1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mucize Çamur Nedir?

Başlığı 'Soğutucular-Testler ve Diğer Ekipmanlar' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 5 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.616
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Yurt dışında mucize çamur olarak lanse edilen ve temelde ekosistem akvaryum olgusuna dayandırılan bir taban sistemi. İncelediğim kadarıyla refugiumlar için iyi seçenek gibi duruyor. Normal akvaryum içinde de başarılı tanklar mevcut. Okyanusun 80 metre altından toplanan doğal çamurlu bir tabaka. Bu tabaka işlenip kurutuluyor ve ortaya iz elementler dahil olmak üzere akvaryumun su değerlerini tamponlayan bir element yapısı çıkıyor. Islatılarak sumpa veya uygun refugium gibi bir alana yerleştirilerek kullanılabiliyor.

  Mucize Çamur Element Yapısı


  Mucize Çamur.jpg

  Alüminyum, antimon, baryum, berilyum, bizmut, bor, brom, kadmiyum, kalsiyum, seryum, sezyum, krom, klorür, kobalt, disprosyum, erbiyum, öropyum, florin, gadolinyum, galyum, germanyum, altın, hafniyum, holmiyum, indiyum, iyot, iridyum, demir, lantan, lityum, lutetyum, magnezyum, manganez, molibden, neodimiyum, nikel, niyobyum, osmiyum, paladyum, fosfor, platinyum, potasyum, praseodimyum, rodyum, rubidyum, rutenyum, renyum, samaryum, selenyum, silikon Gümüş, sodyum, stronsiyum, kükürt, tantal, tellür, terbiyum, talyum, toryum, tulyum, kalay, titanyum, tungsten, vanadyum, iterbiyum, itriyum, çinko, zirkon.

  Yukarıda gördüğünüz gibi ilginç bir element tamponlama iddiası mevcut. Mucize Çamur olarak lanse edilen malzeme sürekli balık, mercan ve diğer omurgasızlar türlerinin bulunduğu akvaryuma mineral ve eser element konsantrasyonu doldurduğunu ifade ediyor.

  İlginç İddia Mucize Çamurdan

  muçize çamur hastalık.jpg

  Bana çok ilginç gelen iddia ise balıklardaki delik hastalığı, baş ve yan kısımlarda oluşan erozyon etkilerini azaltacağının lanse edilmesi.

  Malzeme hakkında tanıtım videosunu anlayan arkadaşlar izleyebilir. Mucize çamur için ne düşünüyorsunuz?  Deniz Akvaryumu Portalı
   
  Montimahir, TencoMelih, MESUT_KERİM ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
 2. Erdal

  Erdal

  Mesajlar:
  4.046
  Okyanusdaki yaşam başlı başına bir mucize abi ama 80 metre derinlikten çıkartıldığı ve erezyona iyi geldiği tartışılır. Çok güzel bir paylaşım her zamanki gibi. Yalnız videoda ki tankın alkalisi gayet iyi görünüyor :)
   
 3. Montimahir

  Montimahir

  Mesajlar:
  7.216
  Yer:
  Bursa
  Aquaforest' ın "Miracle mud" benzeri ürünü "AF Life Source" kullanıcıları, şu aralar ürünün içinden çıkan plastik ve diğer metalleri sorguluyorlar. Pasifik Okyanusu Fiji adaları tabanından elde edilen bu üründen sıklıkla plastik parçaları ve mıknatıs gezdirildiğinde yoğun metal tozu çıkmakta.

  Aquaforest Facebook gurubu üyesi iseniz tartışmaya göz gezdirebilirsiniz...

  https://www.facebook.com/photo.php?...&set=gm.1978399159122286&type=3&theater&ifg=1

  100 litreye haftalık 10 ml.girilmesi tavsiye edilen ürünün tamamen doğal mineral ve besinler yanında "doğal olmayan" başka şeyler de içerdiği sıklıkla rapor ediliyor. Bu ürünü kullanan arkadaşların yorumları önemli...
   
  Düzenleme: 2 Şubat 2019

Sayfayı Paylaş