1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

nano moss 15 lt lowtec

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde sehitler_diyari tarafından 21 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Kim var Abi?Hemen sıkalım topuğuna :p
    Ben aslında son görüşmemizde getirecektim sana,unuttum.Benim hazırladığım yemden de getirecektim,onu da unuttum.
    Geç kalmamak için yanıma bir donu aldım çıktım :D (Don elbise anlamında da kullanılır,yanlış anlaşılmasın :D )

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Biliyorsun topuğundan kimi mıhlayacağmızı... :+

Bu yakınlarda görüşürsek alayım senden bir parça... Tabii kullanma kılavuzunu da... Hakan Abi'den gelenler takla oldu... Gerçi pek iyi değildi demişti ama bilmiyorum ben de pek iyi muamele edemedim heralde...

3. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Emrah'a da ders vermek gerekiyor Java Moss konusunda.Fotoğrafındaki mosslar berbat durumda gibi geldi bana.Aman duymasın aramızda kalsın pala: bay.

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Cem sopa: her yerde gözüm kulağım var pala:
    o java mosslar neden o hale geldi biliyormusun ? o bitkiler çok sağlıklı sadece üzerlerinde tortu var
    akvaryuma çok ince bir kum ekledim bu kum yüzünden tüm bitkilerin üzeri bir tortu ile kaplandı o mossları şöyle bir silkeleyeyimde sen mosslardaki heybeti gör, ben sizin gibi şakur şukur filtre çalıştırmıyorum, akvaryumu ellemiyorum bırakta olsun o kadar :)

5. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Işık da yakma en iyisi,ne gerek var,koy camın önüne,aydınlatmadan da kurtul :)
    Yarışmaya katılıyorsun yahu,insan biraz çeki düzen verir de öyle foto çeker ateş: Hem ben orada dış filtreye ait birşey gördüm.Açıkla bakalım o yeşil boruyu haha:
    Şaka bir yana bu aralar buluşalım müsait olduğunuz bir gün.Ben karşıya geçecekmişim gibi duruyor zaten :(

Bir de üst kata ince kum sermekle ilgili çok kötü bir anım vardır.2 günde aynı foseptik gibi kokmaya başlamıştı akvaryum.Fazla ince kum koymamak lazım bence üst katmanlara.İnceden iri taneliye doğru gitmek lazım yani.Yanlış mı biliyorum?

6. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Evet dış filtre takılı duruyor acil durumlarda kullanmak üzere, koku meselesine gelince iki gün bulanık kaldı su daha sonra duruldu, ama sisli gibiydi ve koku başlamıştı 2-3 gün koku oldu ama şu anda çok az bir koku var zor anlaşılıyor ve akvaryum suyu o kadar berrakki cam gibi, ama istersen bunları burada değilde kendi başlığım altında konuşsak daha iyi olur, bu konuyu bölmemiş oluruz
    buluşma meselesine gelince bir ihtimal abdullah abi ile beraberiz pazar günü kök toplayacağız istersen sende gel

7. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN
    Mosslar taze, temiz, tortusuz, akıntısız bölgeleri severler. Işık bol olursa gelişimleri daha güzel oluyor. Işık az olursa incecik oluyorlar yakında yeni resimler eklerim.

8. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Akıntısız yeri sever sözünüze katılmıyorum.diğer saydıklarınıza da ek olarak bir yere tutturulmuş olmaları yaprak gelişimini önemli ölçüde arttırıyor.

9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Akıntısız ortamda jawa moss olur ama akıntılı suyu daha çok sever, bu akıntılı ortamda daha temiz kalacaktır

Sayfayı Paylaş