1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Montipico

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Montimahir tarafından 6 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Etiketler:
  1. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Yazmayayim diyorum, hani insanlari hobiden sogutmamak icin ama zorluyorsunuz be kardesim...

Hobiyi biraltigimdan beri inanilmaz mutluyum. Ro doldur, su degistir, camlari sil, testlere bak, mercan mi kasti, benek mi yapti, yeteri kadar havalandiramadim, sogutucu calisiyor mu, hava cok mu isindi, dondurulmus yem vermeyi unuttum, yeni ithalat gelmis para var mi, elektrik faturasi ne kadar gelmis, su faturasi cosmus, ps kabi dolmus, dalga motoru tikanmis, mercanlar devrilmis, zararli bocukler basmis.......... Gibi hicbir sorunum kalmadi.

Meger ne yormus, ne kadar kasilmisiz... Aylardir kitap okuyamamisim, izlemek istedigin dunya film birikmis, haftasonlari planlarimi hep sıkısık yapmak zorunda kalmisim.

Yok arkadas keyfim yerinde hic mi hic cazip gelmiyor artik.

Beni zorlamayin uzerine bir de burayi keyif fotograflarina bogarim mahahahaha.

Arti olarak artik para cepte duruyor ;)

Ne diyeyim darisi basiniza :)

2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    "Bak beyim, sana iki çift lafım var. Koskoca adamsın. Paran var, pulun var, her şeyin var. Binlerce conch çalışıyor emrinde. Yakışır mı sana kh-ph ile oynamak? Yakışır mı bunca günahsızı, balığı mercanı karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? Ama nasıl yakışmaz. Sen değil misin öz tangine bile acımayan, bir parçacık noriyi çok gören. Anlamıyor musun beyim, bu canlılar birbirini seviyor.

Ama ben boşuna konuşuyorum. Hobiyi tanımayan adama hobiyi anlatmaya çalışıyorum. Sen büyük patron, milyarder, para babası, akvaryumlar sahibi Symbolic Bey. Sen mi büyüksün? Hayır ben büyüğüm, ben, Temo Usta! Sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! Gözümde pul yem kadar bile değerin yok.

Ama şunu iyi bil, ne nanoma ne de pikoma hiç bir şey yapamayacaksın. Yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi! Çünkü biz birbirimize tuz ile RO ile değil, sevgiyle bağlıyız. Bizler birbirimizi seviyoruz. Biz bir aileyiz. Biz güzel bir aileyiz. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun?

Dokunma artık hobime! Dokunma balıklarıma! Dokunma mercanıma! Dokunma akvaryumlara! Eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir isopodu bile incitmemiş olan ben, Temo Usta, hiç düşünmeden çeker fururum seni! Anlıyor musun? fururum! ve dönüp arkama bakmam bile..!" :)

Meşhur Temo Usta tiradından alıntıdır.

Düzenleme: 5 Ağustos 2018
    veysel, Okurt, jam ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  3. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Okurken karnım ağrıdı :).

Montimahir ve burak ozu bunu beğendi.
  4. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Ahahahahahah

Alacam o pikoyu vuracam kirbaci, vuracam kirbaci :)))

veysel, hiter ve Montimahir bunu beğendi.
  5. hiter

hiter

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Fuat BALKAR
    Harikasınız ya çıkartıp duvara asmalık olmuş evdekilere de okicam :koptum:

6. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    Efsane :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. resifadam

resifadam

Burak bey en iyisini yapıyorsunuz.bu döviz kuru böyle giderse zaten hobici kalmayacak.malzemeleri toplamamış olsam bende kesinlikle bırakırdım.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burak ozu bunu beğendi.
  8. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Adam ciddi vesves yav, geldi zehiri saldı gitti. :)
    Bu hobiyi aslında zorlaştıran yine hobicilerin kendisidir.Bir gerçek var ki evet pahalı bir hobi ancak bu hobiye girerken herkes bunun bilince olması gerekir, adından belli tuzlu bir hobi.
    Öte yandan kişinin daha iyisi olsun diye bitmek bilmeyen sürekli tankı kurcuklama isteği , sürekli yeni ürünler, yeni motorlar, yeni katkılar vs.. denemeye çalılması yüzünden bu hobi çok daha pahalıya mal oluyor.Sadece maddi değil, insanı manevi yönden de aşırı etkiliyor ve bir noktadan sonra eziyete dönüşüyor ki bu noktada bir düşünmek gerekiyor.Gerçekten hobimi yapıyorum diyerek.
    Ben bu hobiye başladığımda haftalık %10 su değişimi diye katı bir kural vardı ve neden yapıldığını dahi bilmeden kovalarca tuzu boş yere heba ettiğimi gerçekten bu hobiyi öğrenmeye başladığımda anladım.Daha nice örneklerle çoğaltmak mümkün, nice tabuların tek tek yıkıldığını gördüm zaman içerisinde.
    Şuan 1.5 tonluk bir tank sahibi olmama rağmen belkide çoğu ufak tank sahiplerinden daha az işletim maliyetimin olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
    Daha yazacak çok şey var aslında ama vakit dar, bir ara yine eteklerimizdekini dökeriz.

veysel, Courageous, Montimahir ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Hah iste bu, bosverdikce daha guzel oluyor :)
    Sadece yem veriyorum bende, masrafsiz, dinlendirici ve guzel ;)
    Arada bide cam siliyorum tabi :)

Montimahir bunu beğendi.
  10. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    O 1.5 tonluk akvaryumun fotolarını görmeyi çok isteriz

11. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    burak ozu bunu beğendi.
  12. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Okumuştum konunuzu linki atınca farkettim 137 sayfa baya yorucu ama çokta faydalı olmuştu benim için devam ediyormu tankınız?

Düzenleme: 7 Ağustos 2018
  13. Okurt

Okurt

Yer:
    Balıkesir
    ahahahhah çok iyi...

Sayfayı Paylaş