1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano-Arslan

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Ufuk_Arslan tarafından 1 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Bu hobide esnafin tavrini hepiniz bilirsiniz. Hobicininde ayni tavri takinmasi hic hos degil. Birbirimize frag degis tokusu yapip birbirimizi destekliyip malzeme degistokusu yapacagimiz yerde insanlar nasil opsem derdine dusmus. Su kredi kartim biraz hafiflese rw serisini cinden ben getirip burda 3 kurusa millete vericem

Alparslan ve fatihun bunu beğendi.
  2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen katılıyorum iyi esnaflar hariç...;)

Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  4. O biraz zor hocam :) Jebao ürünlerinin Türkiye'de satış ve telif hakları halihazırda bir firmada. Bu firma dışında Türkiye'de bu markanın ürününü satamazsın ;)

5. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Ustat magza acicaz demedik. Kendi tankimizda kullanmak icin bir kactane rw 4 8 aliriz dedik . Sonra tank buyutur bosa cikartiriz. Esnaflar bana kizmasinda cidden bazi urunlerde satis davranlislari hic ahlaki degil.

6. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Nano da x30 kullaniyorum gozlemlerimi paylasmak isterim.

Acikcasi pro2 ile sonuc anlaminda maalesef cok farkli. Pro2 den ciddi anlamda cok memnun kaldim x30 icin ise cok kotu diyemem ancak pro2 beklentimi cok arttirmisti. Bence firma nano akvaryumlar icin pro2 yi tek panel olarak uretmeli.

Simulasyona geleyim. Cool white %55 in uzerine cikmiyorum zirvede 4 saat kadar tutup toplmda 8 saat yakiyorum.

Day white %40 ve zirvede yarim saat tutup toplamda 1 saat yakiyorum.

Royal blue % 95 10 saat zirve toplam 12 saat

Blue %85 8 saat zirve 10 saat

Kirmizi %15 2 saatzirve toplam 4 saat yakiuorum.

Canlilar keyifli diyebilirim.

Beyazlari arttirirsaniz fosfat ile birlikte ciddi sakal yosunu sorunu yasayabilirsiniz. Beyaz icin 55 cok hile olabilir.

Tabi bunlar benim gozlemim amacim asla polemik yaratmak veya urunu kotulemek degil. Pro2 ile bir sene sps bakip ciddi buyumeler yakalamis biriyim firma o konuda cok basarili, ayrica arayuz olarak hem basit hem gayet muhtesem bir arayuzu var.

Umarim faydali olmustur

Sena, veysel, Ufuk_Arslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. Bu konuda bir süre önce büyük itilaf çıktı iki büyük firma arasında o olaya istinaden espri ile yazdım :)

8. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Vallahi bilgiler icin cok tesekkur ederim. Bende urunu kullanan herkezden kullanim surelerii ve yuzdelerini istiyorum. En optimum sureleri ayarlayabilmek icin.

burak ozu bunu beğendi.
  9. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Biliyorum ustat o tartismayi gordum. Urunun ithalatini yapan firma yaziyordu. Firma kendince hakli tabiki. Ithalatini kendi yapiyor sonucta. Tamam dolar kuru oynak ama cin de bu alet 50 dolar sen topluca aliyorsun 40 dolara kadar sayiya gore bu urun duser belkide daha dusuge. 40 dolardan hesaplasak hadi dolar 4 lira desek 160 lira yapar. Hadi urun basi da 30 lirada ulasim vergi bilmem ne ekle. Bu arada kur suan 3.67 3.70 oynuyor. Bizim malum firmalar suan 280 300 e satiyor. Bir dalga motoru 100 lira minimum kar. Sonra neden bu hobi gelismiyor neden insanlar soguyor. Bu sorunun cvbini arayan esnaflarin taa kendisine baksin. Isini dogru yapmaya calisana lafim yok. Bu arada ben bu rw yi hic bu fiyatlara almadim. Aldigim adamda kar yapmadan satmayacagina gore. Acikcasi diyecek bisey bulamiyorum.

10. Üstad bir kaç kalemi unutmuşsun, gümrük vergisi, KDV, başka ıvır zıvır vergi. Bunlar bayağı bir meblağ tutar :) Ben ekipman fiyatlarının Türkiye'de uygun olduğunu düşünüyorum. Avrupa ve Amerika'da fiyatlar çok daha yüksek. Bizde sorun alım gücü düşüklüğü :(

burak ozu, Ufuk_Arslan ve YMR_AY bunu beğendi.
  11. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Firmanın ürünleri peşin fiyatlardan alıp rafında 5-6 ay satılsın diye beklemeside var.

burak ozu ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  12. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Ustadi unutmadim tabikide :) o afaki yazdigim 40 dolar cidden 40 dolarmi istersen cinden tedarikci bir firmayla yazisalim gercekleri goruruz :)

13. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Arkadaslar ben yanlis anlasilmak istemem tabiki isin maliyet boyutu cok fazla. Ama bukadarda olmamali diyorum. Sonucta bugun ayni urunu 240 liraya alabiliyorsam neden 300 lira yazilir fiyati onu soylemeye calisiyorum. Sonucta ikiside esnaf ve ikiside kar etmeden satmiyor

14. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Tasima su ile tank dolduran tek benmiyim :) mutfaktan salona hortum ceksek ro nun yuregi yetmez herhalde 10 metre hortumu doldurmaya. Neyse simdilik 20 litre aldik kismetse bu gece olmadi kendimizi uzmeden yarin doldurmus oluruz. temo12 bu arada litrajimizi not aliyoruz tek tek .

Ekli Dosyalar:

veysel ve cystein bunu beğendi.
  15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :) ro'nun yüreği yeterde hortumun geçtiği yerlerde ısı farkı yüzünden su öbekleri olacaktır.Litraj için o kovanın üstünde yazanlara inanmayın.Emin olduğunuz bir ölçü kabıyla kovaya işaret koyun.

16. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Bu kovada dolsun sonrasinda 1 litrelik petsiseler ile 2 defa doldurup 2 litrelik olcu izasini kontrol ederim. Kovayida saglama yapmis olurum. Bu arada hortum faciasi yasamissin sanirim Yagmur. Herkez benim gibi tasima su ile sanirim hayatini idame ettiriyor

YMR_AY bunu beğendi.
  17. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Her su değişiminde kovayı doldururken bu durum başıma geliyor.Hortumun altına eski havluları koyarak işi götürmeye uğraşıyorum.Ama koca tankın dolumunda havlular bile lök olur.

18. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Allahtan benim tank ufak buyuk bir tank icin neyapardim bilemiyorum. Ufak ufak ben calisayim :)

YMR_AY bunu beğendi.
  19. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Kovam test ettim. Uzerindeki olcu dogru litrelik pet siselerimi doldurup kovaya doktum tam 2 litre isaretine geldi. Suan 30 uncu litre doluyor bu gece ilerleyen saatlerde sanirim bitiririm. Besmele cekip basladik hayirlisi ile de devami gelir

veysel, cystein, Alparslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hadi hayırlısı abi...

Sayfayı Paylaş