1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nedir Bu Kireçsuyu namı diğer Kalkwasser-Limewater

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Okurt tarafından 15 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kalkwasser kullanımı her akvaryumda istenen etkiyi iyi anlamda vermeyebilir. Karbondioksit oranları her akvaryumda değişik. Çökme yapmamasına dikkat etmek lazım, çökerse büyük oranda diatom yapabilir ama bu kullanım şekli eskiye göre çok farklı. Eskiden kalsiyum amaçlı kullanılan kalkwasseri sadece hasas türlerin gece ve gündüz pH salınımından etkilenmesi için kullanacağız. İnce ayar önemli ama, yoksa daha kötü olabilir. PH metre lazım en ideal kullanım için, en azından kendine güvenmeyenlere lazım sanırım.

Alparslan bunu beğendi.
  2. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Evet ph metre sart, goz karari cok zor.

3. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Temelde göz iyidir.
    Vereyim dedim ph metreyi emanet almadı. Ordan anladım gözlerin keskin olduğunu :)
    Ya uçacak, ya patlayacak, başka yolu yok...

Okurt bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Uğraşamam onla benim en kral pH metrem akvaryumda. Powder tang, ondan iyi Ph metre olamaz. Gündüz cilt bakımı yaptırmış gibi, akşam olunca veba olmuş gibi geziyor. Bu akşamdan itibaran pH üzerinde kalkwasser ile oynama yapıp ona bakarak durumu anlayacağım.

veysel bunu beğendi.
  5. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Aman ince gor Temel abi :)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Saf kalkwasser dozlama serum şişesi ile başladı. Sabaha kadar 2 şişe damla damla verilecek. Ph durumunun powder tang üzerindeki etkisini sabah anlarım. Zaten gündüzleri hiç sorun yok gibi, evde olmayınca bakamadık fazla ama yarın gündüz ve akşam farkını net anlarım.

kalkwasser.JPG

veysel, Erdem., halilkocan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Durum nedir Temel abi? Gündüz nasıldı akvaryum?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

BulentS bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Özdemir akşam saat 23.00 gibi bağlandı, sanırım geç kaldım biraz. Yahut bana öyle geldi. Bu akşam ışıkların sönmesine çok az kala başladım ve devam ediyorum. Bülent bugün bize geldi, ölçüm yaptı ve pH değeri gündüz 8 çıktı. Akşamları durum ne oluyor onu belirlemeye çalışıyoruz. Powder tang üzerinde olumlu veya olumsuz bir gelişme olmadı bugün. Yarın bakalım ne olur.

9. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Ben de bu akşam bir deneme yapacağım,sabahtan beri tankın ph ını ölçüyorum, ama öğlen hazırladığım çözelti henüz berraklaşmadı.
    Benden habersiz sallayan biri mi var acaba :)

Sayfayı Paylaş