1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano Mini Deniz Akvaryumu Kurulumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde basma tulumba tarafından 19 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Mini deniz akvaryumu kurulumu kesin bir kural olmamakla birlikte; ana tank hacmi (sump hariç) 140 litreyi aşmayan tanklar demektir. Paylaşımlarımızı buna dikkat ederek yapabiliriz.

10 litreyi aşmayan tanklar da Pico Resif Tankı olarak kabul görmektedirler.

Yani şöyle ki:

0-10 litre : Pico
    11-140 litre : Nano
    141 litreden büyük normal tanklar oluyor.
    344,400 km 2 civarı olanlar aşağıdaki gibi oluyor :

diving_experience-cairns_great_barrier_reef.jpg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 8 Mayıs 2016
    ugur bayoglu, Pennywise, TencoMelih ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  2. tahsinokul

tahsinokul

Yer:
    Manisa
    İsim:
    tahsin
    nano reef akvaryumlarıyla ilgili zaman zaman olumsuz şeyler okuyorum ancak hepsi o yazılanlar kadar mı yoksa başka olumsuzluklar var mı merak ediyorum. bu konuda bilgi veren biri olursa çok mutlu olurum

ugur bayoglu bunu beğendi.
  3. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Nanokarda su degerlerini korumanın büyük tanklata göre zor olduğu söylenir denemrdiğim için bilemiyorum ama mantıklı geliyor düşük hacimde stabilite biraz daha zor olsa gerek yalnız masraf olarak çok avantajı bulunduğu bir gerçek.
    Nabo reef sitesini gezmek çok hoşuma gidiyor tasarımlar ve o dar alanlara yerleşimler çok başarılı bence bu işde nano hakkıyla yapılırsa bir üst level sayılır hobide.

tahsinokul bunu beğendi.
  4. tahsinokul

tahsinokul

Yer:
    Manisa
    İsim:
    tahsin
    büyük akvaryumlar nanoya göre daha avantajlı diye yazılıyor ama aslına bakarsanız nasıl bi olumsuzluk olduğunu da bilmiyorum birkaç yerde görünce araştırmaya çalıştım ama bulamadım sorayım dedim sonunda =)

ailem küçükten başla sonra büyüğe geç diye ısrar ediyor ama nano, büyük tanka göre daha zahmetli ve maliyetli olacaksa ne anlamı var (onların düşündüğü tamamen maliyet olduğu için böyle söylüyorum)

ugur bayoglu bunu beğendi.
  5. tahsinokul

tahsinokul

Yer:
    Manisa
    İsim:
    tahsin
    beni tatmin etmesi için büyük ya da küçük bi tank olması önemli değil aslında. kimi Nanoya öyle bi sistem yaparki hem maliyeti düşük hem de görselliği mükemmel (ki senin akvaryuma baktım da çok güzel Mahir abi, bi gün sırf izlemek için gelmek isterim =) kimi bin litrelik tanka çok para döker ama bi şeye benzetemez.
    bu bi hobi, para harcamamak mümkün değil illaki gidecek ama benim isteğim başladıktan sonra "aa benim bundan haberim yoktu" dememek. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim çok faydalı oldu =)

Sayfayı Paylaş