1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Na-Nom Mini Deniz Akvaryumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde ozgun_cyprus tarafından 4 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Akvaryumumuz 50x50x50 boyutlarında cama cam bir Nano deniz akvaryumu. Zaten başlığın da çıkış noktası bu, bana ait nono, nanom... Dolap içerisinde 40x40x40 boyutlarında bir sumpımız var. Sump içerisinde Bubble Magnus Nac 7 Protein Skimmerımız, tepede ise Metal Halide 150 Watt 15,000 Kelvinlik mavi lambamız mevcut. Güçlü bir sirkülasyon motorumuz ve bir adet dalga motorumuz sürekli hizmet halinde.
    Akvaryumun kurulumunu tamamladıktan ve canlı kayalarımızı ekledikten sonra, tuzlu suda kurulum yapan çoğu insan gibi sabrımıza yenik düşerek acele acele canlı eklemeye başladık. İşte Bizimkiler :)

Akvaryum

4 adet Percula Clownfish
    Kendileri yaklaşık 6 aydır benimleler. Aldığımda 3 aylık olduklarını varsayarsak şu anda 9 aylık sayılırlar. Yakında 2 adet Black Percula katılacak aralarına, eğer akvaryumcunun sparişleri tam gelirse. Umarım birbirlerini yemezler :)

1 adet Tüp Kurdu

1 adet Domates anemonu

3 adet Hayalet Karides

Birkaç baş mantar frağı

Birkaç baş zoa frağı

Üç adet Deniz Salyangozu ( Conch )

Birkaç Deniz Salyangozu ve Hermit Yengeci

TencoMelih, murat parin, REDCAP ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. fatix26

fatix26

İsim:
    Mustafa Karakartal
    Cevap: Na-Nom "Nano Deniz Akvaryumu"

Maşallah maşallah :) Çokta güzel duruyorlar. :)

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine saglik Ozgun, sirin gorunuyor. Zamanla canli yukuyle bam baska bir gorunune kavusacak zamanla. Polipler keyifli gorunuyor, temizlik ekibin tam kadro is basinda sanirim.

Saglikla devam eder insallah.

4. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran

Çok güzel bir akvaryum bakmaya doyamıyorum şahsen foruma ne zaman girsen sizden yeni haberler varmı diye bakıyorum ilk olarak..

Sağlıklı balıklar..

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Özgün abi yine döktürmüşsün vallahi national geographic belgeselleri rakibi sin vallahi.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Kurulumundan takip etmiştik akvaryumunu Özgün. Gün geçtikçe canlıların dahada güzelleşmiş Maaşallah. Sağlıkla beslersin İnşallah.:nazar:

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Son noktayı koymuşsun Özgün abi. İnşallah yeni ekleyeceğin canlılar ile tank gerçekten seyir zevki 10 numara bir halacak. Gelişmeleri ve resimleri sık sık paylaş bizlerle.

8. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Arkadaşlar sizlerin övgüsü hevesime heves katıyor. Birçok fotoğraf çekiyorum ama ayni canlıları durmadan çekip yayınlıyor demesinler diye sayıyı kısıtlı tutuyorum. Ama gaza geldim, işte birkaç kare :)

TencoMelih ve Erdo15 bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah maşallah.:nazar: Canlı sayısı az olabilir bu sorun değil, ilerde o da çoğalır ama önemli olan azın veya akvaryumda olanın güzelliğini sergilemesi.

İçi dolu görünen ve dolu olan ama temelde içi boş akvaryumdan az dolu ama dolu olan çok daha iyidir.

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Özgün hocam çok güzel kareler yakalamışsın.Gün geçtikçe akvaryum dahada güzelleşiyor.Bize söylenecek fazla bir şey bırakmıyorsun maşallah'tan başka.em34:em34:

11. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Özgün esasında akvaryumda canlı fotoğrafı çekme diye bir başlık açılsa vede sen oraya bu çektiğin kareleri nasıl çektiğini vede ne bileyim fotoğrafçılık dilinde kullandığın ayarları bizimle paylaşsan süper olacak gibime geliyor bu yazdıklarım Onur G.Hitit içinde geçerli zira süper kareler yakalıyorsunuz .:heyo:

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Süper resimler. Fotoğraf çekmekte çok öenmli akvaryumu sergilemekte.

Bu arada anemon yeni galiba ? Yoksa çöptenmi geldi :)

13. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Yakaladın beni Fatih :):)
    Anemon yeni, 2 gündür damlama sistemi ile akvaryuma alıştırıyordum, dün en sonunda ekvaryumun içine aldım. Kendi isteği ile gitti oraya yerleşti. Çok kuytu köşede de değil diye dokunmadım :) Cinsi bubblu tip rose anemon. Bir aydan uzun süredir akvaryumcuda görüyordum, orada çok keyifsizdi. Kolları iyice ufalmış haldeydi. Eve geldikten sonra koları canlandı biraz, umarım rengi de canlanır.

14. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Sayın abilerim internetten 150 Watt 30,000 kelvin bir metal hilde lamba (iQuatics 30000k 30k 150w Aquarium/Marine Halide Bulb )buldum. Şu an kullandığım 14000 kelvin biliyorsunuz ve mantarlarda kahverengileşme, poliplerde ise keyifsizlik tespit ediyorum. Bir de Lamba akvaryumdan 50 cm yukarıda, acaba biraz aşağıya mı montelesem. Çünkü yetersiz gibi geliyor bana ışık. Fragları ilk aldığımda suyun yüzeyine yakındılar ve hızla canlanmışlardı, ancak kayalara yapıştırınca tatsızlaştılar ve küçüldüler.

15. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran

Özgür bey sizin başlıktaki fotolara bakarken dilimi ısırıyorum nazarım değmesin diye..Maşallah

16. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Gerçekten harika fotoğraflar. Muhtemelen ilk fırsatta bende elimdeki geberik bitkili akvaryumu bitirip tuzlu suya girişeceğim ;)

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Hasan abi gel sende maviye. Bekliyoruz....

18. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

TencoMelih bunu beğendi.
  19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hey maşallah.:nazar: Sol taraftaki dişiliğini ilan etmiş. Hem de iyi bir dişi, eğer erkek ona ayak uydurursa senden üreme videoları izleriz gibime geliyor.

20. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Amaç üretim abi zaten, başarılı yada başarısız videolar hep sizlerle olacak. Tam da bu aşamada doğru olur mu bilemiyorum ama yapmayı planladığım bir şey var.
    Perculaların, bir dişi bir erkek çift ve cinsel olgunluğa geçiş yapmamış/yapamamış yavrulardan oluşan koloniler halinde yaşayan bir tür olduğunu biliyoruz. Eğer tahminim doğru ise, biraz nazlanarak da olsa yavru boyda yeni eklenen Black Perculaları da kolonilerine katabilirler. Eğer bu tahminim doğru ise, ekleme yapıp türlerini kırmayı deneyeceğim :der: Çok mu uçtum ?

Not : 8 ay önce bu formla ilk tanıştığımda bırakın bu maskaraları üretmeyi, deniz akvaryumu kurmak için bile en az iki yıllık teorik bilgi edinmeye ihtiyacım olduğunu düşünürken, bugün evimdeki deniz akvaryumunda tür kırmaktan bahsediyorum. Bizim buralarda bir söz vardır, eminim ortak olan atalarımız sizler için de bu güzel sözü nesilden nesile aktararak kulaklarınıza çalmıştır. Mert ve yiğit olan insanların dünden bugüne dilden dile aktardıkları bir sözdür bu. " Yiğidi öldür ama hakkını yeme ". Öğrendiğim, uyguladığım, ve başardığım/başaracağım herşeyi Akvaryum Portalı - AKVARYUM PORTALI a borçlu olduğumu biliyor, bu formda emeği geçen herkese canıgönülden teşekkür ediyorum.

murat parin ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş