1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Moorish idol Bakım Günlüğü

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde basma tulumba tarafından 19 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Olabilir :) Hatta acayip ilginç yavru çıkar onlardan :)
    Dişi olan tomato sanırım? Sebae daha yavaş büyüyor gibi geliyor bana ama canlıların ne zaman tanıştıkları daha önemli tabii :)
    Ben de benim keratanın yanına koymak istiyorum bulursam bir sebae. Ancak kolay çıkmıyor. Ayrıca clarkii den çok daha güzel bence :) 4 tane clarkiimden ayrıldım ancak bundan hayatta vazgeçmem :)

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bana bunlar takastan geldi abi,iki aydır bendeler...:)

3. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Umarım kalıcı olurlar :)
    Konudan epey saptırdım :) Bu haftaiçi moorish'in ilk fotoları gelecek kısmetse ;)

Alparslan bunu beğendi.
  4. traxxas

traxxas

İsim:
    muratcan üçüncü
    Morrish idol oldukça zor bir balıktır kolay degildir yurt dısındaki çok iyi tanklarda bile ömrü oldukça kısadır yem alsa da almasa da sonu belli olan bir balıktır çünkü!! kuru yem dondurulmuş yem yada karıdes bu hayanın besın degerlerını karşılamaya yetmez doga da sünger ile beslenirler bılırsınız süngerler suyu süzerek hayatlarına devam ederler bu yüzdende aşırı besleyicidir.
    Ayrıca morrish idol balıkları için aşırı büyük bir tanka ihtiyacınız var ürkek ve güçsüz bir balıktır bır yellow tang kolaylıkla öldürmek istese öldürür bu yüzdende fazla populasyonun olmadıgı tanklarda bakmak daha yerinde bir karardır ayrıca eski suları sever yeni kurulmuş tanklarda işiniz çok daha zordur.

harfuzmani bunu beğendi.
  5. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Arkadaşlar, 1 yıl önce heves edip açmıştım bu konuyu.
    Daha sonraları balığı aldım, kuru yeme alıştırdım, her türlü yemi löpür löpür yedirdim ancak ölümüne mani olamadım.
    Sizlere tavsiyem bir balığı yeme alıştırmak istiyorsanız; leziz yemlerden önceki anahtarınız, balığı strese sokmadan ve hatta yemi uzaktan atarak beslemek olsun. Şu zamana dek mandarin balığı da dahil birçok balığı sadece bu şekilde yeme alıştırmayı başardım. Sürekli bir başarı tabii ki söz konusu olamaz ama genel eğilimim bu yönde olacaktır.
    Sevgiler, saygılar...

Alparslan ve ybarbaros bunu beğendi.
  6. ybarbaros

ybarbaros

Yer:
    Ataşehir istanbul
    İsim:
    Yavuz Barbaros
    image.jpg
    Kaybınıza çok üzüldüm, zor balıklar hep cazip olmuyormu zaten... Ben de uzak kalamadım bir moorish sahibi oldum şu anda durumu iyi ancak 1 ay kadar akvaryumcuda karantinada kaldıktan ve yem yediğini gördükten sonra tanka aldım. Yine de 3 hafta kadar beyaz benek ile mücadele ettim. Neyse ki akvaryumda geçimsizlik yapacağı canlılar yok. Selamlar

TencoMelih, YMR_AY ve basma tulumba bunu beğendi.
  7. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Tankınız ve balığınız çok güzel görünüyor. Nazar değmesin. Ben balıkla beyaz benek olduktan sonra epey bir mücadele etmiştim. Özellikle elinizin altına mikofish bulundurmanızı tavsiye ederim. Eğer benek belirtisi görürseniz, balığı bir kovaya alıp belirtilen dozajda ve ısıda 3 dk kadar tatlı su banyosu yaparsanız, iyileştirebiliyorsunuz. Ben yaklaşık bu tedaviyi balığa 1 hafta boyunca ve 3 defa yapmıştım. Yani 3 kez yakalanmıştı beneğe :)
    En sonunda bir gün artık küt diye gitti, iyi de giderken. Naçizane tavsiyemdir. Umarım siz böyle sorunlar yaşamazsınız hiç :)

ybarbaros bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş