1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Newa More 30r dönüş

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde seyyahFatih tarafından 7 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. seyyahFatih

seyyahFatih

İsim:
    fatih
    1,5 yıl kullanmıştım askere gittim geldim, büyütme macerasına girdim. Ama büyükle uğraşmak hem çok masraflı hem de zaman istiyor, tekrar 30 litre pico ya dönüş yapmaya karar verdim.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Ps yi değiştirmek zorunda kaldım, geri kalan malzemeler orijinali olarak devam ediyorum. Şelale kısmının yarısına zeomix diğer yarısına da aktif karbon ekledim üzerine de elyaf koydum. Sarıya yakındı öncesinde su, şu an tertemiz kristal gibi. Henüz su değişimi hiç yapmadım, nitrat yüksek biliyorum, düzenli bakteri kültürü ve yemi girdim. Bu aralar düzeni biraz bozduk. Önümüzdeki haftadan itibaren düzenli su değişimine de başlamayı planlıyorum, 2 haftada 5litre şeklinde.
    [​IMG]Kafama tek takılan aydınlatma. Mesela zoa lar renk kaybetmeye başladı gibi, tüm ışıklar açıkken neredeyse hepsi kahverengi geliyor gözüme mercanlar. O yüzden Aquareef x30 veya Ecotech Radion falan mı alsam diye düşünüyorum hem mercanlar için hem de göz zevkim için. Gerçi renk kaybediyor gibi olmalarının tam sebebi ışık mıdır bilemiyorum. Veya mavi led şerit mi eklesem bilemiyorum. Neyse gelişmelerin fotoğraflarını eklerim bir kaç planım daha var üstüne çatı yapıp kalabalık görüntüyü kaybetmek gibi ama bakalım .... herkese iyi hobiler...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

veysel, Montimahir ve cystein bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş