonelce.

14. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Tesekkurler ustat diy olayini kanima sen soktun forumun diy bolumu sayesinde birseyler yapma istegi doguyor.

Sent from my Huawei Ideos X5 using Tapatalk

15. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Valla kurdum tikir tikir calisiyor, halil ellerin dert gormesin.
    Hani fotograflar demeyin, zamansizliktan derme catma hortumlarla kurdum simdilik, seyhatten donunce alete yakisan bir borulama yapip oyle yayinliycam :heyo:

Tapatalk Mobil

16. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Ellerine sağlık Halil, orijinalinde bile bu kadar kalite yok.

Güle güle kullan Bülent...

17. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Evet Halil Temel Abi benim kanıma diy girdi her ay bir proje yapmayınca duramıyorum, her ay bekleriz yeni bir proje, sende bu yetenek var ....

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fena mı yaptık arkadaşlar.

Kullandığınız protein skimmere bakın, su tamamlama, armatürler, dozlama, toslama, reaktörler vs yapıp kullanıyorsunuz ne güzel.:)

19. vkguven

vkguven

İsim:
    güven

Yapılan çalışma gayet güzel.Ama tatlı su tankında suyun kalmadığında hobiciyi uyaran bir led,bir buzzer vs. koymak sistemi daha güvenli ve kullanışlı bir hale getirecektir diye düşünüyorum.Zaten her şey var, sadece bir kaç santimetre kablo bir led,uygun bir direnç ilavesi ile su bittiğinde ledin ışıldıyarak kullanıcıyı uyarması hoş olur.
    Ellerinize sağlık.

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Özkan haklısın burada gerçekten bu konuyu ön plana çıkarıp hobinin bu yanının da çok güçlü olabileceğini ve aslında benim bakış açımla inanılmaz bir zevk alınacak alan olduğunu da ortaya serdik. Kişi ve arkadaşları bu yönde teşfik ederken olsun veya olmasın hiçbir kaybın olmayacağını görmek aslında en güzel yanı.

DIY konusunda burada yazabileceğimiz tecrübeler insanların aklını başından alabilecek düzeyde olması bence bir kazanımdan öte hobinin bir rengi haline geldi. Biraz gevşeyip senin kullandığın protein skimmere, aydınlatmana, Murat'ın Led armatürlerine, su tamamlama ünitelerine ve diğer ortaya çıkanlara şeffaf bakarsak kazanım daha net anlaşılır. Yoldaki yol kenarına park etmeyin diye koyulan kukaya bakarken saniyeler içinde beyinden geçenlerin bırakın hayata geçmesini o anda yaptığınız beyin jimlastiğinin faydası yeter.:)

Tek başına bu işler zaten olmazdı, birilerinin benden veya senden kabiliyetli olduğu ve öyle çıkacağı baki ve yine doğal oldukça şaşırmaya devam.portal2.gif

Sayfayı Paylaş