1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Meşhur yumurta

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde vanlyy tarafından 2 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Haftada bir gazi alınmış sodayi az miktarda damlata damlata karıştırmayı tercih ederim mineraller belli buyrun bakın amonyak yok. Potasyum çok fazla mikro elementler bile var bir gübre olmasa bile ise yaratacaktır. Hatta kapağına minik bir delik açıp CO2 yi kaçırmadan da verilebilir denemek lazım. Ama yumurtayı denemektense daha tehlikesi bu

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

2. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    Soda değil de maden suyunun da yararı çok.. Ben haftada bir şişeyi 170 lt akvaryumuma döküyorum bayağı faydasını gördüm :)

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çiçeklere aspirin ekliyorlar akvaryuma da eklesek mi acaba...:)

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Maden suyundan bahsetmeye çalışıyordum :D

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  5. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Yorum yapan arkadaşlar çok teşekkür ediyorum.Bu gün bir bardak yumurta suyu ekledim.Gözlemlediğim kadarıyla balıklarda herhangi bir sersemleşme veya başka bir şey yok.Bitkiler için yararını da zaman gösterecektir.Olumlu bir şey olursa elbetteki paylaşırım.Saygılarımla...

6. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Malum konuyu bende zamanında internetten okumuştum ve denedim, 2 yumrutayı 2 bardak suda yaklaşık 10 dakika kadar kaynatıp soğuttuktan sonra akvaryumuma ekledim, kalsiyum açısından zengin olduğundan. Bitkilerde söylendiği gibi bir gelişme oldu hemde fazlasıyla.Balık ve diğer canlılara bir zararını görmedim.Basit bitkili akvaryumlarda masraf yapmak istemeyen arakdaşlar kullanabilir.Şahsi fikrim gerekli araştırmaları yapıp kendileri dıy gübre hazırlayabilirler, markalı gübre ürünlerine dünya para vermektense Dıy gübre yapan kişilerden alabilirler .Sonuçta bitkinin sadece kalsiyuma ihtiyacı yok diğer element ve eser elementlerede ihtiyacı var ve sadece kalsium ekleyip sağlıklı formda bitki gelişimi beklemek yanlış olur kanısındayım.Son olarak eser element gübreler karışık olarak verilsede ,hassas oranlarda olması nedeniyle potasyum-kalsıyum-fosfat-nitrat ayrı ayrı eklenmelidir diye düşünüyorum.Genel bir cevap oldu ama bilgi , tecrübelerim bu yönde.

vanlyy bunu beğendi.
  7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Bu tur anektodal deneyimlerle bir yerlere varmak zor. Akvaryum bitkisi veya degil bazi temel bilgiler ve ihtiyaclar belli,internette bu konu hakkinda tonlarca bilgi var. Bu noktalari atlayarak yumurta ile sonuc beklemek veya zararinin oldugunu soylemek bile cok zor.

M

vanlyy bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    En meşhur yumurta sahanda pişmiş yumurtadır...:koptum:

H.Kaya.Gemlik. ve vanlyy bunu beğendi.
  9. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Yapmasanız daha iyi özellikle ufak hacimli filtrasyonu güçsüz akvaryumlarda toplu ölüme sebeb olabilirsiniz. Piyasada uygun fiyatlı onlarca gübre çeşidi var ramazanda kurulum yapmıştım o gün bu gündür harcadığım sıvı gübre ücreti 20 tl yi geçmedi(net hacim 500 litre) yumurta kullansam daha pahalıya gelirdi:)

vanlyy bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tabi ya yumurtayı yemek daha avantajlı...;)

vanlyy bunu beğendi.
  11. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Aynen öyle mis gibi protein kaynağı bide dediğin gibi sahanda olacak sarılarını patlatmadan pişireceksin sonra ilk darbeyi karabiber serpip iç ekmekle atacaksın arkasındanda bir yudum buz gibi ayran of off ben gidiyorum yemek yemeğe:koptum:

vanlyy bunu beğendi.
  12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Afiyet olsun abi benimde ağzımı sulandırdın...:)

H.Kaya.Gemlik., vanlyy, LostRua ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Yorumları okurken sahanda yumurta yemek hiçte fena sayılmaz diye düşündüm ve dayanamadım yedim :) Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.İlk fırsatta dıy sıvı gübre siparişi vermek.Bunun kanısına vardım.Saygılarımla...

DALGIÇ ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş