1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano reef kurulumu.

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Armağan Bakırcıoğlu tarafından 10 Kasım 2018 başlatılmıştır.

1. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Merhabalar senelerdir denemediğim tatlı su türü ve tankı kalmadı ancak artık reef e adım atmanın zamanı olduğunu düşünmekteyim.

Halihazırda wavebox30 tankım ve ısıtıcım var ancak bunun dışındaki ekipmanlarım tuzlu su için uygun değil.

İlan sayfasına Newa More 50 aradığımı yazdım ancak henüz ses çıkmadı. Ses çıkmadığı taktirde genişliği 50 yüksekliği 45 derinliği 40 olacak şekilde arkadan sump lı bir akvaryum da yaptırabilirim (alan darlığı nedeni ile çıkabildiğim en yüksek ölçüler)... Bir yandan beklerken elimdeki 30x30x30 tanka uygun fiyatlarla aydınlatma ve ps alıp denemelere başlamak da istiyorum.

Her türlü tavsiyenize hazırım ve tüm süreci de buradan paylaşmayı düşünüyorum...

veysel bunu beğendi.
  2. Efe Zorba

Efe Zorba

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Efe Zorba
    Hayırlısı olsun, gelişmeleri bizlerle paylaşmayı unutmayın. Forumdaki üstadlar yardımcı olacaktır.

Armağan Bakırcıoğlu bunu beğendi.
  3. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu

Teşekkürler az önce akvaryum mağazasına gittim newa more 50 yi almamam için söylemediğini bırakmadı ne yapsanız ondan iyidir falan dedi.. firmayla bir problem falan yasasilar herhalde .. bir mağazanın sattığı ürünü bu kadar kotuledigini ilk kez gördüm.

Kendi 30x30x30 akvaryumumla bbq1 ve bir led aydınlatmaya giriş yapmayı daha çok düşünmeye başladım sanki

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 10 Kasım 2018
  4. Efe Zorba

Efe Zorba

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Efe Zorba
    Biraz tarz meselesine kayıyor hocam, hazır sistemlerde belki kafa daha rahat, ama inanın geçenlerde hazır kapalı bir akvaryum aldım ve şimdi kafamda birsürü mod var , kendi sisteminizi kendiniz oluşturmanız belki daha iyi olacaktır.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    En iyisi arkadan sumplí verdiğiniz ölçülerde bir tank yaptırmak, aydınlatma PS kafa motoru vs ekipmanlari bu tanka göre şekillendirmek. Denemek için yapacağınız her hareket sizin için ayrı bir masraf ve boşa emek harcamak olur verdiğiniz maksimum ölçülere cikilacaksa

6. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Armağan Bey merhaba,
    Tecrübe seviyenize bakarak nano akvaryum kurmanızı tavsiye etmem.Nano akvaryumlarda su hacmi düşük olacağından değerler büyük su hacimli akvaryumlara göre hızlı değişir.Bunları toparlamak sizi yorar.Ayrıca söylediğiniz akvaryumlar genellikle tatlı su için kullanılan akvaryumlardır.Su hacmini artırmanın en kolay şekli sump kullanmaktır.Tavsiyem sumplı bir akvaryumla işe başlamanızdır.Her filtrasyon hem de müdahale açısından avantajlı olursunuz.Naçizane fikrimi paylaşmak istedim.Saygılarımla,başarılar

7. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Mutfakta buz dolabı yanında max 50cm lik bir alanı gözüme kestirdim sanırım uyarıları dikkate alıp sumplu bir akvaryum arayacağım.

Gün içinde sürekli güneş alan bir yer.. bunun sıkıntısı olacak midir ?

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Güneş direkt olarak vuruyorsa yosun sıkıntısı çok olur.

9. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Veysel hocam merhabalar.. direkt vurmuyor ancak tum gun sürekli aydınlık.

veysel bunu beğendi.
  10. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Benim tank Newa more 50 tam balkon kapısının yanında tüm gün ışık alıyor kumla camın birleştiği yerde cyano oluştu sıkıntı etmiyorum kırmızı kırmızı hoşuma gidiyor aylardır böyle :D

11. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Aydınlatma için ekonomik tavsiyeleriniz var mı acaba? Led düşünüyorum... Aliexpress ten falan alınır mı ?

12. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Power led almıştım daha önce ali den bir sıkıntı görmedim alan arkadaşlar da var ama uzun süreli kullanmadım hiç akvaryumda durum ne olur bilemem

13. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Aquareef x30 aramaya başladım... Sanırım daha doğru olacak aliden denemeye çalışmayayım.

14. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Dün evimin cok yakınında olan ************** a uğradım.. yol haritamı tamamen değiştirdiler... Hanımı ikna edersem kendilerinden alttan sumplı bir tank yaptiracagim. Ana tank 50x45x45 ardından yavaş yavaş diğer ekipmanları toplayacağım. Mümkünse ikinci el.. Acele etmeden yavaş yavaş bir kurulum olacak. Aydınlatma olarak aquareef x30 düşünüyorum sıfırını bir sitenin indirimiyle 670 tl ye buldum ama acele etmiyorum. Almalı mıyım dersiniz?

hiter bunu beğendi.
  15. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Bugün yurt dışından gelme kullanılmamış bir gieseman teszla led edindim. Sadece almanca kullanim kilavuzu var... 3 tuşu var ne ise yarar nasıl kullanılır bilmiyorum .. ama bir adım daha atmış oldum...

veysel bunu beğendi.
  16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    @basma tulumba Burhan arkadaşımız kullandı bu armatür den. Mesajı gorurse yazar.

17. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Teşekkürler... umarım görür mesajı: )

veysel bunu beğendi.
  18. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    İncelemelerde ayar konusu pek sevilmeyen bir armatür. Aşağıda ingilizce kullanım kılavuzunu bulabilirsiniz.

https://www.giesemann.us/files/giesemann/downloads/public/manuals/LED-Aquarienleuchten_D-E-F-I.pdf

Özetle gün döngüsünün başlamasını istediğiniz saatte enter tuşuna basıyorsunuz, yaklaşık 60 dakikada tüm kanallar önceden ayarladığınız veya default olarak gelen %100 yoğunluğa ulaşıyor. Döngünün bitmesini istediğiniz saatte tekrar bastığınızda da gün batımı modunu başlatarak yaklaşık 60 dakikada ay ışığı konumuna geçiyor. Ertesi gün otomatik olarak aynı saatte başlayıp aynı saatte sonlanarak döngü devam ediyor. Emin değilim ama elektrik kesintilerinde bu ayarları kaybettiği için her seferinde baştan proglamanız gerekiyor.

hiter ve Armağan Bakırcıoğlu bunu beğendi.
  19. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu

Teşekkürler gerçekten zor yapmışlar...

20. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Zor değil, aksine çok kolay ama saatleri önceden ayarlayamamak sıkıntı işte. Hele ki sık elektrik kesintisi olan bir bölgedeyseniz ups ile desteklemek mantıklı olabilir. Ancak dediğim gibi ayarları her kesintide sıfırlanıyor mu emin değilim belki belli bir süresi vardır. Onun dışında işinizi görecektir. Güle güle kullanın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş