1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mercan kırığı kum diye aldım ama

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde onurexs tarafından 26 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

1. onurexs

onurexs

İsim:
    onur
    mercan kırığı zorda olsa buldum yanlız kuma dikkatli baktığımda midye kırığı ve farklı parçacıklar var
    sanki arıştırmışlar gibi normalde mercan kırığı gözenekli olur ufak tanelere baktığımda düz taş parçası gibi yardımcı olabilecek arkadşlar tşkrler [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] 1.jpg 2.jpg [​IMG]

Ekli Dosyalar:

• 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      66,1 KB
      Görüntüleme:
      613
    • 5.jpg
      5.jpg
      Dosya Boyutu:
      74,9 KB
      Görüntüleme:
      645
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      66,3 KB
      Görüntüleme:
      617
  2. onurexs

onurexs

İsim:
    onur
    kimsemi bilmiyor o kadar kişi bakmış

MUSTAFA DAĞLI bunu beğendi.
  3. MUSTAFA DAĞLI

MUSTAFA DAĞLI

İsim:
    mustafa daglı
    Onur bey fotograftan anlamak zor. Ama bazi mercan kirigi kumlara midye kirigida ekliyorlar. Ama mercan kirigi ise ve icine midye kiriklari varsa sikinti olmaz.

4. onurexs

onurexs

İsim:
    onur
    3 gündür çamaşır suyuyla yıkıyorum koku vardı biraz kalitesi düşükse geri götürcem o yüzden soruyorum tşrk ederim mustafa hocam

MUSTAFA DAĞLI bunu beğendi.
  5. MUSTAFA DAĞLI

MUSTAFA DAĞLI

İsim:
    mustafa daglı
    Rica ederim ama kalitesi fotograftan anlamak zor.

6. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Mercan kırığı kırılıp üretilen bir şey değil, genellikle tropik ülkelerin resiflerle çevrili sahillerinde kendiliğinden oluşmuş, bölgedeki iskeletli, kabuklu tüm deniz canlıların kabuklarının karışımı. o yüzden mercan dışında başka kabuklu canlılar içermesi sorun edilecek bir durum değil.

İçiniz rahat olacak ise markalısını ve açılmamış torbalısını almalısınız. Buradan kum hakkında garanti vermek çok zor, esnafımızda bazen çıkma kumları birbirine ekleyip bu durum hakkında bir şey söylemeden satabiliyor. bu tür kumlar birçok atığı bünyesinde barındırabiliyor. Daha önce bu tür malzemeyi esnaf arkadaştan aldım ve kullandım, esnaf arkadaş bana hem kumun menşeini söyledi hem de buna uygun bir fiyat verdi ama temizleyene kadar göbeğim çatladı.

7. onurexs

onurexs

İsim:
    onur
    Teşekürler arkdaşlar bilgileriniz için

Sayfayı Paylaş