1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

NANO TARZI DENİZ AKVARYUM KURULUMU YARDIMCI OLABİLİRMSİNİZ

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde onurexs tarafından 3 Haziran 2017 başlatılmıştır.

1. onurexs

onurexs

İsim:
    onur
    .

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 4 Haziran 2017
  2. Jeddite

Jeddite

Caps lock'a bi kez daha basarak baslarsak okumasi daha kolay olucak :) sorularinizin hepsinin cevabi forumda mevcut biraz arastirma yaparsaniz hepsini bulabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

saymin_25 bunu beğendi.
  3. onurexs

onurexs

İsim:
    onur
    Dikkat çekmek için büyük yazdımda kimse cevap vermedi

4. Batık_Gemi

Batık_Gemi

İsim:
    Emin
    Tüm ekipmanlar çalışır durumdayken en az 1 ay tankı boş izlemeni öneririm bakterilerin çoğalıp kuma kayana tam işlemesi ve uzun vadeli olması için
    1- T5 4x24 yeterli gelecektir marka istersen giessman marka florasanlar iyidir..
    2- ATMAN-HF800 MODEL ŞELALE TİPİ FİLİTRE ALICAM boşuna para harcama içerisinde bakteri yatağı oluşturur en sağlam ekipmanın protein skimmer olsun
    3- Kumu ve kayanı canlı olarak seç bakteri yatağın olacaklar seçtiğin yerde zararlı canlıların olup olmadığına bak yada cansız al zamanla canlanmasını bekle, Mercanı 3 ila 6 ay sonra tanka gir
    4- ps kullan... haftada %10 idealdir aksatmazsan sağlıklı güzel hobin olur
    5- 1çift paylanço ok ama blue tangi o akvaryuma koyma yada çok düşün çünkü çok eksisi var araştır... daha değerli canlılar koyabilirsin turbo snail (yosun alg canavarı) cleaner karides (canlı sağlığı, parazit, akvaryum temizliği)... goby türleri (kum elekleri) gibi
    6-çok çeşit yem var
    7- Başlangıç test kiti
    8- dalga motoru
    9-Refrektörmetre
    10- Tuz (terazisi vs)
    AMACIM EN UYGUN FİYATA AKVARYUM KURMAK İSTİYORUM - ne kadar uygun o kadar kalitesiz ve ne kadar aceleci bir tank o kadar boş emek ve para
    uygun çok güzel tatlı su akvaryumu kurulur ve dekorlarıda güzel yapılabilir doğal vede bitkili...
    çok kişi yapıp sonradan satmaya kalkıyor aldığın ekipmanlar 100 ve üzeri pişman olma derim sık doku ince işle (,

5. onurexs

onurexs

İsim:
    onur
    Şu ışık meselesi benim için önemli çözemedim 4*24w çok gelmez mi veya almam gereken renk hepsi mavimi yoksa beyaz ve mavi mi yoksa led mi alıyım en sağlıklısı ne olur sizce bide link verirseniz

Sayfayı Paylaş