1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

NatGeo Wild-Akvaryum Dünyası

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Tokitoksar tarafından 9 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Geçen hafta sonu olan bölümünü izledim. Bir yarış pilotunun evine akvaryumu yaptılar, adamlar evet herşeyi üstün körü geçiyo, detaylı bilgi vermiyo olabilirler. Kurulum için olsun yada ürettikleri ürünler hakkında olsun. Sonuçta LivingColor kendi ürettikleri ürünün sırlarını, kullanılan maddeleri vs belirtmesini beklemek fazla bence. Yanlız metal arabayı bir madde ile kapladılar şeffaf, onu paylaştılar mesela. Beni şaşırtan yanı bir akvaryumda tuzluluk 1.028 ile 1.035 arası olmalı dediler :D

2. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Evet Erdem benimde dikkatimi çeken nokta tuzluluk oranıydı. Bende acaba kendi yörelerindeki canlıları kullandıkları için kendi yörelerindeki tuzluluk oranı bu şekilde mi değişiyor diye düşündüm.

3. Valla onların yöredeki canlıları alıyoruz bizde :)

4. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Aslında bir belgesel kanalında yayınlanan programın realite **** dan ziyade DIY bölümüne ve bilimsel açıdan bilgilendirmeye dayalı belgesel tadında olması daha güzel olurdu.
    Örneğin; Discovery de Hurda Deyip Geçme, Tamirat Tadilat, Natinalo Geo da Köpekler Fısıldayan Adam programlar yararlı bilgilerde içeriyor.

5. Valla ne yalan söyliyim bende bekledim bilgi paylaşmalarını :)

6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Living Color un kullandığı bu silikon mercanları yada muadillerini Türkiye de nerede bulabiliriz.

7. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    ******* akvaryumda var

8. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Hangi bölümde. İnternet sitelerinde bulamadım.

9. İnternet sitelerinde yok. Göztepe şube'de mevcutlarında baya çeşit var. Almayı düşünüyosanız Livingcolor sayfasından istediğiniz fotoğraflarını seçip bi gönderin maille. Ama şunu da belirtmekte fayda var, marine akvaryumlarda kullanılan bir ürün. Ve biraz tuzlu bir fiyatı var.

10. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Ben de sırf bu belgesel için DigiTürk aldım. Aslında ilk bölüm hariç tüm bölümleri kaydediyorum DigiTürk Plusın içine. Bir yöntemini bulup da bilgisayara aktarabilirsem sizlerle buradan paylaşacağım :)
    Diğer belgesellerden de takip ettiğim birçok konu var. Ama bazen çeviriden kaynaklanan hatalar olabiliyor. 28 35 i ben ona yordum tuzluluktaki. Bu belgeselde benim en çok ilgimi çeken nokta şudur ki, suyu hazır getirip dolduruyorlar akvaryumu, sonra da hop balıkları ekliyorlar. Bekleme filan yok, sanırım bu iş için hazır bir su tankları var. Bir de geçen bölümde adam ısrarla mercan akvaryumu isteyince bir üretimhaneye gittiler ya, ben bittim :D Ne diyor adamlar, mercan işi sadece ve sadece profesyonellere göredir, kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Arkadaşla izliyorduk, çok şımardım o an :D :D :D :D

barbs bunu beğendi.
  11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Özgün abi benim digi de kaydediyor ama alamadım içinden.
    Ayrıca biz profesyonel hobicimi oluyoruz onların gözünde şimdi.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  12. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    İnternetten araştırayım bakayım size mail atarım.

Arkadaşlar DG nin içinden alamazsınız. Kayıtı harici HDD yi USB den takıp yapmanız gerekiyor. Bendeki harici HDD de yer olmadığı için yapmamıitım. Geçn seneki Süper Kupa finalini babama bu şekilde seyrettirdim.

13. Yanlız mail'i bana değil, ******* yetkililerine atarsın demek istedim. :)

YMR_AY bunu beğendi.
  14. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Vallahi öyle oluyormuşuz :)

15. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    benim ki harici hdd ye kaydetti IQ modeli. ama hdd yi kendi kafasına göre formatlıyor aldım pc ye bağladım içi boş gözüküyor.

16. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Benim ki IQ değilde HD için verilen cihazdan. HDD yi ntfs formatında biçimlendiriyordu yanlış hatırlamıyorsam. Sonra DVB_DG adında bir klasörde avi formatında kayıt yapıyor cihaz. Akşam bir daha flash la deneyip kesin birşey söylerim. Farazi konuşmak istemem.

17. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Klavyem sürçmüş :D Ama LC nin sitesine bakınca ve fiyatları görünce, peşine birde Türkiye şartlarını düşününce posta adresimin smtp ayarları bir den şaştı :D

33" x 14" x 19" ölçülerindeki aşşağıdaki ürünün fiyatı, owww çok sert :D

BarbadosKitPL.jpg

18. Fiyat nedir? Burda benzer kaya yani mercanların takıldığı o iskelet 1500 TL civarı olması lazım. Mercanlarda minimum 400-500 tutar.

19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Canlısı ile aynı fiyat nerdeyse peki canlı gibi duruyormu

Seyyar cihazdan online.

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çakma akvaryumu bozar o zaman balıkları da aynı malzemeden yapsınlar su yerine de başka şey eklensin yosun da olmaz oh ne güzel akvaryum...:mad:

cimlikaya ve KGEYGS bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş