1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Malawi Dar Geldi Biraz Da Tanganyika Sularında Yüzelim...

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde umitdulger tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Cevap: Malawi Dar Geldi Biraz Da Tanganyika Sularında Yüzelim...

Sen tavsiye ediyorsan vardır bir bildiğin, ilk fırsatta alırım abi bu ürünü...

2. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

maşallah maşallah kerataların en sevimli hali

3. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Fotoğraf olayını abarttığımın farkındayım ama paylaşmadan duramıyorum kusura bakmayın :)

Ufaklıklar tam 2 aylık oldular ve son 1 aylarını benim elimde geçirdiler. Şimdilik gelişimleri güzel gibi gözüküyor. Boyları 2,5 - 3 cm arasında değişiyor.

cirol bunu beğendi.
  4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ümit çok güzel formları oturmaya başlamış.Özellikle 2.resme bittim.Çok iyi bakıldıkları karelerden belli.Resim konusunda sen rahat ol biz hiçbir zaman bıkmayız ve yeni resimler paylaşıldıkca keyfimiz dahada arttar.

5. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Çok teşekkür ederim İsmail abi. Yine hazırkıta buradasın maşallah. Vallahi tam olarak duymak istediğim şeyi söylemişsin. Sürekli aklımda eksik mi yemliyorum, fazla mı yemliyorum, çok mu şiştiler, az mı geliştiler gibi sorular dönüyordu. Ama senin cevabından sonra hiç şüphem kalmadı artık. 3. aydan itibaren yavaş yavaş bitkisel yem çeşitlerini arttırmayı düşünüyorum kısmet olursa...

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Güzel gidiyorsun.Yem için menüyü arttırman iyi olur ne kadar çeşit yem olursa balıklar için o kadar iyi olur.Şuan en önemli olanı su değişimleri bunu aksatma gerisi gelir zaten.Unutmadan fazla üstüne düşme sakınan göze çöp batarmış.

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Maşallah Ümit Hocam, Balıklar gayet iyi durumda bizimkilerde inşAllah en kısa sürede seninkiler kadar sağlıklı haşle gelirler. Biraz boğuşıuyorum bu aralar tankta ufak bir sıkıntı var. Paylaşıma gelince İsmail abinin dediği gibi sen yeterki paylaş.

8. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Maşallah canavar gibi büyüyorlar resimleride çok güzel yakalamışsın güzel kareler çıkmış ortaya :nazar:

9. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Son resimler bomba olmuş Ümit hocam eline sağlık:nazar::nazar::nazar::nazar:

10. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Çok teşekkürler abilerim ve arkadaşlarım. Elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum ufaklıklara. Ne ilgisiz bırakıyorum ne de üstlerine düşüyorum. Sana da geçmiş olsun bu arada Bekir kardeşim. İnşallah bir an önce atlatırsın tüm sıkıntını. Sağlıklı balıklar ola herkese.

The_ReligiouS bunu beğendi.
  11. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Arkadaşlar bugün 4 çeşit daha bitkisel pul yem aldım. Şu anda elimde yavrular için 5 çeşit yem oldu.
    Yemler;
    1-) Tropical Sipiriluna Super Forte
    2-) Tropical Vegetable Flakes
    3-) Sera Flora
    4-) Tropical Sipiriluna Flakes
    5-) Prodac Nutron Green

Sizce her öğünde mi farklı bir yem vermeliyim yoksa her gün mü farklı bir yem vermeliyim_?

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
  13. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Ümit Abi, İsmail abinin konuda da yazıyor vermiş olduğu linkte burda da belirtmekte fayda var, Flora elindekini tükettikten sonra mümkünse tekrar tercih etme, zira balıklarda yağlanma yapıyor. Onun dışında balıkları sen gözlemleyip az ilgi duydukları yeme alışmaları için sabah öğünlerinde değişimli olarak onları ver ki aç oldukları için onlara alışmaları kolaylaşsın. Çeşit arttırmak adına Osi marka flake pul yem de katabilirsin.

14. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Teşekkürler Bekir kardeşim ve her zaman ki gibi İsmail abi :)

15. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Sevgili Üstad'lar. Sizlere enterasan bir sorum daha olacak. Bir yerde; balıklarda da insanlardaki gibi büyüme hormonlarının saat 22:00-02:00 arasında salgılandığını okudum. Buna bağlı olarak saat 22:00'dan önce akvaryum ışıklarının kapatılması gerektiği ve bunun büyümeyi olumlu etkileyeceği söyleniyor. Bu bilgi doğru mudur_? Ben genelde akvaryum ışıklarını 18:00-00:00 saatleri arasında açık bırakıyorum...

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ümit büyümeye tam olarak bir saat dilimi belirlemek çok güç. Hatta belirleyemeyiz diye düşünüyorum.Büyüme ve gelişme evresi tüm canlılarda dinlenme ve uyku modundayken aktifleşir.Bu durumda canlı ne zaman uyku ve dinlenme modunda olursa o zaman gelişim başlar.Örneğin akvaryumu gündüzleri karartıp balıkları uyutursan,geceleride sabaha kadar aydınlatmayı açarsan balıklar gündüz uyudukları için gündüz gelişirler.Yani biraz karışık konular ama kesin bir saat dilimi belirlenemeyeceği aşikar.

17. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Teşekkürler Olcay Abi...

18. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ümit afacanlar nasıl gerçi şuana kadar herşey yolunda gidiyordu.Arayı fazla açma bizi alıştırdın şimdi ara verince olmuyor.:foto:bekliyoruz.

19. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER

Bir süredir tatildeydim abi o yüzden güncelleme yapamadım. Yarın bir kaç güzel kare yakalayıp koymaya çalışırım kısmetse. Afacanların keyfi yerinde abi çok şükür. Büyüyorlar yavaş yavaş...

20. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

M aşallah abi bizde dedik ne oldu Ümit Bey kayıplarda merakta bıraktı bizi?

Sayfayı Paylaş