1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mercan besini

Başlığı 'Genel Mercan Bakımı ve Kültürü' kategorisinde ayrancı tarafından 3 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. ayrancı

ayrancı

Yer:
    Edirne
    İsim:
    Erhan Ayran
    Arkadaşlar fazla olmasada 2. akvaryumumda sert ve yumuşak mercanlar var (0 ve 6 ay arası) gelişmeleri mutluluk verici değil açıkçası,biraz araştırma yapmaya kalktığımda herkes bir şeyler söylüyor açıkçası ,bu işi üretim şeklinde yapanlar ise daha cevap vermedileri açıkçası,bende formda ki arkadaşlara danışayım dedim ,
    1. seçenek
    Reef.lowers All Elements
    2. seçenek

Aquaforest - AF Phyto Mix ,
    Aquaforest - AF Vitality,
    Aquaforest - AF Energy,
    Aquaforest - AF Amino Mix

bu konuda bilgisi olan veya kullanan arkadaşlar yazabilirmi whatsap ta olur 05356201943

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 3 Ocak 2018
    Sinan09 bunu beğendi.
  2. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    Tankinizla ilgili bilgi verir misiniz? Kac lt, nitrat, fosfat kac, kh ve CA dengede gidiyor mu, dozaj veya kalsiyum reaktoru kullaniyor musunuz? Eger nitrat ve fosfat varsa tankinizda, balik yukunuz de varsa beslemeden ziyade su degerleriniz stabil olmayabilir, mercanlari beslemek suyu daha da kirletebilir.

3. ayrancı

ayrancı

Yer:
    Edirne
    İsim:
    Erhan Ayran
    Tankım 60x60x60 sumpla birlikte 250 tl nitrat fosfat Yok ,calsyum reaktörü kullanmıyorum palyaço boyunda 9 canlı balık var mercan yüküm fazla değil sert ve sörf karışık

4. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    Aquaforest'in yukarida yazdiginiz yem grubunu kullandim, basarili oldugunu soyleyebilirim. Bunlarin disinda SPSlerde renklenmeden memnun degilseniz Fauna color elements tavsiye ederim.

5. utkufk

utkufk

İsim:
    Utku
    Plankton bazli mercan besini olarak reef roids, coral frenzy, reef chili gibi toz besinler kullanilabilir, ancak bunlari Turkiye'de bulmak zor. Bir de nitrat fosfat 0 dediginiz icin sisteminizin ULNS'ye yakin ve mercanlarin renklerinin acliktan olmus oldugunu varsayiyorum. Yoksa balik yukunuz var ise mercanlari beslemenize gerek yok eger fosfatiniz gercekten mutlak 0 sifir degilse.

Build urununun icinde kil de var, KZ coral snow gibi organik atiklari bagliyor, suyu berraklatiriyor, bu nedenle de cyano tedavisinde de etkili, AF energy ve AF build bence en basarili urunleri.

Vlkn7 bunu beğendi.
  6. ayrancı

ayrancı

Yer:
    Edirne
    İsim:
    Erhan Ayran
    Çok teşekkür ederim dostlar, yaptığımız test lerde nitrat 0 çıkıyor ,sanırım bu durumda etkili iz element falan kalmıyor , ilkönce bu 2.seti denemek yerine 1.ürün olan Reeflo.wers all element i deneyeceğim kullanan arkadaşlar varsa bilgi ve tecrübelini paylaşırsa sevinirim , kullanmaya başladıktan sonra ilerlemeleri bende resimle paylaşırım

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 4 Ocak 2018
  7. ayrancı

ayrancı

Yer:
    Edirne
    İsim:
    Erhan Ayran
    Arkadaşlar her iki tankım için mercanların gelişimi için takviye olarak ilk etapta (Aquaforest - AF Build -Aquaforest - AF Energy-Aquaforest - AF Amino Mix) bunları düşünmüştüm fakat fiyatlar baya yukarı gittiğinden ,altarnatif olarak ( ZEOCHEM REEF CHOCOLATE -****** Milk )ön plana çıkıyor ,eskiden ilk zamanlarda ****** Milk kullanmıştım,ancak firma değişikliği falan oldu ve daha sulu ve etkisi az olduğundan bıraktım,bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardım edebilirmi?

Sayfayı Paylaş