1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Newa more 50r ile ilk adim

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Vlkn7 tarafından 9 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Tarif ettiğiniz şey Dino suyunuzu Pet Shopa götürüp test ettirebilirsiniz. Bu arada yapmamanız gereken şeyler su değişimi ve mercan besini girmek.

2. Vlkn7

Vlkn7

İsim:
    Volkan
    Mercan besinini kestim, bu hafta su degisimi olmasi lazim onuda yapmayacagim. Peki baliklari bir tik fazla beselesem nitrat olusmasi icin faydasi olur mu? Birde biodigestin bir faydasi olabilir mi?

3. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
  4. Vlkn7

Vlkn7

İsim:
    Volkan
    Konuyu daha once okudum simdi tekrar okudum isiklari dun ayarladim beyazlar dusuruldu saat olarak 10 saat mavi 5.30 beyazlar olacak sekilde ayarladim.
    Microbelift ya ben bulamadim yada nette satisi yok onun yerine seachem flourish nitrogen ve phosphate bulabildim. Birde yerli bir markanin ayni urunleri var ancak bilmemek degil ogrenmemek ayibin arkasina siginarak bu urunler icin bitkili akvaryumda kullanimdan bahsediliyor bizim tanklarda bir yan etkisi olabilir mi yada kullanilabilir mi?
    Fritz 460 bildigim kadariyla Turkiye de yok bakteri girisini biodigestle yapsam kurulumu biodigest ve biooptim ile yaptim AF bio s de ulasilabilirlik acisindan kolay bakteri cakismasi diye birseyler okudugumdan hic kullanmadim ama siz daha tecrubeli oldugunuzdan tavsiyeye acigim.
    Birde ek olarak sump da karbon var bu surecte bir zarari olur mu cikarmam gerekir mi?

5. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Öncelikle ben tecrübeli bir hobici değilim 1yıllık bir tankım var. İlk olarak fosfstınızın 0 olduğundan emin olun bunun içinde hanna ile test ettirmeniz gerek. Seachem de olur sanırım sonuçta nitatta fosfat ta her markada aynıdır. Biodigesti bende kullandım fritz le beraber çakışma olmadı Bios ile birlikte kullanılabilirmi bilemem ama bakteri besini girmeyin dinoyada yarar. Karbonu çıkarmanız iyi olur. Eğer nitrat ve fosfstınızın 0 olduğundan eminseniz Nitrat Fosfatın uygun dozda eklemenin Dinonun tipine bağlı olarak Dino ile mücadelede faydası olacaktır. Son olarak Dino X kullanılabilir içinde amonyum içerikleri ve temizlik maddeleri var. Bol şanş çünkü Dinonun bazı türlerinde hiçbir tedavi işe yaramıyor ve tankı bozmak gerekiyor.

6. Vlkn7

Vlkn7

İsim:
    Volkan
    Araya bayram tatili girdiginden nitrat fosfat dozlamasi yapamadim aydinlatmaya mudahale ettim ve su degisimi yapilmadi.
    Tatil oncesi sifir olan nitrat fosfat tatil sonrasida sifir olculmekte hafta ici hanna ile test yapilacak ancal suan icin sifir KH 9 Ph 8.2 Isi 26.4 sikayetci oldugum yosunlasma ilk zamana gore daha az suanda tankin son durumuyla ilgili resim ekliyorum.
    20190609_160511-720x1280.jpg 20190609_160459-1280x720.jpg 20190609_160517-1280x720.jpg

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş