1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mojo Reef

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde zotiri tarafından 13 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Dostum tank ne alemde uzun süredir güncellememişsin umarım her şey yolundadır.

BARREEF

harfuzmani bunu beğendi.
  2. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    valla hocam herşey sağlıklı bir problem yok fakat. genel olarak yapılacak iş çok.
    öncelikle filtrasyon odası tamamen değişecek
    kaya dizaynını komple değiştireceğim.
    bütün canlılar metin beye gidecek
    sonra akdeniz suyuyla kurulum olacak.

veysel ve burak ozu bunu beğendi.
  3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Merak ettlrme kardeşim

Hayırlısı olsun

BARREEF

4. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    Akvaryumu taşımaya bir türlü fırsat olmadı. Sistem tekrar kurulacağı için mevcut akvaryuma ilgi alaka sıfır gibi bu yüzden akvaryum baya bir bakımsız kaldı.
    aylardır test yapılmadı. skimmer lar bile çalışmıyor.
    önce ki gün deniz gezisine çıktığımda akvaryuma da yeni bir misafir yakaladım
    kendisin türü hakkında kesin bir bilgim yok, bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum
    20160226042711.jpg

Courageous, Alparslan, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Türü hakkında bir fikrim yok ama güzel balık.

6. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Xyrichthys novacula

http://www.aquaworld-crete.com/fish.html

Xyrichtys novacula rahatsız olduğunda alt hızla kendini gömer. Böyle kabuklular, yumuşakçalar ve derisidikenlilerde gibi küçük omurgasız beslenir. [ 2 ]

burak ozu, zotiri, Pennywise ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Çok tatlı bir rengi varmış, sağlıkla besleyin.

zotiri bunu beğendi.
  8. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Dostum yeni projeden biraz bahsetsene forumda heyecan oluşsun benim bildiğim kadarı ile fena bir kurulum olacak.

9. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    Filtre odasını değiştirmek istiyordum, hızlıca yapıp canlıları etkilemeden tamamlayacaktım, plan bu şekildeydi.
    Sonradan metin abinin ( azalea07 ) akvaryumunda ki felaketle birlikte onun balıkları benim akvaryuma naklettik
    Metin abi yeni akvaryumun startını verince ne kadar canlı varsa ona göndereyim bende yavaş yavaş istediğim gibi kurulum yaparım dedim.
    Benim kafa motoru jebao idi fakat performansı baya düştü, red dragon 17m3 ile değiştireyim dedim fiyatı 4000 in üzerinde olunca
    Bende ikinci el arayışına girdim fakat boyutu dolayısıyla piyasada yok gibi bişey, en sonunda buldum fakat satan arkadaş skimmer ile beraber alırsan öyle veririm dedi.
    Alper Dumlu'nunda gaza getirmesiyle kafa motorunun sıfır fiyatının üstüne biraz daha koyarak BK deluxe 400 üde alıvermiş bulundum.
    El emeği göz nuru canavar PS ler yalan oldu :D anlıyacağınız
    onur beyden (Onurs) de schuran 2 ca reaktörü alınca
    Şahsımın o ışık saçan yaratıcı,kopyacı,çalışkan,araştırmacı ruhu pencereden uçuverdi ve bende markalılar kervanına katıldım :D
    Kaya dizaynından da memnun değilim, balıklar rahat rahat saklansınlar diye yığma tarzı yapmıştım fakat akıntıyı kesmek,tortu oluşturmak dışında
    Amacına da ulaştı ve balık göremez oldum, utangaç türler hep kayaların arasında, karidesleri ilk akvaryuma salarken yukarıdan aşağıya süzüldükten sonra hiç göremedim
    Refugiumlar iptal olacak çoğu kişinin kullandığı gibi sade bir filtre sistemi olacak, büyük boyutlu refugium tembellere göre değilmiş.
    Onur bey asıl fena kurulum olacak olan sistemden bir fotoğraf paylaşayım, umarım kızmaz sistemin sahibi, arkasında 20m2 civarı her şeyiyle özel filtre odası bulunmakta.
    20160226090315.jpg
    Saygılar..............................

10. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    Dilerseniz bi kaç tür yerli canlı yollayayım size yakışıklılarından farklılık olsun.

harfuzmani bunu beğendi.
  11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Süper teklif ancak reef uyumluluk durumlarını bilmeden eklemek sanırım büyük risk olur.Sonrasında yakalamak neredeyse olanaksoz oluyor.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hasan yakaladığın balıktan bir adet çok isterdim gerçekten. Proje de harika görünüyor.

13. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Aklındaki projeden haberim olduğu için aslında bu aldığın malzemeler için üzülme hepsi gerçekten mükemmel malzemeler.
    ve kesinlikle seni yarı yolda bırakmazlar. Aydınlatmayıda güzel bir reflektör bulup radium 20k lambalar ile çözersen herşey süper olur.
    Radium lambada kesinlikle 400 watt almanı öneririm
    refigium reef tanklarında kesinlikle gereksiz hatta zararlı.
    Kayalarıda yeni tanka eklemeden gözden geçirmekde fayda var ne kadar az kaya o kadar o kadar güzel akıntı bence

burak ozu ve zotiri bunu beğendi.
  14. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA
    hocam bi daha ki sefere sumpta tutarım haberleşiriz gönderirim.
    hatta başka türler de var baya güzel renkli onlardan da gönderirim.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  15. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Onur Kh, ca ve mg nu düzenli dozluyorsak ve Trace element açığı yaratmadığı sürece nedir Refigium u kesin zararlı yapan şey? Biraz açar mısın?

Şu adamın akvaryumu 1,30 m ve refigiumu 2 metre

Burcu, King Elvis, nhtkmn ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Çok güzel bir tür sanırım nadir bulunan bir balık....sağlıkla besleyin

17. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Burhan beycim malum tank japon üstat Mongil miydi yongilmiydi Her neyse 10'un kurulumu ama farkettiyseniz kurulumu hemen arkasından çekilmiş bir video yani bu tanka ait herhangi bir gelişim veya üç ay sonra beş ay sonra gibi bir video yok
    Kısacası mercanları dizip hemen arkasından videoyu çekmişler

Yine meşhur tanklardan Mr kang reef tankdada ilk kurulumda refi var Ama en kısa sürede akvaryumdan çıkarılmış bunun nedeni Refigium un trace elementleri emerek hem mercanların renklenmesini negatif katkıda bulunması hem de elementleri emdikçe yerine bol bol yeni element eklemesi sırasında tanka çok yoğun miktarda katkı girişlerine bağlı olarak eski tank sendromunu daha çabuk oluşması.

Yeni renklendirme sistemlerinin hepsinde Refi kesinlikle kullanılmaması öneriliyor . Özelliklede zeovitde.

Örnek vermek gerekirse paylaştığım videodaki akvaryum Su değişimi ve kalsiyum reaktörü ile yanındada piyasada bildiğimiz klasik katkıları kullanarak bu renklerin en fazla 10 gün bu şekilde tutabilir Özellikle sarı rengi dikkatini çekerim o şekilde bir sarı acronun piyasadaki trace katkılar ile felan bu şekilde kalmasına imkan yok 4 gün sonra zümrüt yeşili olur

18. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Haklı olabilirsin. Ben de özellikle bu tankın akıbetini merak ettim ancak sonrasını bulamadım. Bir de kaya dizaynına göre camlarda oluşacak muhtemelen yosunun temizliğini nasıl yapacağını merak ediyordum ama yok :/

19. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Bu nedenle bizim için örnek alınabilecek tanklar spot foto ile ortaya çıkıp gerisi olmadan yok olanlar değilde her hali güncellenen tanklar olmalı zeo forumdaki hemen hemen bütün ayın tankları bu şekilde o nedenle çok faydalı bir forum dünyanın en iyi tankları ne maceralardan geçiyor bu hobicilerin çoğu hatalardan ders alarak zamanla mükemmelleştiriyor tanklarını.
    Refigiumda yerine göre çok faydalı ama monti ağırlıklı tankım olsa bende kurarım müthiş bir yaşam oluyor refigiumda ama florasan renkler isteyince olmamaya başlıyor

20. alper dumlu

alper dumlu

İsim:
    alper dumlu
    Ekipmanlar iyi oldu ama sen yinede pencereyi kapat o ışık sacan ruhunu kaçırma abi :) balığın desenini yüzüşünü falan ben çok beğendim dalışlardada görüyoruz çok güzel balıklar var aslında bi akdeniz marin kurulabilir :) bu arada metin abinin mobilya çok şık olmuş maşallah :)

Sayfayı Paylaş